BEN DE SERPİVERDİM… Serkan Yılmaz

 

Bende serpiverdim;

Milli sporcularımızın Brezilya maçında göstermiş oldukları başarıdan dolayı yürekten kutluyoruz . Umarız böyle devam eder.

Sayın Osman URANER‘i medeni cesaretinden dolayı kutlamalıyım yazıma başlarken.

Hiçte öyle kolay değil canlı yayında yorumculuk yapmak.

Mert YÜCEKÖK beyefendiyi de kutlamak isterdim. Ama sanırım onunki medeni cesaret değil. Halk diline ona başka bir cesaret deniyor. Voleyboldaki görev tanımını hiç bilmiyorum, anlamadım da. Sadece zaman zaman birilerinin duymak istediği şeyleri söylediğini ve yazdığını biliyorum.

Sayın URANER‘e gelince saygı duyuyorum. Bir spor karşılaşmasını yıllarca antrenörlük yapmış birinin yorumlamasından daha mantıklı ne olabilir ? Mert beyin yorumlaması daha mı akılcıdır ? Ancak yorumlarını ben de izledim, sanki eli ayağı ya da başka uzuvları çarşafa dolandı. Halbuki son derece deneyimli bana göre. Dedim ya bir şeyler yolunda gitmedi. Daha önce de yazmıştım. Bir insan inanmadığı şeylere neden kafa sallar, neden inanmış gibi görünür ?

Sayın URANER sosyal medyadan bir hesaba cevap hakkını kullanmış ve şöyle yazmış.

Özellikle TV’de kimseye ters gelecek bişey söylemem.. Voleybola en ufak bi zarar gelmesine izin vermem.”

  • O nedenle federasyon başkanının katıldığı programda inanmadıklarına sessiz kalmış ya da desteklemiş. Bir insan doğru bildiklerini medyada neden ifade etmez ? Medyanın görevi, amacı nedir ? Eğer orada inandıklarınızı söyleyemiyorsanız, bunun bazı nedenleri vardır. Moderatör ya da yönetmen bu kanalda, Bu programda konuklara iyi davranılır, o nedenle lütfen misafirleri sıkıştırmayın ya da küçük düşürmeyin” demiştir.

Veya Federasyon başkanı Spor Bakanlığının ataması ile gelmiştir, onu zor durumda bırakmak Spor Bakanlığını zor duruma sokmak olacağı için sıkıştırılamaz ya da devlet televizyonunda eksikleri söylenemez”dir.

En sonuncusu ve inanmak istemediğimiz seçenek, düzenin değişmeyeceğine kanaat getirmişsinizdir, o nedenle belki milli takımda görev alabileceğiniz beklentiniz vardır ?

Ataman hoca milli takımda GUIDETTI‘nin yardımcılığını yapma görevini kabul etmiş. Bende bu görevi kabul etmesinden yana değilim . Ancak milli görev bu, kimin verdiğinin önemi var mı ? Deniz bey de eleştirmiş ve Ataman bey kendisini savunmuş . Voleybolun tekrar eski günlerine geri döndürmek için bu görevi kabul ettim” demiş ?

İlahi Ataman hocam, voleybolu bu rezil günlerine biz mi getirdik ? Ya da siz mi getirdiniz ? Voleybolu bu hale sizin işvereniniz getirdi. Siz ve sizin gibi düşünenler neden bunu göremiyorsunuz ? Voleybolun düzelmesi için önce vizyon sahibi yöneticilere ihtiyacımız var. Dünyanın en iyi teknik ekibini getirseniz bu değişmez.

Şaşılacak şey, sanki TVF başkanı ve yönetimi, uzaydan geldi, voleybolun bu halde gelmesinde hiç günahları yok, voleybol ailesi de yeni bir şey bulmuş gibi dört elle sarıldı, herkes aynı melodiyi mırıldanıyor, Voleybolu eski günlerine döndüreceğiz”

İlginç çok ilginç.

Milli sporcumuz, ülkemizin yetiştirdiği en büyük voleybolculardan birisi olan Neriman ÖZSOY hanımefendi geçtiğimiz hafta dünya evine girdi. Kendisine ömür boyu mutluluklar dileriz. Epirden hocam gibi bazı siteler bu mutluluk tablosunu haber yapmış, bazıları kaynak bulamadığından sanırım hiç değinmemiş. İlla altında başka bir şey aramamıza gerek yok.

Epirden hocamın haberinin linkini aşağıya verdim .

https://evoleybol.com/2017/07/09/yazik-oldu-hasan-ugur-epirden/

Kendisi habere bir de fotoğraf eklemiş. Aman Allah’ım, fotoğrafta Sayın KARABIYIK Başkan da var.

Voleybolumuza altın çağını yaşatan diğer sporcularımız da.

Bunun adına vefa mı deniyordu ? Bazılarının hiç tatmadığı ,hiç bilmediği, baba kız, abi kardeş gibi, bir aile tablosu. .

Allah nazardan korusun. Bu altın çağı yeni sporcularımızla yaşamak istiyoruz inşallah.

Epirden Hocam neden yazdı bilinmez ama Neriman hanımefendinin milli takımdan izinli olduğunu yazmış. Belki de onun gönlünden geçen budur. Umarız bu bilgi doğrudur ? Şu an milli takımda mücadele eden sporcularımızın içinde Sayın KARABIYIK döneminin voleybola kazandırdığı 6 ya da 7 sporcumuz daha var. yavaş yavaş onların da zamanının dolmasını bekliyoruz. Onlar da veda ettiğinde sporcuları izlerken kimsenin aklına Erol Ünal KARABIYIK gelmeyecek, ne güzel ?

1 Comment

  1. Bazı dostlarımız milli takım menajerimiz Pelin hanımefendinin GRAND PRIX yarışmalarının Çin etabına kapri kot pantolonla gittiğini basına poz verdiğini eleştirmiş.Ayağında parmak arası terlik varmıydı bilmiyorum. Biz bu ülkede voleybolda üst düzey bir yönetici ve ağa görünümlü marabanın bile kapri pantolon ve parmak arası terlikle halay çektiğine şahidiz.Üstelik Pelin hanımefendi hoş ve naif bir hanımefendi , mutlaka kendine yakışanı giymiştir.Sadece tecrübe eksikliği ve uçuşun uzun olması diyebiliriz.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s