MANAVGAT’TA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR

Manavgat Belediyesinin düzenlediği,  26-30 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan Plaj Voleybolu turnuvasını izlemek üzere Manavgattayım.

Plaj voleybolunda 25. yılını kutlayan Epirden Beach Volley‘in de destek olduğu bu organizasyon Manavgat’ta ikinci kez yapılıyor.

Bu sene yapılan organizasyona Bulgaristan’dan iki, Ukrayna’dan bir takım katılıyor. Türkiye’nin farklı illerinden de 8 takım, çift sahada   2500 kişinin önünde mücadele edecek.

Manavgat Belediyesi AKP’li bir belediye olsaydı sloganı ‘Durmak yok, yola devam’ olabilirdi. İyi ki AKP’li değiller. Çünkü AKP’li Antalya Büyükşehir belediyesinin seçimi kazanır kazanmaz yaptığı ilk icraat 1. ligde yer alan Voleybol takımını kapatmak oldu. Şimdi de burada Kepez Belediyesinin aynı akıbete uğrayacağı konuşuluyor.

Acı ama gerçekler bunlar. AKP’li İstanbul Büyükşehir belediyesi’nin Futbol takımı Başakşehir Dünyanın pek çok ülkesinden milyon Euroluk transferler yaparken , aynı belediye Voleybol şubesini kapatıyor.

NEDEN? Çünkü voleybol kadınların en çok oynadığı spor dalı!

 

Başka söze gerek var mı? Bence yok!

Her neyse, biz yazımıza dönelim.  Manavgat Belediyesi çalışıyor kardeşim!

Geçen ay Uluslararası Manavgat Motor Festivali’nin 7. sini yapıp Türkiye’den dünyanın farklı ülkelerinden binlerde motorcuyu ağırlamışlar. Böylece hem ulusal hem de Uluslararası camiada ilçenin tanıtımı amaçlanmış. Yanı sıra yine geçen ay Plaj futbolu turnuvası yapılmış. Ayrıca 21. Manavgat Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik ve 16. Side Dünya Müzikleri Kültür Ve Sanat Festivallerinde bu yıl Türkiye’nin en büyük sanatçı ve grupları sahne alarak Manavgat halkı ile turistlere unutamayacakları anlar yaşatacak.

Biliyorum aranızdan bazılarınız; ‘‘Yazar kardeşimiz orada ağırlanıyor, oda methiye dolu yazı yazıyor.” Değil Kardeşim! Senelik iznimi alarak, kendi cebimden paramı ödeyerek geldim. Bizi başkaları gibi üç kuruşa yazı yazanlarla, gazetesini yağ dolu sayfalara çevirenlerle, ‘‘Aman hükümete laf etmeyelim zarar görürüz’‘ diye düşünenlerle bir tutmayın.

Ben buraya bu turnuvaya destek veren Epirden Beach Volley ekibi ile bir kaç gün de olsa beraber olmak, her insanın ihtiyacı olan dinlenme ve tatil’ dönemimi ‘voleybol’ ile geçirmek istedim. İstediğim ama şimdi de çok üzüldüm. Çünkü Voleybol Federasyonu bu ekibin daha önce Türkiye’nin çeşitli illerinde yaptığı organizasyonlara artık izin vermiyor!

Sebep?? Ortada bir sebep yok! Belli ki bu spora bir gıcıklık, bir el altından engel düşüncesi var.

‘İyi de kardeşim Voleybol federasyonu da Plaj Voleybolu organizasyonları yapıyor’ diyorsunuz. Gidin bakın onların yaptığı organizasyonlara. Mesela Çeşmedeki probeach organizasyonunu yaptılar. Kaç kişi izledi? ben size söyleyeyim 3 yada bilemedin 5 kişi. Onlar da hakem ya da diğer sporculardı.

Ya da  Alanya’da yaptıkları organizasyonu gelin Manavgatta Epirden Beach Volley ekibinin yaptığı organizasyon ile karşılaştırın!

Kendiniz görün, fotoğraf çekin! Çünkü Organizasyon yapmak öyle ‘ben yapıyorum’ demekle olmuyor.

Hani güya demokratik ve serbest piyasa ekonomisi ile yönetilen bir ülkedeyiz. Ama gelin görün ki bu işin başındaki yöneticiler bu organizasyonlara engel oluyorlar. ‘‘Bikini ya da mayolardan bir rahatsızlık olabilir mi?” diye insanın aklına farklı farklı fikirler gelmiyor değil.

Neyse ki İyi ki ülkemizde hala farklı düşüncede insanlar var, İyi ki hala kadınların en çok yaptığı bu spora destek veren Manavgat Belediyesi gibi belediyeler var.

Şimdilik sizlere sahaların hazırlık çalışmaları ile ilgili fotoğraflar paylaşıyorum. Sonraki gelişmeler ile ilgili tekrar yazacağımplajplaj1plaj 3

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s