SAHTEKARLIK SONRASI NE OLACAK ?… Serkan Yılmaz

Bildiğiniz üzere; Okul Sporları Federasyonu Başkanı Fatih KARAKULLUKÇU enteresan bir süreç sonunda federasyon başkanı olmuştu.

Spor teşkilatı başarılı bir federasyon başkanını kendilerine göre başarısız kabul edip yerine KARAKULLUKÇU‘yu getirmişti.

Bu beyefendi geçtiğimiz yıllarda spor eski genel müdürü sayın Mehmet ATALAY‘ın bir eleştirisine cevap vermiş, sayın ATALAY‘ı ağır bir üslupla eleştirmişti. Biz de yine EVOLEYBOL‘dan KARAKULLUKÇU‘nun yukarılardan bir yerlerden “yürü koçum” denmeden, eski de olsa bir Spor Genel Müdürü ile ilgili böyle bir basın açıklaması yapamayacağını yazmıştık.


Sonunda, Okul Sporları Federasyonu’nun faaliyeti sonucu ülkemizi temsil eden iki takım farklı branşlarda iki ayrı şampiyonadan sonra elde ettikleri şampiyonlukları ellerinden alındı tüm dünyaya rezil olduk.

 


Benim asıl merak ettiğim şeyler, bu takımlar ülkemizdeki şampiyonlarda nasıl ve hangi lisanslarla sporcu oynatmışlardır ?
Ülkemizde yapılan yarışmalarda da sahte oyuncu oynatmışlar mıdır ?
Bu takımlar yurt dışında ülkemizi temsil etmek üzere giderlerken kafile listesi Okul Sporları Federasyonu yerine İstanbul ve Ankara kabzımalları tarafından mı onaylanmıştır ?
Federasyonda görevli personelin bu işin bir parçası olduğu anlaşılıyor. Ancak bu sahtekarlığa bilerek mi göz yummuşlardır ? KARAKULLUKÇU Muğla‘dan federasyonuna yeterince hakim olamıyor mu acaba ?
Bu listenin altında KARAKULLUKÇU‘nun imzası var mıdır ? Hatta Spor Genel Müdürü’nün, hatta Dünya Doping Komitesi (WADA) üyesi sayın Spor Bakanımızın imzası da var mıdır ?
Eğer sayın Bakanımızın imzası varsa suçlular hakkında nasıl işlem yapactır ?
Yoksa Ben WADA üyesiyim o nedenle ISIFte yaşananlar beni bağlamaz !” mı diyecektir ?
Olimpiyatlarda yaşanan kötü sonuçlar sonrası Bazı federasyon başkanları ile yolumuza devam etmeyeceğiz” sözleri gibi havada mı kalacak ve unutulacaktır ?

2 Comments

 1. Bir derginin organize ettiği bir törenle Voleyboldaki şampiyonluğumuzdan sonra OKUL SPORLARI FEDERASYONU başkanlığına Spor genel müdürlüğümüz tarafından bir başarı plaketi takdim edilmiş . Acaba bu plaket geri alınır mı ? Yoksa plaketi genel müdürümüzün bizzat kendisi vermediği ve KARAKULLUKÇU’ nun bizzat kendisi almadığı için önemi yok mu sayılacak ? Okul sporlarında oldukça başarılı görünüyoruz yine umarız diğer derecelerimiz de bir sahtekarlık yoktur .
  http://tosf.gov.tr/federasyonumuza-odul

  Sayın EPİRDEN hadisenin ortaya çıktığı günlerde ulusal medyada haber olmuş biz kaçırmışız size ve okuyucularımıza olayların detaylarını anlatan linkini veriyorum . Lütfen iyi inceleyiniz kimlerin bu usulsüzlükte ihmali ve parmağı var daha iyi anlaşılacaktır.
  http://www.hurriyet.com.tr/deneme-lisesi-ve-doga-lisenin-cezalari-kesinle-40295540

  Yani hocam uluslar arası okul sporları federasyonu her nasılsa Türkiye temsilcilerinin sahte oyuncu oynattığını tespit ediyor .Ülkemize bir yazı ile yanıt beklediğini belirtiyor. Spor genel müdürlüğü Spor faaliyetleri daire başkanlığı bu yazıdan sonra sahtekarlığı fark ediyor . Ülke federasyonuna yazıyor . Ülke federasyonumuz sahtekarlığın farkına o zaman varıyor . Nitekim okul idarecileri ve sporcular için bazı yaptırımlar uygulanmış görünüyor.
  Şimdi sayın hocam biraz inceledim ve araştırdım . Yarışmaya katılacak olan takımın bulunduğu ilin Gençlik hizmetleri il müdürlüğü ,il temsilciliği ve okul sporları sicil lisans servisi bu sahtekarlığı atlamış görünüyor . Acaba bu personelle ilgili işlem yapılmış mı ?
  Spor faaliyetleri dairesi kendisine gönderilen yazıyı atlamış ,bu daire çalışanları ile ilgili işlem yapılmış mı ?
  En son muhterem federasyon başkanının sorumlu olduğu ve listelerin son şeklini aldığı onay makamı da bu aksaklığı atlıyor .Aslında gerçekler bir klavye tuşu kadar yakın . Görevli personel açacak bilgisayarını (üstelik bilgisayar sürekli açık ) sezon başında takımın listesinden tüm sporcu bilgilerini görebilecek .
  Bütün bu yazdıklarım masumane bir hatanın zincirleme ilerlemesi varsayılarak yazılmıştır. Allah korusun birde ilk baştan sahte oyuncu oynatılmaya başlandıysa ve bilerek lisans çıkartılıp onaylandıysa vay ülkemin sporunun haline spor teşkilatının haline .
  İşin bir başka ilginç tarafı Uluslararası okul sporları federasyonu bu hatanın farkına nasıl
  varıyor ? Çok kuvvetli bir ihtimalle ihbar almış gibi görünüyor. Eğer öyleyse bir çift cümlede ihbarcıya .Kardeşim madem ihbar edecektin, madem sahtekarlığı fark ettin neden Kapıkuleden çıkmadan yapmıyorsun itibarımızı iki paralık ediyorsun . Ülkenin onurunu hiçe sayan ve sürekli bilgi sızdıran çeteciler gibi davranmışsın . Biraz erken davransan kol kırılır yen içinde kalırdı .
  İlgili federasyon görevini yapmış Allah var .Kendi içinde bulunduğu kepazelik ortaya çıkınca okullara yazı yazmış .Çok iyi yapmış. Mükemmel olmuş .Sorumlu federasyon işte böyle olur . Spor genel müdürlüğü de federasyon ve ilgili Milli eğitim kuruluşuna soruşturma açılacağını bildirmiş.
  Son bir ayrıntı sayın EPİRDEN usulsüzlük sonucu sizinde yayınladığınız haberin bir fotoğrafında sahte oyuncu oynatan sahtekar takımın fotoğraf karesinde en önde bir beyefendi var .Lacivert yada petrol mavisi renk bir gömleği var . Çılgınca sahtekar takımı alkışlamış ve yüzü onlara dönük durumda . Umarım Okul sporları federasyonu yetkilisi değildir .
  Aslında araştırmacı kişiliğinize uygun ne kadar soru çıkıyor değil mi ? Ben birkaç satır yazı yazarken yoruluyorum .Maşallah siz ilerlemiş yaşınıza rağmen bu kadar enerjiyi nereden buluyorsunuz ?
  Bana gelince sevgili hocam , neden bir voleybol yorumcusu olarak bu konuda araştırma yapıyor yazı yazıyorum denilirse .Ben bu ülke sporunu yönetenlerin kötü yönettiğine inanıyorum . Doğru bildikleri bir çok şeyin yanlış olduğuna inanıyorum . İşin başına adam getirirken liyakat aramadıklarına inanıyorum. Demokratik olması gereken seçimlere sapına kadar müdahale ettikleri ve yüzlerine gözlerine bulaştırdıklarına inanıyorum .Tercihlerinin tamamına yakınının hatalı ve yanlış olduğuna inanıyorum. Çok ümit bağladığımız sayın spor bakanının ve hiç ümitlenmediğimiz spor genel müdürünün görevi bırakmasının sporun kurtuluşu olacağına inanıyorum .Bunlarda kanıtlarım .Milli olalım, bir olalım sloganını anlayamadıklarına inanıyorum . Ülkesinde olimpiyat takımına giremediği için olimpiyatlarda ülkemizin formasını tercih eden Fransız kadın tekvandocuyu ülkemizin aşığı gibi göstermelerine içerliyorum. Bunu spor teşkilatının başında bulunan bakanın ağzından duymaya içerliyorum.

  Beğen

 2. Serkan bey linkini verdiğiniz haberdeki eski haberi okudum .Okul sporları federasyonunun okula yazdığı soruşturma yazısını da inceledim. 4 Mayıs 2016 da adı geçen sporcu okulunu değiştirmiş. Yeni okulu öğrencinin kaydını yapmış. 9 Mayıs 2016 da okul idaresi öğrencinin ismini kendi sporcusu olarak federasyona bildirmiş. Beden eğitimi öğretmeni bir arkadaşımı aradım. Böyle bir hata nasıl olur diye . Spor Genel Müdürlüğü kurumun yükünü hafifletmek için beden eğitimi öğretmenlerine lisans hazırlayıp çıkartabilmeleri için veri tabanına giriş yetkisi ve şifresi veriyormuş. Arkadaşım diyor ki öğrencinin kaydı okula giriş yapıldığı için lisans çıkartabilmiştir diyor. Bende kendisine daha önceki okulundan çıkartılan lisansa ne olmuştur ,sistem buna nasıl izin veriyor dedim . Kendisi de bu sorumun cevabını veremedi. Eğer ülkemizin sistemi bu hileyi görmüyorsa ISF nasıl tespit ediyor anlamadım . Bana Ülkemizdeki veriler onların sistemine de giriyor , ISF yetkilisi oturduğu yerden bunu görebiliyor demeyin sakın inanmam .Ayrıca Hasan hocam böyle bir değişiklik için velinin izni olması da gerekiyor bunu biliyorum.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s