EREN AKTULGALI, VOLEYBOL DEFTERİ VE OSMAN URANER HOCA NEDEN TARTIŞTILAR?

osman

 

Facebook Şubat 2004 te, Twitter Mart 2006 da kuruldu.

Daha önce Myspace, Flikr gibi sitelerde vardı ama Facebook ve Twitter kadar popüler olamadılar.

İstatistiklere göre Türkiye’den Twitter kullananların %60’ını erkekler ve %40’ını kadınlar oluştururken; bu kitlenin %78’sinin eğitim düzeyinin üniversite olduğu görülüyor. Kullanıcıların %64’ü ise 34 yaşının altında.

30-49 yaş grubu ise en çok Facebook kullanıyor. Şubat 2014 içerisinde Facebook’ u en fazla kullanan bölge Asya-Pasifik  olurken en fazla kullanan ülke ise Türkiye olmuş..

Sosyal paylaşım siteleri yaygınlaşınca sosyal medya ünlüleri, takipçisi çok olan siteler, anonim kişiler hayatımıza girdi. Mesela ‘Ablan star bebeğim’ diyerek ‘ay uy’ sesleri çıkartanlar, kaburgasını aldırıp belini ince, poposunu büyütüp kalçasını büyük gösterenler, yanında çeşit çeşit kadınlar ve silahlarla poz verenler vs…

Sayfa açarak hobilerini paylaşanların da bir süre sonra binlerce takipçisi olmaya başladı.

Eren Aktulgali; facebook ta 5000 takipçisi olan, sayfasında voleybol ile ilgili haberler, maç sonuçları, duyurular yapan,  kendine has bir yazım şekli olan bir arkadaşım. Zaman zaman da bazı yazılarla ilgili fikir alışverişinde bulunuyorum.

Voleybol defteri de twitterda 5800 civarında takipçisi olan ve aynı şekilde voleybol ile ilgili paylaşımlar yapan bir sayfa.

İkisini de keyifle takip ediyorum.

Voleybol defteri geçen sene İzmir’deki finallerde Galatasaray Antrenörünün, maçın ortasında, Federasyon başkanvekili tarafından fırçalanmasını yazdığım ‘Ali Kıran Başkesen Federasyonu’ yazımı yayınlayıp Galatasaray yönetimine ‘Gerçekten böyle bir şey oldu mu? Olduysa neden sessiz duruyorsunuz?’ diye sormuştu.

Ankara’da yapılan 2017 FIVB Grand Prix Finallerini TRT Spor yayınladı. Yorumcu olarak da Osman Uraner hocam mikrofonun başındaydı. Sırbistanü Türkiye maçını salonda izliyordum. Dolayısıyla TRT sporda yapılan yorumları ve sunumu bilmiyordum. Aynı gün, yani 7 temmuz 2017 de saat 17:55 te eski Voleybolculardan Özlem Özçelik’in ’Voleybol maçını kim sunuyor şu an @trtspor??!’’ başlıklı paylaşımını ve altında yazılan yorumları gördüm. Pek çok kişi sunum ve yorumdan şikayet etmişti.

İkinci gün Belçika maçını yine salonda izledim. Maçtan sonra bana da birkaç mesaj geldi. ‘TRT spikerinin sunumu ve yorumcunun Hande Baladın ile ilgili ısrarı konusunda ne düşünüyorsunuz?’ diyorlardı.

Facebookta gezinirken Eren Aktulgali’nin sayfasında da maç sunumu ile ilgili eleştiriler vardı.

Pazar günü maçı İzmir’de, evde izledim. Yine Osman Hoca yorumculuk yapıyordu. ‘Hep köşeden hücum yapmayalım. Pasörlerimiz biraz ortayı ve ikiyi de kullansın. Yoksa orta oyuncular bizim köşelere rahatça gidip bloka yapacaklar’ dedi. Aynen dediği gibi bir kaç blok yedik. Uzatma setinde Tandara öne geldiğinde ‘Tandara çok tecrübeli bir oyuncu onu kullanmak isteyeceklerdir. Ona tedbir alalım’ dedi. Tandara üst üste 3 sayı kazandı. ‘Servisi korkmadan, etkili kullanan kazanır’ dedi. Anna Maria ve Roberta servise geçip maçı bitirdiler.

Sadece Hande’nin üç metre gerisinden yaptığı bir hücum için ‘Diğer maçlarda bunları hiç görmedik’ dedi ki Sırpların Mihajlovic ile buna benzer çokça sayı getiren hücumları vardı.

Yani Brezilya maçında şahsen ben Osman hocamın performansını çok beğendim. Nitekim Eren Aktulgali’da Brezilya maçı için ‘Uraner Hoca yorumculuk performansında iyi gözüktü’ diye yazmış.

Voleybol defteri ve Özlem Özçelik’in twitter paylaşımına gelen yorumlara ve  Eren Aktulgali’nin face sayfasında yapılan yorumlara  baktığımda özellikle ilk iki günkü sunum konusunda şikâyetler olduğu görülüyor.

Osman Uraner bu ülkenin en tecrübeli hocalarından biridir. Onun görüşleri, yorumları,  fikirleri bu tecrübenin ürünleridir. Dün kendisi ile telefonlaştık. Kendisini eleştiren Voleybol severlerin görüşlerini çok önemsediğini, bu nedenle elinden geldiğince eleştirileri okuyup cevaplandırmaya çalıştığını, söyledi. ‘Hepimizin amacı voleybolu sevdirmek ve yaymaya çalışmak’ dedi.

Eren Aktulgali ’Osman hoca eleştirileri dikkate almalı, bunlara sabırla, üzmeden, kırmadan cevap verebilmeli’ dedi.

Aslında reklamın iyisi kötüsü olmaz derler. Herkesin bu tartışmadan bir şey çıkardığına eminim.

Bu vesile ile de tekrar voleybol ile ilgili bir şeyler konuşulmuş oldu. Biz de kazançlı çıktık. Bu konuda bir yazı çıkarttık.

O zaman yazıma değerli Antrenör arkadaşım Büşra Yamaç Dikmen’in sözü ile son veriyorum;  ÇOK YAŞA VOLEYBOL

13 Comments

 1. Hande’nin soyadının Baladın olması gerektiğini öğrendik, bu hafta sonu. Kızlarımızın soyadını doğru söylemek bence önemli. Yanlış söylenmesi eleştirisiyle dalga geçer tarzda “dın” hecesinin Güven Bey tarafından abartılı söylenmesi hoşuma gitmedi. Ne yazık ki çoğumuz oyuncularımızın isimlerine yabancı kaynaklardan ulaştığımız için Hande’nin soyadının Baladin biliyorduk. Nitekim yazıda da “Baladin” yazılmış. Kızlarımızın soyadına önem veriyorum. Ama önce kızlarımız da soyadına önem versin. Ulusal takımda oynamış ve isimleri voleybol literatürüne giren oyuncuların her evlenmelerinde ve her boşanmalarında soyadlarının değişmesini doğru bulmuyorum. İlk soyadlarını spor hayatı boyunca kullanmaları gerektiğini düşünüyorum. Türk ve Rus sporcular dışında bu değişimi çok görmüyoruz.

  Beğen

 2. Baladın olduğunu öğrenmedik.zaten biliyorduk..öğrenen kişi güven göktaş tır.yani güvan gokteş
  hiç önemi yokmuş gibi sürekli hande baladin diye anons edip sonra da dalga geçtiğini sanarak hande bala DIIIIIN diye sözüm ona defalarca anons etmesi gU VAN GOK TEŞ isimli voleybolu bilmeyen sunucunun ukalalıklarına pes diyorum.kardeşim sen milli olmuş bir sporcunun soyadını bilmiyorsan orada sunuculuk da yapamazsın…. defalarca “neymiş… BALA DIIIIIN” mış diyen GUVAN GOKTEŞ isimli spikere gaz veren basketbol otoritesi osman uraner e de teesüflerimi sunuyor ve soruyorum.sizin de isminizin ösmen ürenar olarak telaffuz edilmesi hoşunuza gidermiydi.

  Beğen

 3. Yahu bu Osman Uraner maçta molada sporcusuna tokat atan, küfürbaz antrenör değil mi? TRT bunları (Murat Mert Yücekök) çok arayıp da mı buldu? Çok bilmiş takılmalarını geçtim, bir milli sporcuya bu terbiyesizlik değilde nedir? Yorumcu mu yok allahaşkına?

  Beğen

 4. Edebiyatçı, voleybolun saygıdeğer yazarı, eski büyük antrenör Epirden hocaya Türk Dil Kurumundaki karşılığına değil anldıkları argo literatürüne bakarak yapmadıklarını bırakmayanlara şimdi soruyorum. Bir milli kadın sporcumuzla hemde ismi üzerinde bu kadar dalga geçmek,
  a) bir televizyon yorumcusuna ve spikerine
  b) bir kadın antrenörüne
  c) bir delikanlıya
  yakışır mı ?…
  Bana cevap veren, açıklama yapabilecek bir namuslu vatandaş var mı bekliyorum.
  Yorumcuyu ve spikeri kınıyor özür dilemeye çağırıyorum.
  HANDE BALADIN YALNIZ DEĞİLDİR!!!!!!!!!.

  Beğen

 5. sayın Osman Uraner facede yorum yapmışınız. Bir harfin sizce önemi olmayabilir ama Hande için de sevenleri için de önemlidir bu. Spikerlik ve yorumculuk yapıyorsanız doğru yapın. Hele milletle dalga geçmeniz seviyesizliktir. Birde kuzum animasyon fotoğrafını beğenmemişsiniz ?…
  Ne yani sizin kiz sporcunuza maçta molada tokat atarkenki tarihi anın fotosunu mu bulup koysaydı sayın Deniz Arslan?

  Beğen

 6. Bende serptim ;

  Milli sporcularımızın Brezilya maçında göstermiş oldukları başarıdan dolayı yürekten kutluyoruz . Umarız böyle devam eder .
  Sayın Osman URANER ‘i medeni cesaretinden dolayı kutlamalıyım yazıma başlarken . Hiçte öyle kolay değil canlı yayında yorumculuk yapmak .
  Mert YÜCEKÖK beyefendiyi de kutlamak isterdim .Ama sanırım onunki medeni cesaret değil . Halk diline ona başka bir cesaret deniyor. Voleyboldaki görev tanımını hiç bilmiyorum anlamadım da . Sadece zaman zaman birilerinin duymak istediği şeyleri söylediğini ve yazdığını biliyorum.
  Sayın URANER ‘e gelince saygı duyuyorum ,Bir spor karşılaşmasını yıllarca antrenörlük yapmış birinin yorumlamasından daha mantıklı ne olabilir ? Mert beyin yorumlaması daha mı akılcıdır ? Ancak yorumlarını bende izledim sanki eli ayağı yada başka uzuvları çarşafa dolandı. Halbuki son derece deneyimli bana göre .Dedim ya bir şeyler yolunda gitmedi .Daha önce de yazmıştım . Bir insan inanmadığı şeylere neden kafa sallar neden inanmış gibi görünür ? Sayın URANER sosyal medyadan bir hesaba cevap hakkını kullanmış ve şöyle yazmış.
  “ Özellikle tv de kimseye ters gelecek bişey söylemem.. voleybola en ufak bi zarar gelmesine izin vermem.”
  O nedenle federasyon başkanının katıldığı programda inanmadıklarına sessiz kalmış yada desteklemiş. Bir insan doğru bildiklerini medyada neden ifade etmez ? Medyanın görevi , amacı nedir ? Eğer orada inandıklarınızı söyleyemiyorsanız ,bunun bazı nedenleri vardır. Moderatör yada yönetmen bu kanalda ,bu programda konuklara iyi davranılır o nedenle lütfen misafirleri sıkıştırmayın yada küçük düşürmeyin demiştir.
  Veya federasyon başkanı Spor bakanlığının ataması ile gelmiştir onu zor durumda bırakmak spor bakanlığını zor duruma sokmak olacağı için sıkıştırılamaz yada devlet televizyonunda eksikleri söylenemez dir.
  En sonuncusu ve inanmak istemediğimiz seçenek , düzenin değişmeyeceğine kanaat getirmişsinizdir o nedenle belki milli takımda görev alabilir beklentiniz vardır .

  Ataman hoca milli takımda GUIDETTI ‘nin yardımcılığını yapma görevini kabul etmiş .Bende bu görevi kabul etmesinden yana değilim . Ancak milli görev bu kimin verdiğinin önemi var mı ? Deniz bey de eleştirmiş ve Ataman bey kendisini savunmuş . “ voleybolun tekrar eski günlerine geri döndürmek için bu görevi kabul ettim “
  İlahi Ataman hocam voleybolu bu rezil günlerine biz mi getirdik ? Yada siz mi getirdiniz ? Voleybolu bu hale sizin işvereniniz getirdi. Siz ve sizin gibi düşünenler neden bunu göremiyorsunuz ? Voleybolun düzelmesi için önce vizyon sahibi yöneticilere ihtiyacımız var . Dünyanın en iyi teknik ekibini getirseniz bu değişmez .
  Şaşılacak şey , sanki TVF başkanı ve yönetimi, uzaydan geldi ,voleybolun bu halde gelmesinde hiç günahları yok , voleybol ailesi de yeni bir şey bulmuş gibi dört elle sarıldı ,herkes aynı melodiyi mırıldanıyor ,”voleybolu eski günlerine döndüreceğiz ,” ilginç çok ilginç .
  Milli sporcumuz ,ülkemizin yetiştirdiği en büyük voleybolculardan birisi olan Neriman ÖZSOY hanımefendi geçtiğimiz hafta dünya evine girdi. Kendisine ömür boyu mutluluklar dileriz .Epirden hocam gibi bazı siteler bu mutluluk tablosunu haber yapmış .Bazıları kaynak bulamadığından sanırım hiç değinmemiş. İlla altında başka bir şey aramamıza gerek yok . Epirden hocamın haberinin linkini aşağıya verdim .
  https://evoleybol.com/2017/07/09/yazik-oldu-hasan-ugur-epirden/

  Kendisi habere birde fotoğraf eklemiş . Aman Allah’ım fotoğrafta Sayın KARABIYIK ‘ ta var . Voleybolumuzu altın çağını yaşatan diğer sporcularımız da . Bunun adına vefa mı deniyordu ? Bazılarının hiç tatmadığı ,hiç bilmediği , baba kız , abi kardeş gibi , bir aile tablosu .Allah nazardan korusun .Bu altın çağı yeni sporcularımızla yaşamak istiyoruz inşallah.
  Epirden Hocam neden yazdı bilinmez ama Neriman hanımefendinin milli takımdan izinli olduğunu yazmış. Belki de onun gönlünden geçen budur .Umarız bu bilgi doğrudur . Şu an milli takımda mücadele eden sporcularımızın içinde Sayın KARABIYIK döneminin voleybola kazandırdığı 6 yada 7 sporcumuz daha var .yavaş yavaş onlarında zamanının dolmasını bekliyoruz .Onlarda veda ettiğinde sporcuları izlerken kimsenin aklına Erol Ünal KARABIYIK gelmeyecek , ne güzel .

  Beğen

 7. Evet, Sarıözlere katılıyorum. O anı çok iyi hatırlıyorum. Osman hoca molada sporcusuna tokat atmış, voleybol camiası bu hareket sonrası onu dışlamıştı. Böyle bir kişinin hala yorumculuk yapmasını zaten doğru bulmuyordum. Birde Hande’nin soyadını alaycı bir şekilde küçümseyerek ele alması çok çirkin.
  Bende kınıyorum. OSMAN URANER’in sesini bile duymak istemiyoruz ey trt.

  Beğen

 8. Bence maç anlatan doğru dürüst tek bir maç spikeri yok. Yorum yapmak bir bilgi ve kalite işidir. Konuşma ve hitap sanattır. Ben valla maçları bu yüzden sesini kapatarak izliyorum.

  Beğen

 9. BİTMEYEN MİLLİ YORUMCULUK MASALI !
  Eren Aktulgali Hiç sevmediğim iştir yazdığım yazıları eleştirileri karşılıklı tartışma haline getirmek ama bazende cevap vermeden olmaz durumlarda da prensibi mi bozuveriyorum.Osman hoca sayfamda arkadaştı kendisini şahsen tanımam sayfamda gördüklerimi artık yazmalıyım noktasına gelincede saygı çerçevesini aşmadan yüreklice yazıveririm .

  TRT de Grand Prix karşılaşmalarının spikerlik kısmı voleybolu bilmeyen acemi bir arkadaşa verilmiş diğer sporlarda olduğu gibi yorumcu olarak ta Osman hoca seçilmiş Belçika karşılaşmasında da Osman hoca görevde hem ne görev herhalde ilk gün heycanı ile durmadan konuşuyor aralıksız millet bezmiş televizyonlarının sesini kapatmış söylenip duruyor bende tabiki ve 5000 kişilik sayfamda mesajım yıkılıyor tepkilerden ve Osman hoca bir taraftan antrenörlerin objektif olması gereğini unutup sahada çırpınan 11 voleybolcumuzu hiçe sayıp Hande aşağı Hande yukarı defalarca bezdirircesine tekrar ediyor birde nerdeyse maçı çeviren Melihayı kötülüyerek Dünyanın en iyi antrenörünü eleştiriyor…. sayfamda yazmalıyımdım hiç olmaz sa diğer karşılaşmayı kurtarma ……

  .
  (AMAN TELEVİZYONLARINIZIN SESİNİ KAPATIN ??
  OSMAN URANER HOCA MİLLİ MAÇTA YORUMCULUK YAPIYOR
  FIVB WORLD GRAND PRIX 2017 MAÇI YORUMLUYOR …..
  Kusura bakma hocam ama insanları kahrettin 5000 sayfa arkadaşa yakın sayfamda mesajım şişti sana gelen tepkilerle bazı sayfa arkadaşlarıma sordum sonuç aynı hele dünkü Sırtbistan maçında kötü perfonmans gösteren takıma Brezilyayı ezdirdin havada yener dedin…
  Nelermi dediler sana …..bazılarını yazayım sakın darılma eleşririler insanı yeniler..
  -Yahu bu adam hastamı aklınımı yitirmiş kim oturtmuş onu oraya atıp tutuyor…
  -Anlatan hoca imiş kimler hocalık yapıyor…..
  -Devletin televizyonundaki Hande pazarlaması ne gizli menejermi bu adam.
  .-tüm milli takım oyuncularını adam rezil etti Hande diye diye
  ben diğerlerini yazmıyorum daha fazla zorlamayayım.
  Bu arkadaş 5000 çok üzerinde ben de dahil olmak üzere bir çok voleybolcununda izlediği sayfası olan yorumcu bazı yazdıkları.
  Voleybol Defteri‏ @voleyboldefteri
  Hande ve Meryem’in babası yazlıktan okey arkadaşı galiba. Başka türlü izah edemiyorum bu saçma ısrarı.
  Belçika’yı yenmek için ecel terleri döküyoruz ve buna sevinmemiz bekleniyor?!
  Arka oyuncuların hepsi 6 metrede beklese her topu çıkarırız dedi ya! 😳😳😳 İnanamıyorum! Bloktan sekenleri istatistikçi mi toplayacak?!
  Bu konuşan adam kim?! Ne diyon sen amcaaa?! Git buz hokeyi yorumla!
  Kübra’nın 3 tane Final 4, 2 tane Dünya Kulüpler Kupası, 1 ECH, 2 WGP oynamışlığı var. Hâlâ da deneyimsizse… Daha ne oynayacak?!……………………..

  Osman hoca hemen sayfama girmiş gördüm haklı ve çokta doğru doğru savunma yaparsa herkesi ikna edebilecek hatta hatasını kabul edecek ve üstü örtülü özür dileyecek diye tahmin ettim ama yanıldım…..

  – Osman Uraner Buyur kardeşim….söyle derdini

  3 · 8 Temmuz, 23:39 · Düzenlendi
  -Eren Aktulgali Televizyonda yorumları siz yapmadınızmı hocam…..

  -Ben yaptım..nedir seni rahatsız eden?bak muhatap olup soruyorum……………….-(yani bizleri voleybol severleri muhattap olarak görmüyormuş ..Deniz arslanın konu ile başlığını doğruluyor hitapta.)……………………….. bu arada sayfamdaki başka bir arkadaşta fırsattan istifade rahtsızlığını dile getiriyor ve soruyor-………

  -Camisado Kose Osman Uraner bey..herseyinizle her söylediginizle ve yorumlarinizla haklisiniz diyelim..Peki Belcika macinda 1-1yaptigimiz sette Polenin set sayisina karsi söyledikleriniz akli basinda birinin edecegi laf degildi..Polen cok akillica topu bos sag köseye plaseledi.. Neslihan gibi..Siz buna bile laf söylediniz..Yok efendim vurmaliymis cakmaliymis 24-23 olsada sorun degilmis gibi ucu basi belli olmayan sacma bir yorum yapmistiniz bugün..Umarim Antrenör falan degilsinizdir(.hocamız yaşa takmış arkadaşa yaşını soruyor yoksa muhattap almayacak arkadaş cevaplıyor hoca yine kaynar su kıvamında haşlıyor

  – Evt yaş ta önemli..edep ile eleştirmek te..
  Hem benim kadar bilgili olmadığınızı söylüyorsunuz..hem (bence) 61 yaşa yakışmayacak tarzda beni eleştiriyorsunuz..(eleştirininde yaşı oluyormuş?)……

  61 yaş sayfasında belirttiği gibi bana ait değil ben sayfa açarken bir çok sebepten yüzümü ve kimlik bilglerimi belirtmedim sadece voleybol sevgimi dile getirmek için böyle bir hobiye giriştim hiç bir beklentim yok ihtiyacımda Hocamız kızgın olabilir eleştiri sevmez olabilir zaten benim cevap tarzımda sakindir kavgayı sevmem nezaket asil olandır bilirim…
  -aşağıda (Derdin ne) sorusuna sayfamda verdiğim cevabımı paylaşıyorum………………..

  -Eren Aktulgali muhatap kelimesine karşılık bensizi narsist karakterde tanımıyorum her yaşa her seviyedeki karekterlere eşit yaklaşımda olduğunuzu biliyorumdum yani üst seviyedeki antrenörlerin sahip olması gereken özellikte üstelik sayfamda olduğunuzu da biliyorum eksik olmayın lütfedip her sayfada yer alıyorsunuz….. eleştiri methiye kadarda doğal sayılmalı diye bilenlerdenim…maymun karekteri şahsınıza ait değil haberin espirisine aittir (duymuyoruz,bilmiyoruz,konuşamıyoruz zannedip bizi maymuna çevirdin) rahatsız ettiyse kaldırabilirim ..başlığıma gelince bizler yani yazmak isteyenler gördüklerimizi duyduklarımızı saygı çerçevesi dahilinde mutlaka yazmalıyız kaldı ki uraner hocanın kariyerine kişiliğine inancımız olsa dahi , kayırım yapmadan rahatsızlıkları şikayetleri özellikle çoğunluğun rahatsılığını yazmalıyız bedeli ne olursa olsun … genel kanı ve haber mesleki kişiliğinize değil televizyondaki yorumculuğunuza berbattınız çok konuştunuz dünyanın en iyi antrenörünü eleştirerek tenakuza düştünüz zaman zaman düzeltme yapmanıza rağmen sahadaki herkeside şaşırtan hatta maçı çeviren Melihayı yok saydınız dünkü kötü takımımızın (Sırbisyan Karşılaşması) Brezilyayı kolayca yenebileceği gafı yaptınız…daha bir çok ..
  Sayın hocam televizyonlarda yayınlanan bütün spor karşılaşmalarında gösterimde bulunana sporun içindeki önde bilgili kişilere spikerin yanında yorumcu olarak yer veriliyor ama hiç bir zaman yorumcu spikerden daha fazla konuşmaya dahil olmuyor ve bezdirici aynı şeyleri tekrarlar vaziyette gözükmüyor sizin fazla ve gereksiz konuşmalarınız seyir zevkini konsantrasyonu bozuyor gece tekrarı izlemenizi tavsiye ederim yanlız kulağınızı başka biri imiş gibi kullanarak.Bu yazışmayı mesajlarda yazışmak isterdim ama sizin tercihiniz burası oldu .eleştrilere saygı duymak lazım taktiri size…

  Cevabım bu oldu ve uzlaştık hocamız art niyet taşımadığımı anladı aksine yapıcı eleştiri olduğuna inandı sandım…ama ne yazıkki sayfamda bulunan eşi ile sayfamı terkedip beni muhattap olmaya uygun görmeyip cezalandırdı takdir saygılıyız..

  Diğer gün Milli takımımız Brezilya karşılaşmasına çıktı Hocamızda yorumcu. mükemmele yakın işinin başında idi ta ki dördüncü set ortası ve karar setine kadar!! maalesef Hande hastalığı kimseninde ne sebepten olduğuna karar veremediği gibi depreşti olsun dedik çoğunluğunda başarılı gözüktüğü için tebrik azda olsa eleştiri gönderimi sayfamda yayınladım.

  👏👏👏👏 – URANER HOCA YORUMCULUK PERFONMANSINDA İYİ GÖZÜKTÜ.
  Televizyon yorumculuğu kariyerinde İlk iki maçtaki gafları ile ilgili eleştirilen bizimde sayfamızda eleştirdiğimiz Osman Uraner Hoca Brezilya karşılaşmasında iyi perfonmans sergiledi 👏👏çok konuşmadan spikerin anlatımına taarruz etmeden soru sorulunca zamanında gördüklerini kendi bilgisi ile birleştirerek yorumlarını yaptı.

  Hande aşkına son sete kadar dayandı👏👏 haklıda çıktı Hande oyuna girdiği andan itibaren iyi idi tek gafını Handenin soy adının İ-I düzeltmesinde maçın yorumlama görevinin herkesin dinlemesi için verildiğini unutarak istemeyen bizi dinlemesin diyerek yaptı .. Hele Handenin iyi sayılacak bir
  smacından sonra Sırbistan dahil böyle smaç atan oyuncu varmıydI diyerek Mihaloviçide yok saydı!

  Herkesin duvarına afişini astığı abartarak beğendiği kişilikler vardır diye düşünüp hocamızın Hande hayranlığına 👏 saygı duyalım..
  Diyerek sayfamda gönderimi paylaştım..İse yaramıştı eleştirelim hocamızın yorumculuk kariyerinde iyiye doğru gitmiş seyredenlerin infialleri isyanları azalmıştı yani eleştirilere kulak kabarmış dedik! Bir teşekkür bekledim..

  Mesele bitmişti Ama Osman Uraner için malesef bitmemiş ! Deniz Arslanı aramış Deniz Arslana’da beni.sormuş Kim bu Eren ,Defter benim için ileri geri yazmışlar demiş .Telefonda kısaca konuştuk Deniz Arslanla.
  Deniz Arslanda her iki tarafında yanlış anlaşılmaya sebep olmaması için uzlaştırıcı diğer konulardaki gibi mükemmel bir yazı yazmış.

  Bu kadar yazıyı yazıp cevap hakkımı niyemi kullandım. Deniz Arslan mesaj attı!

  -Yazıyı gördün mü sayfamda,Osman hoca yorum yapmış

  -Hayır görmedim sonra okudum -Osman Uraner Bu resimde olmamış bence…ne eren bey,ne de ben bu psikolojide yorum yapmadık birbirimize..Evet doğrudur ama hocamızın başlangıç üslübüne uymayıp benim varolan üslübüm sayesinde bu arada benim sayfamdaki başlık fotoğrafada takıldı izahını yazdık yani bizim işimize de karışmış onlarca fotoğraf atarız hangisini seçeceğimizi gayet iyi biliriz işiimiz mikser olmak değil uyarıcı düşündürücü olmaktır…. Hocanın savunmasını yapmaya çalışan Deniz Arslan bayağı üzülmüş. Aradan bir süre sonra Deniz Arslan bir mesaj daha attı!

  – Okudun mu yazıyı ??

  – Hangi yazıyı – Uranerin sayfasında ki yazıyı

  -Sayfasımı var bilmiyordum lütfen bana atarmısın….

  – Sen 61 yaşındamısın

  – O başkası gaf yapmış yukarda belirttim.

  Sizinle sayfasında yazdıklarını birkaçını paylaşacam şakınlıkla okudum.

  Uranerin sayfasında konu ile ilgili paylaşımı
  – Şimdi herkes mutlu..güya bi kavga oldu ve güya barıştıran dostlar var.
  Sağ olsunlar..(Denizle bana yazmış )

  – Ben bu arkadaşlara cvp vermiş olmasam, herzaman ki gibi kendi aralarında yazışmış, eylenmiş bi maç ile konu bitmiş olacaktı.Bunu (Denizle bana yazmış)

  1 – eren beyi tanımam,61 yaşındaymış.voleybol bilgisi-sevgisinden çok “biri için bişey yazarken,yada yazılmış bişeyin altına yorum yaparken” dikkat etmesi gerekir…dedim..(Burda şaşırmış kimle yazıştığının farkında değil benim 61 yaşımda olduğumu söylüyor kimlik bilgilerlmi kimseyle paylaşmam üstelikte bana bu uslüpta yazmadı yukarıda belirttim.)

  Sayın Uranerin yazdıklarına cevabımdır hem Denize telefon açacaksın hem sorup soruşturup dertleneceksin benim için herkes neler yazıp duruyor diye hemde uzlaşıcı hiç bir art niyeti olmayan yazı için denizi hançerliyeceksin oldumu sayın hocam??.

  Voleybol camiasında ki yerine hizmetlerine hiç bir sözümüz olamaz olamaz.. İsim, kariyer kolay kazanılmıyor.!Ancak farklı bir kariyere geçiş yaptığın zaman kendini bulutların üzerinde görmeden o konuyu iyi çalışmalısın izlemelisin aksi taktirde özgür medyada 14-15 yaşındaki çocuklara malzeme oluverirsin o yıllarca elde ettiğin kariyerini hiç edersin…Bunları anlatmak istedik..
  Devamında da bu şikayetler bizim bu dar sayfaları aşıp I-İ düzeltmesinde tiye aldığınız reytingi oluşturan kitleler tarafından ekmek yediğiniz kurumlara gider.
  Nitekim TRT de yayınları atmış başından sebebini bilmiyorum ama ceza gibi….
  Sayın Osman Uraner sayfandaki cevaplara karşılık bu uzun yazıyı yazdım ..

  yazımı Denizle son mesajlaşmamızla bitirecem…

  Deniz okudum sana haksızlık bu müsade edersen hoca anlamamış bizi belki anlar diye cevap hakkımı kullanacam.

  – Anlayacakmı ? Pek sanmıyorum ..

  – Gercek Taktiri Okuyanlara……

  Beğen

 10. Çok değerli Epirden hocam ben sizin çalıştırdığınız Eczacıbaşı erkek yıldız takımının bir oyuncusuyum. Size üçüncü kez yazıyorum. Sanırım bundan önceki yorumlarımda biraz haddimi aşmış bana yakışmayan kelimeler kullandığım için yorumumu yayınlamadınız. Haklısınız. Sizden binlerce defa özür diliyorum. Bu yorumumu yayınlamanızı rica ediyorum. Ben Osman Uraner’in o takımdan arkadaşıyım. Osman o zamanda da psikolojisi bozuk, sivri dilli, agresif tavırlarıyla tanınan egoist birisiydi. Takımda hiç sevilmezdi. Biraz sıçraması vardı o kadar. Fizik ve tekniği çok zayıftı. Yıllarca bu kimliğine rağmen çalıştı, çabaladı antrenörlükte bir yerlere geldi. Doğrusunu isterseniz geldiği zannedildi. Bende onun yorumlarından çok rahtsız olmaktayım. Kendini profesör zannediyor? Ama genele bakıldığında gerçekten ona bugüne kadar verilen değeri hak etmiyor. İnşallah bu yazılanlar kulaklarına küpe olur, kendisine çeki düzen verir. Yoksa kız sporcusuna attığı tokadın çok daha sertini voleybol dünyasından görür. Hani derler ya Osmanlı tokadı. İşte öyle bir şey. Saygılarımı.sunuyorum. Ellerinizden öpüyorum çok değer verdiğim ve sevdiğim çok şeyler öğrendiğim Epirden hocam.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s