ÜSTÜNDAĞ’DAN GAF ÜZERİNE GAF… / Serkan Yılmaz

Duraklama devri, Özkan MUTLUGİL, Akif ÜSTÜNDAĞ demişken, iki gün önce devletin TV spor kanalında voleybol programının konuğu Akif ÜSTÜNDAĞ idi.

Tesadüfen açtım sonuna kadar izledim . Rakamlarla ilgili yanılgı ve tutarsızlık, kasten abartma alışkanlığı aynı hızla devam ediyor.

En komik olan yabancı oyuncu sayısı ve ekonomik getirisi ile ilgili görüşleri ve maalesef ülkemizin yetiştirdiği önemli antrenörlerden olan programın partneri sayın URANER‘in de bu yanılgıya düştüğünü gördük.


Akif ÜSTÜNDAĞ yabancı oyuncu sayısında kulüplerin yatırdıkları katkı paylarının önemli bir katkısı olmadığını ifade etti. Hatta koca federasyonun bu katkı paylarına kaldıysa “vay haline” gibi bir ifade ile iddiasını süsledi.

Maalesef programın sunucusu ve Sayın URANER de bu görüşü desteklediler. Bizde merak ettik ve soruyoruz;

Akif ÜSTÜNDAĞ nasıl ve hangi devasa bütçeli bir sponsor buldu ki TVF böyle bir duruma geldi ? Bizden neden saklıyorlar ? Devletin ödediği paranın dışında 40-50 milyon TL’lik bir kaynakları mı var ? Naklen yayınlardan 15 -20 milyon falan mı alıyorlar ?

Ayrıca Akif ÜSTÜNDAĞ CEV‘in uygulamalarındaki bazı hatalar nedeni ile Başkan BORICIC‘le tartıştığını ifade etti. Özkan bey orada iken neden tartışıyorlar acaba ? MUTLUGİL yeterince destek olmuyor mu ? Tarihinde ilk kez bu kadar üst düzeyde temsil edildiğimiz CEV ve FIVB‘de aslında temsil edilemiyor muyuz ? Akif bey Bulgaristan‘da yapılan Dünya Kupası Elemeleri’nde organizasyonun kötülüğünden bahsetti ve kendisinin önümüzdeki elemelere aday olacağını ifade etti. Kolayı var, gayet iyi biliyorlar ki parayı basıp alabilirler turnuvayı, daha önce yaptıkları gibi…


Ayrıca Akif ÜSTÜNDAĞ şu an ki yönetim kurulu üyelerinin oldukça sağlam voleybol altyapıları olduklarını da belirtmeyi unutmadı. Biz neden göremiyoruz bunu anlamıyorum ?

Dikkatimi çeken bir başka konu da Akif ÜSTÜNDAĞ‘ın konuşması sırasında bu üst düzey voleybol donanımı olan yönetim kuruluna sahip olmasına rağmen, icraatlarından bahsederken “ben yaptım, çözdüm, başlattım, gittim, gezdim, gördüm, anlaştım, tespit ettim, gözledim, başardım, hallettim…” ifadelerini sıkça kullanması idi.

Umarım sayın EPİRDEN izlemiştir ? İzlediyse bu program ile ilgili ondan daha fazla malzeme çıkar ?

Benden şimdilik bu kadar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s