SALİHLİ İLE OYNAYAN HİÇ BİR TAKIM ÜÇ PUANI GARANTİ GÖRMEYECEK !… / Deniz Arslan

Türkiye Voleybol Federasyonu Alt yapılar Şampiyonasını izlemek üzere Bursa’ya gittiğimde salonda Salihli Belediyespor’un genç hocası Bora Şensoy’la karşılaştım. Yazılarımı takip edenler ‘Genç’ sözcüğünü kullandığımda yanına ‘Başarılı’ kelimesini de ekleyip ‘Genç ve başarılı hoca’ demeyi sevdiğimi bilirler. Oysa Bora hoca için sadece ‘genç hoca’ dedim çünkü henüz bir yıldır kendi kanatları ile uçmaya başladı ve direksiyon başına geçtiğinde Sultanlar Ligi’nden düşmüş, morali bozuk oyuncular ve camia vardı. Ayrıca yönetim geç seçildiği için istediği takımı oluşturamamıştı. Yine de sezonu 9. sırada tamamladı.

Ben onun gelecekte daha başarılı olacağına inanıyorum. Birkaç yıla kadar da Genç ve başarılı’hoca’ diye yazacağımı da…

Hocam nasılsınız? Oyuncu mu bakıyorsunuz?’ dedim.

Sağ olun, teşekkür ederim. Gelecek sezonun planlamasını yapıyoruz. İhtiyacımız olan noktalar için genç, hırslı, istekli ve uygun bütçeli oyuncular almak istiyoruz’ dedi.

O zaman bir yazı yazıp başlık olarak ‘Salihli Bomba gibi geliyor’ diyebilir miyiz?’ dedim.

Salihli Voleybolda her zaman iddialıdır. Bu sezon için şunu kesinlikle söyleyebilirim ki hiçbir takım Salihli ile oynadığında üç puanı garanti görmeyecek. Öyle bir takım oluşturuyoruz. Hedefimiz play offa katılabilmek’ dedi.

Peki bunun için yeterli bir bütçeniz var mı? Desteğiniz var mı?’ dedim.

En büyük desteğimiz yöneticilerimiz’ deyip ‘Sizi Voleybol Şube başkanımız Hüsamettin Çelik ile tanıştırayım’ diye yanında duran ve o ana kadar konuşmayan genç kişiyi tanıttı.

Hüsamettin bey ile el sıkıştık.

Bora Hocama sorduğunuz soruyu müsaadeniz olursa ben cevaplamak istiyorum. Öncelikle en büyük desteğimiz Salihli Belediye Başkanımız Zeki Kayda. Çok şanslıyız ki sporu çok seviyor ve tüm maçlarımızı yakından takip ediyor. Hemen hemen hepsine geliyor, sorunlarımızı dinliyor, çözmeye çalışıyor, destek veriyor. İkinci büyük desteğimiz seyirci. Biz tüm maçlarımızı sinema tabiri ile ‘kapalı gişe’ oynuyoruz. Hele yeni salonumuzda- ki bunun için Belediye başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz- daha fazla seyirci ile Salihli halkına voleybol ziyafeti çekeceğimizi düşünüyorum’ dedi.

Başkan; sonuçta belediyelerin desteği sınırlı oluyor, seyircinin katkısı da ekonomik olarak yeterli olmayabilir. İyi bir takım için biraz para desteği de gerek’ dedim.

Bu konuda haklısınız. Bizim de bu konuda çeşitli görüşmelerimiz var. Çok da olumlu gidiyor. Bir değil birkaç sponsor desteğimiz olacak’ dedi.

Seramiksan’ın kendi takımı var, Alaşehir’de Zorlu Enerji var. Siz bir isim verecek misiniz?’ dedim.

Bizim bir değil birkaç isim olacak. Kesin anlaşmayı yaptığımız da da kamuoyu ile paylaşacağız’ dedi.

Salihli bana göre o bölgeye voleybol tohumları ekmiş, sevdirmiş ve yaymış bir takım. Salihli dediğimiz zaman da aklıma voleybol geliyor’ dedim.

Evet Salihli voleybolda bölgede isim yapmış ama Belediye Judo ve Masa tenisi takımlarımız da birinci liglerde mücadele ediyorlar. Futbolda Yeni Salihlispor’u Ege bölgesinde duymayan yoktur. Hatta 1994 yılında Fenerbahçe sezonu bizim takımımızla açmıştı. Sizi bir gün Salihliye davet edelim, hem ilçemizi tanıtalım, hem de maçımızı izleyin’ dedi.

Başkan, ben maçınıza gelirsem ve maçta bir olumsuzluk görürsem, mesela seyirciniz rakip takıma küfürlü tezahürat yaparsa ben bunları da yazmak zorunda kalırım’ dedim.

Bakın bizler yöneticiyiz, sizler yazıyorsunuz. Ama ikimizin ortak amacı bu sporu seviyor olmamız. Ortada bir yanlışlık varsa elbirliği ile bunun üstüne gitmeliyiz. Salihli seyircisini başkaları ile karıştırmayınız. Bizler, bize küfür edenleri bile çiçeklerle karşıladık. Onun için bir yaramız yok ki gocunalım. Siz gelin, yanlış bir şey görürseniz de yazın. Biz de kalkıp bir şey dersek onu da yazın’ dedi.

İnşallah bir gün Salihli’de görüşürüz’ deyip gelecek sezon için başarılar dileyip ayrıldık.

EVOLEYBOL ailesi olarak Manisa bölgesine voleybol sevgisi aşılayan Salihli Belediyespor’a yeni sezonda başarılar diliyoruz. Yönetici ve seyircilerinin bu tavırlarının başka takımlara da örnek olmasını temenni ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s