Ramil’in Şampiyonluk Madalyasının Yararı… / Erdoğan ARIPINAR

 

Kan kardeşimiz Azerbeycan’da istediği imkanları bulamayınca 2. Anavatanı Türkiye’ye gelen ve Fenerbahçe’nin kucak açtığı Ramil Güliev Londra’da Dünya Atletizm Şampiyonası’nda Türk bayrağına Dünya Şampiyonluğu madalyasını da takdı. Bu ülkemiz, atletizmimiz, Fenerbahçemiz için çok büyük bir onur.

Ramil‘in bu madalyasının Türk Sporuna çok büyük bir yararı da oldu. Türkiye’de Devletin özellikle futbol dışındaki kulüplere hemen hemen hiç bir katkısı olmadığı da gün gibi ortaya çıktı. Fenerbahçe sevinç göz yaşları arasında yaptığı açıklamada, Türkiye’de en fazla amatör branşa kucak açan kulüp olarak yıllık gelirinin 195.000TL olduğunu, buna mukabil kulübün ülkeye yaptığı bu hizmetler için yılda 95 Milyon TL harcadığını kamu oyuna açıkladı.

Başta devlet görevlileri, sorumlular bu açıklamayı tekrar tekrar okumalıdırlar. Bu ülkeye bir spor ülkesi diyeceksek, bunu sırtlayanlara destek vermek zorundayız. Yoksa son yabancı transferlerle sirke benzeyen profesyonel futbolla yatar, kanuni, kanunsuz bahislerle kalkar, yaşamaya devam ederiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s