İZMİR SULTANLAR LİGİNE YAKIŞMAZ MI?

Malumunuz İzmir’in Göztepe takımı bu sene Playofta penaltılar ile Eskişehir’i yenerek Türkiye futbol Süper lig’ine terfi etti.

Göztepe’nin Şampiyonluk kutlamalarına eşlik eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu twitterda ’Göztepe’nin Torbalı’da yapacağı alt yapı yatırımına %50 katkı sağlayacağız. Bu bedel yaklaşık 7 milyon liradır. Nice Yıllara@Göztepe’ diye yazmış. Bir arkadaşım da başkan’nın bu mesajını  sayfasına taşıyıp ‘Ellere var da bize yok mu başkan?’ diye sormuş.

Önce Göztepe kulübünü tebrik edelim. Kendilerine Süper lig’de başarılar diliyoruz.

Umuyoruz bu sene İzmir gibi yüksek kültür ve saygı seviyesine sahip bir ilin takımına yakışır şekilde, rakiplerini centilmence karşılar ve gönderirler. Böylece gönül verdiği takımı İzmir’e geldiğinde çoluk çocuk  rahatça gidip maç izlemek isteyen ‘başka’ takım destekçileri de stada giderler.

Bilindiği üzere kulüplerin önemli bir gelir kalemini maç gelirleri oluşturmaktadır. Ne kadar çok izleyici olursa Göztepe’nin o kadar çok para kazanması demektir.

Neyse biz konumuza dönelim.

Spora verdiği destekten dolayı da İzmir Büyükşehir Belediye başkanını tebrik ediyorum. Evet belediyeler spor kulüplerine destek vermeli. Bu konuda ben de aynı fikirdeyim.

Keşke her belediye ilindeki, ilçesindeki spor kulüplerine yardım etse. Ancak spor kulüplerini saran ve kulüpleri bitirme noktasına getiren, kulüp için verilen tüm yardımları ceplerine atan, sesini çıkaranları tehdit eden, korkutan  ‘mafyavari’ yönetimlerin varlığı nedeniyle, pek çok belediye gibi İzmir Büyükşehir belediyesi de yardım yapmaya çekiniyor olabilir.

Bu konuda kendilerine hak veriyor ve ‘Neden spor kulüplerine yardım yapmıyorsunuz?’ diye sormuyorum. Ancak şunu sormadan da edemiyorum; ‘Kendi kulübüne ne yaptın? Ne yapıyorsun?’

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bayan Voleybol takımı geçen sene 2. lig’de şampiyon olarak 1. lige çıktı.  Bu sezon aynı ligde mücadele edeceği, AKP’li Belediye Başkanının takımı Balıkesir, MHP’li başkanların takımı  Manisa ve Salihli’den gümbür gümbür transfer haberleri geliyorken İzmir’in CHP li belediyesinden ‘tıss’ yok!

Duyumlarımıza göre düşük bütçeli, düşmemeye oynayacak bir takımla mücadele etmek niyetindelermiş. Koca İzmir belediyesi küçük yan rollerde oynayacak, ligin figüranı olacak. Gelen tokatı vuracak giden tokatı vuracak.

‘İstanbul  AKP’li Belediyesi tayt yüzünden Voleybol şubesini kapattı’ iddiaları sıcaklığını korurken ‘Kadına pozitif ayrımcılık’ ilkesi ile siyaset yapan bir partinin yönettiği İzmir’de durum bu mu olmalı? Üstelik kadınların en çok yaptığı spor dalı olan Voleybolda.

Yazının başında bahsettiğin twitter mesajı doğruysa, Genel Energy icra kurulu başkanı Mehmet Sepil’in takımına ( http://www.sabah.com.tr/spor/2lig/2014/06/04/goztepe-kulubu-el-degistirdi ) 7 trilyon lira veren başkan, kendi takımı İzmir Büyükşehir Belediyespor’a neden para vermiyor?

1 trilyona birinci lige çıkması garanti bir takım kurmak mümkünken neden yapılmıyor? Neden İzmir Büyükşehir Belediyesi Bayan voleybol takımı Sultanlar liginde olmasın? İzmir sultanlara, sultanlar İzmir’e yakışmaz mı?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s