VOLEYBOLDA ÇAKTIRMADAN “FRANCHISING”… / Eren Aktulgalı

Sitemize hoş geldin Eren Aktulgalı… / Hasan Uğur Epirden

*************************

Başardık, bunu da bulduk?
Çaktırmadan FRANCHİSİNG!

Hem de Voleybolu İçine Katarak !!
Allah aşkına, sayın Faruk Eczacıbaşı; sizin de markanızın adının geçtiği bu müthiş buluştan haberiniz var mı ??

Duydum ki voleybol da altyapıya hizmet adına Eczacıbaşı markasını da işin içine katarak çeşitli illerde (İstanbul, İzmir, Bursa ) bazı spor kulüpleri “Eczacıbaşı Voleybol Okulu” açmış, ücret karşılığı sporcu kayıtlarına başlamışlar. Hem de ne başlama, diğer kulüplerin mütevazi ücretlerine misli misli fark atarak.
Aması mı?? Karşılaşmalara kendi kulüp isimleri ile çıkıyorlar, sırtlarındaki formada “Eczacıbaşı” yazıyor !! Aramızda kalsın, çocuklarımıza mükemmel örnek oluyorlar di mi ama?

Eeee, ilave marka sağlam, itibar on numara, veliler de nam olsun diye evlatlarının ellerinden kaptığı gibi “marka ilaveli” kulübe kayıta götürüyorlar. Tabi ki misli fiyatı görünce de , “Pardon yani içinde Eczacıbaşı olan kulübe geldin” denilip itiraz edecek halleri bırakılmayınca gariplerim de bastırıp paraları hesapta Eczacıbaşı oluveriyorlarmış..

İyi de şimdi de olayı anlatmak lazım ama hem yazmaya çalışıp hemde gülünce bu yazıda da ne imla bekle ne kurallı cümle…. Efendim bu çaktırmadan “Franchising” başlıklı haberde artık sayın Faruk Eczacıbaşı‘na kazancın ne kadarı anlatıldı bilemeyiz ama karşılığında Eczacıbaşının alt yapısına ücretsiz geleceğin yıldız adayı sporcular verilecekmiş de!….

Pazarlık güzel olmasına güzel de, ayrıca kimsenin kazancı da kimseyi ilgilendirmez, başa gelecek, Allah göstermesin, bir olayda tepesine ilk binilecek o araya sıkıştırılmış canım “Eczacıbaşı” markası oluverecek. Ondan sordum durdum haddimi aşarak sayın Faruk Eczacıbaşı‘na bu buluştan tam anlamı ile haberi olup olmadığını..

Sayın velilerim; görünen o ki işin esasına da bu yapılanmada Eczacıbaşının yakından uzaktan hiç mi hiç alakası yok, antrenörler Eczacıbaşının değil, uygulanan eğitim programı ile ilgisi yok, sadece Eczacıbaşı markası araya sıkıştırılmış ücretlerin şişmesi adına, görünen bu !!

Olsun canım, sana ne ? Araştırmayı okumayı sevmeyen marka meraklısı canım halkım hava atacak ya, yeter ona Eczacıbaşı markası..
İşler mi ?.. Tıkırında imiş, tutmuş yeni şube Antalyada.. Haydi vira Bismillah..

Yanlız bu organizasyonu yapan anlaşılıyor ki çok zeki bir arkadaş, matematiği mükemmel biliyor ve organizasyonda ikna kabiliyeti “yok böylesi ?..” dedirtiriyor resmen.. Dükkan tıklım tıklımmış?..

Ayrıcada tebrik etmek gerek koskoca kurumun sahibini, beleşine ikna edip araya ilgili marka adını sıkıştırmayı başardığı için ki alnından insanın öpesi geliyor vallah billah !!
Eğil be kardaş, “muah muah” öpeyim öpülesi alnından bu fiyata bu kadar insanı eğiltip de alınlarından öptüğün için…

Bendeniz sayfacıyım, voleybol sayfama ilgili gönderi atarım, estafurullah, yazar mazar değilim, olayı dinleyince yazasım tuttu, üstelik bu buluş bana da ilham vermedi diyemem?.. İyi mi ben de sayfacı görünümlü yazar oluverdim…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s