Üç Başlık, Üç Yorum / Erdoğan ARIPINAR

Lig bitti. Olaylı bir milli maç hikayesi, Göztepe ve Konya. Bu haftaki yazımda Üç başlık var.

Arda ve asıl üzüntümüz

Türkiyede Arda’nın sebep olduğu olaya üzülmeyen yok. Amma: ben çok daha başka bir açıdan üzüldüm. Biz Türkiye’de yıllardır “Fair Play”i anlatmak ve tanıtmak için uğraşıyoruz. Bu alanda da elimizdeki sermaye örnek milli sporculardır. Gelecek kuşaklara onları örnek gösteriyoruz, “Onlar gibi olun’’ diyoruz. Biz Arda ile büyük bir sermaye kaybettik. Şimdi: onu çocuklara, gençlere nasıl örnek gösterecek ve yücelteceğiz?. İşte asıl üzüntümüz bu…

Göztepemiz Süper Ligte

Türkiyede futbol İzmir’imizde başlamış, amma yıllardır Süper Lig’de İzmir’in adı yok. Bu yıl mutlu sona gözbebeği Göztepe ile ulaşıldı. Ligde de mutlaka başarılı olacak. amma: İzmir Göztepe’den ibaret değil ki, harika bir belediye başkanı (Hüseyin Mutlu Akpınar) olan ünlü Kaf Kaf Karşıyaka var. Türk Futbol tarihine adını yazdıran Altınordu var. Bence, Göztepe kapıyı açmış olmalı. Süper ligde İzmir’e tek takım yetmez.

Mevlanaya Layik Kent

Benden her zaman “10” alan “Adam gibi adam’’ Aykut Kocaman Konya’ya kupayı kazandırdı ve onu bekleyen yuvası Fenerbahçe’ye gitti. Gördünüz mü Konya’nın onu uğurlamasını? Omuzlara alındı, çiçeklerle sevgilerle uğurladı. İşte, Mevlana’nın Kenti Konya’ya yakışan ve her kulübe örnek olan davranış bu.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s