AH ŞU ÖNYARGILARIMIZ ?… Serkan Yılmaz

Önyargılarımızın zaman zaman gözümüzü kör ettiği kaygısını taşımaya başladım. Bunda EPİRDEN hocamızın da payı yok değil.

Haftalardır, aylardır hatta yıllardır Türk voleybolunu bir yerlere taşımak için çalıştayların yapılmadığından dem vuruyor şikayet ediyor EPİRDEN hoca. Aslında biz de onun gibi düşünüyoruz. Ancak gözden kaçırmışız. Önyargılarımız bu konuda da gözümüzü adeta kör etmiş.

Uzun zamandır ziyaret etmediğim TVF resmi sitesini açtım. Sitede “Strateji 2024” başlıklı ve ana temalı bir yazı yayınlanmış. Yazının yayın tarihi belli değil. Ancak Federasyon başkanı Mr. MUTLUGİL görünüyor. Kimlerin kaleme aldığı da belli değil. Rakamlarla arası iyi olmayan, abartmadaki yeteneğine ve sanatına son yıllarda iyice emin olduğumuz Mr. MUTLUGİL On binden fazla kişinin görüşü alınarak onların katkısıyla hazırlanmış olan….” demiş. Acaba EPİRDEN hocamızın bundan haberi oldu mu ? Haberi olmadıysa yüzlerce, binlerce tanıdığına sorabilir mi ? Sitemizde yayınlasak görüşü alınan varsa ? Lütfen insanlık namına Benim görüşüme başvurulmuştu…..” diye not düşse, biz de ikna olsak nasıl olur ?

Sporu yönetenler Özkan MUTLUGİL‘in stratejisini beğenmedikleri için değiştirdiler. Hatta Akif ÜSTÜNDAĞ son iki yılında beyefendi ile voleybolun bir yerlere gelmeyeceğine iyice inanmıştı.

EPİRDEN hocam; Şimdi inanmadığınız birinin 2024’e kadar voleybolu nasıl uçuracaklarını anlatan sözde programını mı yayımladınız ? Üstelik bir çok saptırma ve gerçeği yansıtmayan içeriğe sahipken. Spor Bakanlığı bir ara Federasyonların 2023 yılına kadar planladıkları stratejilerini isteyeceğiz !” demişti ? Bu nedenle günü kurtarmak için ve sayın Bakanı kandırmak amacıyla hazırlanmış olup yenisine ihtiyaç duyulmamış olabilir mi ?

Şimdi anladınız mı sayın EPİRDEN hocam ? Bırakın çalıştayı, adamlar en az on bin kişinin görüşünü alarak 2024’e kadar strateji belirlemişler de kimsenin bundan haberi yok, bu konuda görüşü alınanlar da ortada yok ?

Yine TVF sitesinde Akif ÜSTÜNDAĞ‘ın bayram mesajı var. O da çok ilginç hazırlanmış. Öncelikle biz de kendisinin bayramını kutluyoruz. Üstelik Ekim 2016’dan bu yana süregelen bayramını….
Oldukça uzun ve alışılmışın dışında bir kutlama mesajı olmuş. Dikkatimizi çeken, ilk kez teröre değinmemiş ve ülkemizin terörden uzak bir bayram geçirmesi temennisinde bulunmamış ? Bayan mili takımızın dünya kupalarına katılmasının verdiği mutlulukla bayrama girdiğimizi ifade etmiş ? Ayrıca Milli takımlarımızın, alt yapı milli takımlarımızın yıllardır süregelen ve sadece 2017 yılına ait uluslararası programlarını sanki kazanılmış bir değer olarak belirtmeyi ihmal etmemiş. Sonunda da eklemiş. Bence demek istemiş ki Bakın biz dünyada oradan oraya koşuyoruz sakın unutmayın, başarılarımızı göz ardı etmeyin ?”

Son olarak ülkemizin, tüm Müslüman aleminin ve camiasının voleybolu buralara kadar getiren büyüklerinin de bayramını kutlamış. İki konuya takıldık. Allah razı olsun kendisinden, ama ülkemizin ve tüm Müslüman aleminin bayramını kutluyorsanız milli takımlarımızın fikstür programına neden aynı kutlamada yer verdiniz ? “Voleybolu bugünlere getiren büyüklerimiz…..” derken kimleri kast ettiniz ? Bir de bu büyüklerin kimler olduğunu bilseydik daha bahtiyar olacaktık. Bu büyüklerimizin içinde Suat KILIÇ da var mı ? Çünkü voleybol bu günlere gelmesini başta Suat KILIÇ‘a borçlu.

Not : Suat KILIÇ‘ı hatırlamayan ya da unutan varsa hatırlatalım ;
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve hükumetlerinin dört gözle beklenen ilk Gençlik ve Spor Bakanı. Yıllardır kaldırılamayan enkazın baş mimarı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s