HERKESE VOLEYBOL OYNATMAK MÜMKÜN MÜ?

C6A2A1E3-B0BD-418F-9BB0-74D09AD1CBECEn son yazacağım şeyi en başta yazayım; EVET mümkün kardeşim.

Neye dayanarak söylüyorum bunu? Manavgat Plaj Turnuvası’nda gördüklerime dayanarak. Şehirden kilometrelerce uzakta, deniz kıyısında, akşam saatlerinde  maçlar oynanıyor olmasına rağmen Manavgatlılar maçlara ilgi gösterdiler. Daha çok izleyici gelebilir miydi? Evet. Biraz daha duyuru yapılmış olsa  ya da merkeze yakın noktalarda bu maçlar oynatılsa eminim ki gelenlerden çok daha fazlası tribünlerde olurdu. Demek gelecek sene Turnuvayı biraz daha iyi duyurmak  ya da merkeze yakın oynatmak lazım.

Epirden Beach Volley ekibi 25 yıllık tecrübesini bu organizasyonda da gösterdi. Gelenlere eğlenceli ve güzel vakit geçirtmek, izleyiciyi de aktif olarak işin içine almak için ‘Ünlüler- Gönüllüler’ maçı düşünülmüş  Bulgar Oyuncular Dani ve Napi’ye karşı  ‘Voleybol oynamak isteyen bayan izleyici var mı?’ diye anons yapıldığında aralarında türbanlı bir kadının da olduğu 4 gönüllü sahaya çıktı.

Daha önce Galatasaray Bayan Voleybol takımında oynamış olan Napi sempatikliği ve Türkçesi ile gönülleri fethetti. Aynı takımda beraber oynadığı Fatma hanım ertesi gün kendi eliyle nakışlarını ördüğü bir eşarp hediye etti.

Cuma ve Cumartesi günü de yine izleyici erkekler arasında zevkli ve eğlenceli maçlar oynandı. Halk turnuvasına katılan takımlarda yaşları 15 olan kızlar, erkekler oynadı.

Demek ki neymiş? İnsanlar Voleybol seviyor ve oynamak istiyorlarmış. Yeter ki imkan verilsin.

Bu durumda bu organizasyonu yapan Manavgat Belediyesine teşekkür etmek gerekmez mi? Gerekir.

Peki diğer tatil yerlerinde neden bu tarz organizasyonlar yapılmıyor? Çünkü organizasyon yapmak, hele altından kalkmak kolay iş değil. Pek çok belediye bu organizasyonları yaptığında oluşabilecek aksaklık ya da eksikliklerden korktuğu için hiç bir şey yapmamayı tercih ediyor. Kazanan yok,  çünkü ortada iş  yok.

Ama Manavgat’ta yaşayanlar için bir şeyler yapmaya çalışan yerel yöneticiler var. Yaptılar ve oldu. Kim kazandı? Halk kazandı, Voleybol kazandı, gençler, kadınlar kazandı, erkekler kazandı,

Kim kaybetti? Hiç kimse.

O zaman buradan bir kez daha bu organizasyonu yapan yerel yöneticilere, Boğaz Motel tesis çalışanlarına ve Epirden Beach Volley ekibine teşekkür edelim. Edelim ki gelecek yıllarda devamı gelsin. Edelim ki Voleybol oynamak isteyen herkese Manavgat’ta olduğu gibi imkan verilsin.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s