TVF’NİN “DEĞERLENDİRME TOPLANTISI” ÜZERİNE… / Serkan Yılmaz

Sayın EPİRDEN yazmış; TVF kulüplerin temsilcileri ile bir değerlendirme toplantısı yapmış. Biz de EPİRDEN hoca kanalıyla öğrenmiş olduk. Üstelik değerlendirme toplantısı kopyala yapıştır haber yapan voleybol sitelerimiz tarafından da itibar görmemiş? Eğer TVF sitesinde haberi ve fotoğrafları görmesek EPİRDEN hocanın haberi uydurduğu ve montajla bize sunduğu düşüncesine kapılacağız ?

Toplantı Türk voleybolunun mutfağında ve mutfak çalışanları ile yapılmış diyeceğiz ama mutfak bizim mutfak değil ancak aşçıları ve çalışanları aşağı yukarı bizim çalışanlarımızın katılımıyla yapılmış.

Toplantıya Voleybola yıllarını vermiş, voleybolu pişirip, süsleyip bizlere sunum yapan, güzel şeyler yaşatan insanlar katılmış.

Sorun sadece nasıl bir menü hazırlayacağını bilmeyen, sunuma nasıl katkı sağlayacağından bir haber baş aşçı ve yardımcıları. Maalesef kendileri lezzet ve tat konusunda kaygısı olmayan, sonuç konusunda sorumluluk taşımayan ithal yemeklerle günü kurtarmaya çalışan müdürleri tarafından mutfağa torpille atanmıştır.


Toplantının Ankara’da bir otelde yapılması konaklama ihtiyacının karşılanmasından dolayı kaynaklanmış olabileceğini düşünüyorum.
Basının alınması konusuna gelince, böyle bir toplantı ve içeriği açısından basının toplantıya tanıklık etmesi kötü sonuçlar yaratabilirdi ?

Ancak EPİRDEN hocanın sormuş olduğu sorular çok isabetli ve cevap bekleyen sorular.

Evet, bu toplantıda EPİRDEN hocanın değindiği konular görüşüldü mü, bazı kararlar alındı mı, hiç olmazsa bunlara açıklık getirilseydi ?

Özellikle Özkan MUTLUGİL ile voleybolun izole edildiği bir döneme girdik. Yani voleybolda yaşananlar kitlelere ulaşmasın, şapka düşüp kel iyice ortaya çıkmasın düşüncesi hakim olmaya başladı. Eğer ortaya daha önceki yıllarda elde edilen başarılara eşdeğer ya da daha büyük başarılar yakalayamıyorsanız bunu saklama çabasına girer başka gündem maddeleri yakalamaya çalışırsınız. Örneğin iki ezeli kulübün birlikte aynı fotoğraf karesinde yer alması ve Spor Bakanı’nın bunun “yılın olayı” gibi ifade etmesini, toplantı gündemi gibi yazılmasını gösterebiliriz. Örneğin TSYD‘nin toplantı salonunun kapısından dönülmesini gösterebilirsiniz ? İçeride sizden daha popüler bir voleybol adamı varken siz orada ne yapar da gündemde kalabilirsiniz ?
Öte yandan daha önceki yazılarımızda da yazdık. Voleybol artık üst düzeyde, yani sunum yapılan kadrolarla temsil edilme şansını kaybetmiştir. Bundan böyle ne bir genel kurula ne de üst düzey bir toplantıya başkanlık düzeyinde katılım artık söz konusu değildir. Voleybol uzun bir süredir sekreterlik yönetimine terk edilmiştir. Voleybolda yapılıyor gibi görünen her şeyi Recep NURTANIŞ‘a yaptırabilirsiniz. Sekreterlik görevini icra eden bir kurumun faaliyetlerine başkanlık düzeyinde katılım mümkün olmayacaktır. Voleybolun kanaat önderleri, lider kulüplerin lider başkanları artık bizi terk etmiştir. Onları voleybolun prestiji değil, kendi kulüplerinin ulusal ve uluslar arası alanlarda elde edecekleri başarılar ile getirisi ilgilendirmektedir.
Bu gün TVF yönetimi ancak işte böyle kulüplerin voleybol şube sorumluları, menajerleri, antrenörleri ile toplanabilir, onları kutlayabilir, onlara başarılar dileyebilir.


Sayın Lucien ARKAS‘ın, sayın Aziz YILDIRIM‘ın, sayın Fikret ORMAN‘ın, sayın Dursun ÖZBEK‘in, sayın Faruk ECZACIBAŞI’nın, sayın Recep ALTEPE‘nin, Akif ÜSTÜNDAĞ, Ahmet GÖKSU, Kurtaran MUMCU ile ortak neyi olabilir, neyi paylaşabilir de bizler toplantıda Başkanlık seviyesinde kimse yoktu ?” diye eleştirelim ?

1 Comment

  1. Sayın Serkan Yılmaz, “Toplantının Ankara’da bir otelde yapılması konaklama ihtiyacının karşılanmasından dolayı kaynaklanmış olabileceğini düşünüyorum.” diyorsunuz. Çok iyi niyetlisiniz.
    Bu toplantılar geçmişte Volley Otelde yapılmıyor muydu? Hem de şimdi katılan sayıdan çok daha fazla kulüp temsilcisi ile… Hem de kulüp başkanları, belediye başkanları, as başkanları, banka genel müdürleri ile…
    Makul sayılabilecek tek sebep kendi otelimizin salonlarının kapasitesinin üzerinde bir sayı ile toplanmak olabilir. Oysa böyle bir durum yok. 24 takım temsilcisi ile toplantı yapıyor onu da kendi oteliniz yerine başka otele para ödeyerek yapıyorsunuz…
    Umarım federasyon bir açıklama yapar da gerekçesini öğreniriz…

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s