EY DÜNYA, VAR MI BİZİM GİBİ SEREMONİN KRALINI YAPAN ÜLKE ?… / Eren Aktulgalı

 

Okumaya başlamadan önce lütfen

fotoğrafa bakın !…

(“Şampiyonluk dışındaki derecelerle ilgilenmiyoruz” / Efeler Voleybol Ligi takımlarından Ziraat Bankası Spor Kulübünde, başkan Hüseyin Özyüksel, “Ziraat Bankası’nın bankacılık sektöründe lider olamadığı bir konu yok, spor alanında da artık zirve yapmak istiyoruz.” dedi. )

Söze “fotoğrafa bakın !…” diye başladım ya, esas yazı konum canım ülkemdeki abartılı seramoni meselesinin spora da sıçramış olma hali..

Karşısına basını fotocuları dizmiş, beyanatı da vermiş Ziraat bankası spor kulübünün başkanı.. Sayın başkan işini biliyor, ne de olsa üst düzey idare edenlerden öncelikle bağlı bulunduğu kurumun başarılarını anlatarak konuşma anında çaktırmadan reklamı araya alıp konuyu da sporla bitirmiş…

Ekmek ucundan bir lokma kopartamayan bu haberi yapan ben dahil saf basını faka bastırıp kulübün yeni yönetim kurulu, basın mensuplarıyla tanışmak ve sezona “merhaba” demek için bir araya geldiği akşam yemeğini de bedavaya getirmiş çaktırmadan bu reklam sayesinde.

Helal olsun idareci dediğin böyle kurnaz olmalı… Söze “fotoğrafa bakın !…” diye başladım ya, esas yazı konum, canım ülkemdeki abartılı seramoni meselesi.. Kravat, ceket, kösele ayakkabı genellikle yaş icabı fiziksel çöküşünden midir, sporda yönetici olup, hiç spor yapmamış olduğu için midir, mutlaka göbekler bir iki adım önde gider spor kulübü başı olmaya hak kazanmış sayın başkanlarımızın…

Alt tarafı gözükmeyen yarım porsiyon acemi fotoğrafçı çekimi kareye bakarken gözükmediği için halı vardır hayaline sakın kapılmayın şampiyonalar dışında bu zor zahmet detayın olması mümkün değildir..

Gelişen dünya teknolojisinde yapılan taban kaplamaları sayesinde yerler çizilmediğine, ülkemizdeki hemen hemen bütün şehirlerinde yollar duble, her yer ağaçsız beton kaplandığından çamurda kalmadığı için spor ayakkabı ile girme zorunluluğu olan salonlarımıza kösele ayakkabı ile girmekte artık mesele yaratmamaktadır… Muhtemelen spor ayakkabı ile salona girme zorunluluğu eski bir tedbir olduğundan bu kuralı kaldırmak işi unutulmuştur..

Fotoğrafta beni en çok etkileyen en önde başkan arkasındaki kurmay heyetinin askeri nizamda dizilip el sıkışma anı…

Mükemmel Ötesi …

Şimdi izleyin aynı ligdeki ve diğer liglerdeki kulüplerin seremonilerini ….

Düşünce aynen böyle başlar…

En üst seviyedeki kulüp başkanımız böyle yaptıysa bu sistem doğrudur !…

Kulüp başkanından neyimiz eksik ?…” diyerek, taş da yerinde ağardığına göre, köselelerle doğru salon zeminine…

Askeri nizam dahilinde idareci elleri sporcunun ellerinde sıkışma anı ile sıcak temasta… Bu arada da seremoniyi izleyenler içinde ilgi çekici an, bir çok kulübümüzde sayıları artar vaziyette bulunan yabancı oyuncuların kıskançlıktan olsa zaar ağızları açık vaziyette durumu anlamaya çalışmaları…

Bizi anlayamayan bu yabancı oyunculara karşıda en iyi cevabı benim başlık yazımla verelim…

EY DÜNYA VAR MI BİZİM GİBİ SEREMONİN KRALINI YAPAN ÜLKE ?…”

Sizler biz yazanlara bakmayın, kızmayın ?…

Her olayda malzeme ararız, bulduk mu da yazarız ya, doğru olanı bildiğimizi öğretmeye çalışır ya da düşündürürüz kendimizce ?… Yani yeşillikleriz sizce..

Ama esas hangi kulvar olursa olsun elini taşın altına sokanlara saygımız sonsuzdur bizim… Demek istediklerimiz daha iyisi, daha eksiksizi olması isteğidir. Bu sebeptendir ki yazılarımızı eleştirilerimizi hoşgörü ile karşılayacağına inandığımız, öncelikle Ziraat Bankası Spor Kulübü başkanı sayın Hüseyin Özyüksel, yönetim kurulu üyeleri Atakan Mermer, Şenol Özyurt, Cenk Şahım, Durmuş Dönmez ve Hasan Fahri Mehel, kulüp müdürü Ayhan Özelgül ve menajer Barış Hamaz‘a ellerini taşın altına sokup voleybola verdikleri katkı ve emeklerinden dolayı teşekkürü borç bilip yönettikleri kulüplerinin spor takımlarına sağlıklı bir sezon geçirmesini dileriz…

2 Comments

  1. Başkan yine de biraz mütevazi davranmış. Evvelden Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Cerrahi Kliniği Direktörü (Başkanı) Ord. Prof. Kazım İsmail Gürkan hastaneye geldiğinde bütün Cerrahi Profesörleri, Doçentleri, Asistanları ve Hemşireleri tek sıra halinde dizilip hocanın elini öperlermiş.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s