Birbiri ile alakasız duran şeyler; BEŞİKTAŞ, PEPE, TAVUKLAR VE GÜVERCİNLER

Heyt be!

Helal olsun valla Beşiktaş yönetimine.

Sağ gösterip sol vurdular!

Önce ‘Bu sene feda senesi olacak. Amatör şubelerin kulübe maliyeti 7.5 milyon lira tutuyor. Altından kalkamıyoruz’ dediler.

‘Hem zaten Voleybol izlemeye 25 kişi geliyor. Astarı yüzünden pahalı, kapatacağız’ dediler.

Kimisi ‘Ee valla haklı olabilirler. 25 kişinin izlediği bir takım boşuna masraf. Hem 7.5 trilyon az para da değil!’ deyip yönetime hak verdi.

Ben, bir Voleybolsever olarak Beşiktaş’ın hocası Kamil Söz’ü sevdiğimden ve onun Türk sporuna genç oyuncu yetiştirmek konusunda çabalarını bildiğimden,  onun işsiz kalmasına gönlüm razı olmadı. Bir şeyler yapmak istedim.

Şahsen, uzun zamandır organik yem vererek beslediğim birkaç tavuğu ‘FEDA’ edip Beşiktaş yönetimine göndermeye karar verdim. Kargocu çocuk ‘Abi biz canlı hayvan taşıyamıyoruz. Tarım Bakanlığından izin almanız lazım’ dedi.

‘Ama yavrum Beşiktaş zorda, bunu onlara göndereceğim’ dediğimde Kargocu çocuğun gözleri doldu. ‘Abi ben de bu yaz evlenmeyi düşünüyordum ama Madem Beşiktaş zorda 3-5 bin liram var, onu bağışlayayım, gelecek sene evlenirim artık. Ne yapalım’ dedi.

Kargo ile canlı hayvan taşınma iznini almak için Tarım ve İl Müdürlüğünü aradım. Oradaki görevliye yapmak istediğimi ‘FEDA’karlığı anlattığımda ‘Aaa demek Beşiktaş zorda ha. Vallahi çok üzüldüm. Benim de evde beslediğim birkaç taklacı güvercin var. Ben de onları göndereyim’ dedi bana.

Bağış zinciri kendiliğinden uzuyordu.

Artık hepimiz ‘Amatör Şubelerin masrafından dolayı’ çok zorda kalan Beşiktaş yönetimine elimizde avucumuzda ne varsa vermeye hazırken birden gazetelerde bir haber gördüm. ‘Beşiktaş Pepe’nin peşinde’ diyordu.

Çocukların çok sevdiği çizgi film kahramanı Pepe, Beşiktaş’ın bu zor günlerinde ilaç gibi gelirdi. Birkaç alışveriş merkezinde, tiyatrolarda Beşiktaş için gösteri yapsa oradan gelen para ile Amatör Şubelerin ihtiyacı olan 7.5 milyon lira toplanabilirdi.

Hem Pepe’yi izlemeye hangi çocuk gitmezdi ki?

‘İnşallah Pepe Beşiktaş’ı ret etmez’ diye bildiğim tüm duaları okudum. Zaten epi topu 5-6 namaz duası bildiğimden dualarım çabuk bitti. Ben de ünlü ilahiyatçı, Televizyon Programcısı, mümtaz ve değerli şahsiyet Adnan hoca efendiyi aradım. ‘Hocam Beşiktaş çok zor durumda. Siz bir dua etseniz, kedicikler de hep bir ağızdan ‘amin’’ deseler o silikonlu dudakların hayrına belki dualar kabul olur’ diye istirham ettim.

‘Evladım ben dua ederim de seni yine de Nihat hoca ve Cüppeli’den de yardım iste. Hani 3 forvet oynuyor hesabı, bir kaç koldan saldıralım. Biri tutmazsa biri mutlaka tutar’ dedi.

Nihat hocayı aradım. Program çekimindeymiş , ‘size sonra döner’ dediler. ‘Dönerse iyidir’ dedim.

Cüppeli Hoca, Sardunya’da kutsal toprakları ziyarete gitmiş, orada jetski ile Hira dağına çıkmış.  Yardımcıları ‘Dönünce iletiriz’ dediler.

Ben Beşiktaş darboğazdan kurtulsun diye elimden geleni yapmıştım.

Ev arkadaşım Erdinç’e ‘Pepe İzmir’e gösteri yapmaya gelirse benle gelecek misin?’ diye sordum. Niyetim cimriliği ile ünü Türkiye sınırlarını aşan Erdinç arkadaşımın cebinden çıkacak olan 3-5 kuruş paranın Beşiktaş’ın kasasına girmesini sağlamaktı.

‘Pepe niye gösteri yapmaya gelsin ki?’ dedi

‘Beşiktaş için. Hani Beşiktaş zorda ya. Pepe’nin peşindeymiş’ dedim

‘İyi de O Pepe senin bildiğin Pepe’ değil ki!’ dedi

Sonra anlattı. Beşiktaş’ın peşinde olduğu Pepe, Ununu elemiş, eleğini çoktan duvara asmış ve emeklilik dilekçesi vermeye hazırlanırken Beşiktaş’tan yıllık 5 milyon Euro dan 2 yıl teklif alan  Portekizli bir futbolcuymuş.

Vay anasını! Tamı tamına 40 milyon lira yapıyor

Yani bir futbolcu Beşiktaşın tüm amatör şubelere verdiği paranın 6 katını alacak! Tüm amatör şubeleri üst üste koy, bunları 6 ile çarp. Hepsinin aldığı ücret Pepe’nin p…’si etmez. ( Parası demek istiyoruz)

Beşiktaş yönetimi de ‘Feda için Amatör branşları kapatacağız’ diyecek.

Olan da benim tavuğa, kargocunun düğün parasına ve Tarım İ Müdürlüğündeki abinin güvercinlerine olacaktı!

Allahtan erken uyandım da tavukları ‘FEDA’ etmedim ama hala ‘Takımımız zor durumda. Kombine bilet, Forma, eşofman falan alalım’ diyen kümesteki kazlara sözüm yok

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s