Amatör şubeleri neden kapatmak istiyorlar?; BAŞKANLARIN AĞZINDAKİ BAKLA NE?

Şıracı ve Bozacı diye meşhur bir ikili var biliyorsunuz. Birinin dediğini diğeri hep onaylamıştır.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın kadın Basketbol ve Voleybolu dondurma kararı Fenerbahçe başkanına sorulmuş. 19 yıldır Fenerbahçe kulübünü yöneten başkan Aziz Yıldırım da ‘’ Fenerbahçe’nin amatör şubelerde her sene 25 milyon dolar civarında açığı var. 10 senede 250 milyon dolar. Fenerbahçe’nin borcu 300 milyon dolar’

Yani diyor ki başkan; ”Biz Amatör şubeleri kapatmış olsak bu gün Fenerbahçe’nin borcu olmazdı.‘ Hesaba bakarsan doğru aslında.

Ama insan şunu da sormadan edemiyor; Temmuz 2015 te 3 yıllığına alınan ve yıllık 4.9 milyon Euro garanti ücret alıp takıma hiçbir katkı sağlamayan, ama parayı tıkır tıkır alan Robin Van Persi’yi, 3 yıllığına anlaşma yapılan ve yıllık 2.2 milyon Euro alan Wan der Wiel’i, İki yıl boyunca takımı sabote eden ve yıllık 1.7 Milyon Euro alan Perreira’yı, Basın toplantılarında oyuncuları suçlamaktan başka Türk  sporuna hiçbir katkı yapmayan, yıllık 1.8 milyon Euro alan Advocaat’ı, 14 milyon Euro bonservis bedeli ile alınan Guizayı,  yıllık 4 milyon Euro verilen Aragones’’i  ( Liste daha da uzatılabiliriz) kim almıştı acaba? .

Bütün bunları topladığınızda kaç milyon euro yaptığı, bunun Fenerbahçe’nin mevcut borcundan ne kadarını karşıladığını ortaya koymak zor değil.

Ama zaten bu transferleri sayın Başkan değil benim amcamın oğlu yapmış olduğundan başkana bir şey diyemiyoruz.

Ancak aslında başkanın amacının ‘üzüm yemek değil tehdit ederek bağcı dövmek’ olduğu sonraki cümlelerde ortaya çıkıyor.  Diyor ki Fenerbahçe başkanı’ Devletin bizden aldığı stopajları amatör şubelerin harcamalarından düşelim’  Yani ‘Bizden aldığınız Vergiyi almayın, onu da biz harcayalım (yiyelim) ’ diyor

Nihayet baklayı ağzından çıkarmış. Ne ala memleket valla.

Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerinin yönetimleri futbolda yaptıkları hesapsız transfer harcamalarının günahını Amatör şubelerin sırtına yükleyerek başarısızlıkları için adeta bir suçlu yaratmak istiyorlar.

Çünkü ikisi de bu anlamda başarısız!

O yüzdendir aslında birbirlerinden hiç hazzetmeyen, birbiri ile konuşmayan, Cumhurbaşkanının bile tokalaşmalarını sağlamadığı iki başkan birbirine destek çıkıyor.

‘Efendim biz aslında çok başarılıyız ama amatör şubeler bizim borçlarımızın tek sebebi’ diyorlar

Yersen!

Koca Beşiktaş’ın kapattığı şubelerinin toplam gideri 7.5 trilyonmuş! Evet yanlış okumadınız 7.5 trilyon! Bu ücret Beşiktaş’ın sözleşmeli oyuncusu olmasına rağmen takımda oynamayan Mustafa Pektemek’in 1 yıllık ücreti kadar.

Beşiktaş-Seramiksan maçını izleyen 16 yaşında bir Beşiktaş Taraftarı, İnci Özcan, formasını istediği Beşiktaş oyuncusu Bihter Dumanoğlu’ndan ‘Bu formayı kulüp bize sezonluk veriyor, üzgünüm, veremem’ cevabı almış.

Sezonluk tek forma alınan takım Yük getirdiği için kapatılacak!

Bırakın allah aşkına bu işleri. Size kim inanır? Kadir abi belki İnanır

Değerli ve Saygıdeğer Başkanlar; Madem zor geliyor, madem yürütemiyorsunuz bırakırsınız başkanlığı, belki sizden daha iyi bu işi yapacak olan, sponsor bulabilecek, kulüpleri tekrar şaha kaldırabilecek birileri gelir.

Gelmez mi? iddiasına var mısınız?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s