ECZACIBAŞI’NDAN BİLGİLENDİRME…

3/8/2017 tarihinde, sitemiz yazarlarından Eren Aktulgalı imzasıyla yayınlanan “VOLEYBOLDA ÇAKTIRMADAN FRANCHISING” başlıklı yazıya ilişkin, Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı sayın Faruk Eczacıbaşı konuya ilişkin sitemize değer vererek nazik bir açıklama ile bilgilendirme yaptı…

Kendilerine, başarılı ve keyifli bir sezon dileklerimizle teşekkür ediyor, açıklamasını aynen yayınlıyoruz…

3/8/2017 tarihli yazınıza ilişkin olarak sizi ve okurlarınızı bilgilendirmek istedim. Eczacıbaşı Spor Kulübü ile Es Voleybol arasında herhangi bir franchising anlaşması değil, Türkiye’nin farklı bölgelerindeki genç kızları spora yönlendirmeyi ve genç yetenekleri Türk voleyboluna kazandırmayı amaçlayan bir işbirliği söz konusudur. Küçük bir araştırma yapılması halinde bile, bu işbirliğinin bir franchising anlaşması olmadığını anlamak mümkündür.

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün bu işbirliğindeki temel amacı, yeni yetenekleri keşfederken daha geniş bir alana ve daha fazla genç kızımıza ulaşabilmektir.

Spor okullarının tüm organizasyonu, Altyapı Direktörlüğümüzün kontrolünde gerçekleştirilmekte ve Kulübümüz söz konusu işbirliğinden herhangi bir gelir elde etmemektedir. Alt yapıya büyük önem veren ve yıllardır Türk voleyboluna birçok yıldız kazandırmış olan Eczacıbaşı Spor Kulübü ile, gençlerin voleybol alanında yetiştirilmesinde önder olmuş, kalitesini kanıtlamış bir kurum olan Es Voleybol arasındaki bu işbirliği sayesinde çok daha fazla genç kızımızı sporla buluşturuyor olmaktan mutluluk duyuyorum.

2015 yılında başlatılan Geleceğe Smaç projesi ile İstanbul’da çeşitli kampüslerde ve İstanbul dışında çeşitli illerde alt yapı çalışmalarını başlatan Eczacıbaşı Spor Kulübü bu projede özellikle çocuk-genç yaştaki kız çocukları üzerinde yoğunlaşan altyapı çalışmalarında, altyapılardan A takımlara, ya da Milli takımlara sporcu kazandırmanın ötesinde, sporu yaşamın bir parçası haline getirmeyi hedefliyoruz. Umarım endişelerinizi giderebilmişimdir. Saygılarımla,

FARUK ECZACIBAŞI

Eczacıbaşı Kulübü Başkanı

2 Comments

  1. Bir anadolu kulübü başkanıyım. Voleybolu çok seviyor, destekliyoruz. Ancak kendi şehrimize dalıp, elimizdeki potansiyele göz dikip bizleri bu konuda zor durumda bırakmaktasınız Bunun savunulacak tarafı yoktur sayın başkan. Yanlış yapıyorsunuz federasyon da buna çanak tutuyor. Sanırım Epirden hoca ve Eren beyin bu konuda söyleyecek çok fazla sözü vardır.
    .

    Beğen

  2. Sayın Faruk Eczacıbaşı, ben bir küçük voleybolcu kızın annesiyim. Kulüpte hep konuşulan artık Eczacıbaşının rahmetli Cengiz Gölül zamanındaki yetiştiricilik işlevini tamamen yitirdiği doğrultuda. Tecrübesiz asistan antrenörlerin elinde oyuncak çocuklarımız. Menejer hanfendinin de umurund değiliz. Kızımın ısrarı ve voleybol sevgisi yüzünden karı koca direniyoruz. Tüm sporcular bir gün geliyor kağıt gibi buruşturulup atılıyor. Üzücü durum tabi. Daha yazacağım çok şey var ama şimdilik susmayı tercih ediyorum. Eren beyi o yazıyı yazma cesaretinden dolayı kutluyorum.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s