OSMAN URANER’E BİR ÇİFT SÖZÜM VAR !… / Serkan Yılmaz

Defalarca okudum

Tekrar tekrar okudum.  

Yorumları okudum.                                                                                                           Voleybolun iki emektar antrenörünün sosyal medya sayfalarından birbirlerine yaptıkları suçlamalarda ve gözler önüne serilmesinde Hasan Uğur EPİRDEN‘in katkısı ya da payı nedir diye inceledim.

Evet Sayın EPİRDEN‘in bu konuda çok büyük hataları olduğunu gördüm. İki antrenörün bana göre yersiz atışmalarının sınırlı sayıda takipçinin görmesinin ötesine geçerek EVOLEYBOL sitesinin yeni yazarlarından sayın Eren AKTULGALI‘nın sitemize taşıdığı tartışma ile on binlerin öğrenmesine neden olmuştur.

Yani iki antrenör kamuoyunda açık bir sahada terbiye ve saygı kurallarının dışına çıkmış, sonra bir başka voleybol yazarı bu ayıbı daha okunur bir yere taşıyarak rezilliğin gözler önün serilmesine neden olmuş.

İşin bundan sonraki anlaşılamaz tarafı , antrenörlerden bir tanesi sitenin editörünü hedef almış belden aşağıya vurmaya başlamış, kedilerinden, sevenlerinden dem vurmuş ?

Sayın URANER;

Siz voleybolda ekmeğinin peşinde olan, bir şeyler yapmaya çalışan bir insansınız. Anadolu‘nun sempatiyle takip ettiğimiz bir takımının başında mücadele edeceksiniz. Bu özelliğiniz bile sizin beyanlarınıza, paylaşımlarınıza daha çok özen göstermeniz için yeterli diye düşünüyorum. Bu paylaşım ve adeta sazan edasıyla diğer antrenör hocamızın cevabına yanıt vermeniz doğru olmamış.
Ama çok haklı olduğunuz bir konu var ki voleybolda temizlik şart ! Siz temizlenmesi gereken insanlardan mısınız yoksa değil misiniz, önce onun kararını vermelisiniz ?.

Ama bizim de sizi eleştirmek için gerekçelerimiz var. Anadolu‘nun güzide ve en çok mağdur olan takımlarının birinin başında göreve geldiniz ve voleybolda temizliğin gerektiğini ifade etmeye başladınız. En başta bazı menajerlerin yanlışlarından dert yanmaya başladınız. İyi de sayın URANER, yıllardır her hafta ülkenin en çok izlenen spor kanallarından birinde program yaptınız. Biz de geçtik TV’nin karşısına, “Osman hoca şimdi vuracak, şuradan vuracak, sorunlarımıza değinecek, adaletsizlikten bahsedecek” dedik, bekledik durduk.

En çok sesinizi duyurabileceğiniz yerde sorunlardan bahsedemeyeceksiniz, Anadolu‘ya çalışmaya gidince birden aklınıza voleybolda temizliğin şart olduğu gelecek ? Dürüstlük mü şimdi bu ?

Hiç birinizin Hasan Uğur EPİRDEN‘i suçlamaya hakkınız yok! Hem voleybolda temizlikten bahsedeceksiniz, hem de temizlikle en çok mücadele eden birine alakasız yerlerden vuracaksınız. Peki bu dürüstlük mü ?

Yıllarca voleybolda verilmesi gereken cevabı çok olan kişileri TV’ye çıkardınız. Hadi moderetörünüz tanımıyor, siz de hiç bir can alıcı soru ve eleştiride bulunmadınız. Konuştuklarına hep kafa salladınız. En son programınızda Akif ÜSTÜNDAĞ‘ı adeta göklere çıkardınız. Voleybolu asla yönetemeyeceğini bile bile……

EVOLEYBOL ve isimli, isimsiz yazarları, sizin temizlenmesini arzu ettiğiniz voleybolun pislik olan taraflarını su üstüne çıkarmaya çalışıyor. Bazılarınıza kalsa, durumdan son derece memnun ve mutlu, azınlığa girmek için birbirini çiğniyor, tüm pislikleri halının altına süpürüyor. Siz EVOLEYBOL yazarlarının üslubunu ve tarzını bir kenara bırakınız, yazdıklarıyla ortaya çıkardıklarına bakınız.

Asıl ilginç olan şahsınız da tam bizim sitemize uygun bir yapıya sahipsiniz. Bu kadar açıktan hasmınıza vurmanızdan belli. Ama tek sorun hedefi karıştırıyorsunuz.

Sözün özü sayın URANER,  Allah ömür verdikçe voleybolun pislikleri göz önüne çıkartıp temizlenmesi için çabalayacağız !. Burada kararı siz vereceksiniz.                                                                                             Pisliklerin arasında yer alıp süpürgemize takılanlardan mı, yoksa ekmeğinin peşinde adalet için mücadele verenlerin içinde mi yer almayı düşünüyorsunuz ?

VAY VOLEYBOLUM VAY KIZLARIMIZ KİMLERE EMANET

https://evoleybol.com/2017/08/30/vay-voleybolum-vay-kizlarimiz-kimlere-emanet-eren-aktulgali/

CEVAP HAKKI

https://evoleybol.com/2017/08/31/cevap-hakki-hasan-ugur-epirden/

CEVAP HAKKI 2

https://evoleybol.com/2017/09/01/8402/ 

Reklam

1 Comment

  1. Eren AKTULGALI tartışmayı başlattı kendisi bunlara cevap vereceğine başkaları sazı eline aldı..Acaba kendisi ben ne halt ettim dedi de durumlar ne hale geldi deyip sesi soluğu çıkmıyor..Enterasan değilmi..

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s