İYİ BİR ŞEYİ YAZMAK GERÇEKTEN DE ZORMUŞ

Eleştirmek, başarısızlığı yazmak kolay, iyi bir şeyi yazmak zormuş.

En azından benim için öyle galiba. Bunun böyle olduğunu bu sabah daha çok fark ettim. Yazıya başlıyor, birkaç cümle yazıyor sonra  ‘Millet şöyle şöyle düşünür, şöyle der’ deyip siliyorum.

Birkaç dakikadır bilgisayarın ekranındaki yazıları silip duruyorum.

Halbuki yazacağım şey çok basit. Ne yazacağım?

‘Yanılmışım, ön yargılı davranmışım sanırım’ diyeceğim.

Ne konuda diyeceğim? Hemen anlatıyorum;

Eczacıbaşı Vitra ve Milli Takımın genç pasörü Asuman Karakoyun, 2016 yılının ortalarında arka arkaya geçirdiği diz ameliyatlarına rağmen bir türlü düzelememiş ve Voleybolu bırakmak zorunda kalmıştı.  Şubat 2017 de Bayan Milli Takım Altyapılar Menajerlik görevine getirildiğinde ‘Bu görev için çok genç ve tecrübesiz biri’ diye düşünmüştüm.

Bunu da itiraf etmemin sakıncası yok.

Dün 20 yaş Altı Milli takımımızın Hırvatistan ile karşılaştığı Turgutlu’daki spor salonundaydım.  Takımımız maçı 3-0 aldığında Türkiye’nin en iyi alt yapı hocalarından biri olan ve o takımda Yardımcı antrenör olan arkadaşım Kaan İncekara’yı tebrik etmeye, sahaya indim.  Kaan hocam ile takımımızın durumu ve gelecek maçlar il ilgili konuşurken Asuman Karakoyun da sahada oyuncularla ilgileniyordu. Onun oyuncularla olan diyalogunu, vücut dilini, oyuncuların ona olan bakışlarını, konuşmalarını izledim.

Oyuncular ve Asuman Karakoyun arasında sevgi dolu, güzel bir abla kardeş ilişki olduğu her hali ile belliydi. Kaan Hocamdan izin isteyip yanına gittim.

Selamlaştım, kendimi tanıttım.

Ben evoleybol.com adına buradayım. Öncelikle tebrik ediyorum. Bu galibiyette sizin de katkınız var’ dedim

‘Teşekkür ederim. Bende biraz katkı yapabiliyorsam ne mutlu bana’ dedi

Sonuçta her şey teknik, taktik değil. Bu yaşta genç kızların başka da bir sürü sıkıntıları, sorunları olur. Onları o anlarında yanlarında olacak bir ablaya ihtiyaçları var’ dedim. Bunu yıllarca o yaş grubu takımlarda  çalışmış olmanın tecrübesi ve  ergenlik sorunlarını yakından bilen biri olarak söylemiştim.

Eczacıbaşı ve Milli takımlarda 16 yıl tüm kademelerde oynadım. Onların şu anda ne yaşadığını, ne düşündüğünü, ne hissettiğini çok iyi biliyorum. Çünkü ben de bunları yaşadım. O tecrübeler ışığında da onlara yardımcı olmak için elimden geleni yapmaya gayret ediyorum’ dedi.

Konuştuğumuz bu kısa süre içinde bile bir şeyler soranlar ‘abla bir şey söyleyeceğim’ diye kenara götürmek isteyen oyuncular olunca ‘siz lütfen işinize bakın, sonra bir gün geniş geniş konuşuruz’ dedim.

Geldik zurnanın zırt dediği yere. Evet ‘gençtir, tecrübesizdir’ demiştim. Genç kısmında hala aynı fikirdeyim. Çünkü Asuman Karakoyun resimlerde göründüğünden daha genç, ama tecrübe konusunda yanılmışım.

Bu iş için genç ama yeterli tecrübeye sahip bir insanmış.

Ohh itiraf ettim ve rahatladım. Ne zormuş ‘iyi bir şey’ yazmak ?

EVOLEYBOL ailesi olarak kendisine ve 20 Yaş Altı Milli Takımımıza Hollanda ve Rusya Maçlarında başarılar diliyoruz.

1 Comment

  1. Yazılarınızın bazılarına olumsuz yorum yazan ve yazmama konusunda kendisini zor tutan birisi olarak , cevap hakkı oluştuğuna karar verdiğim için yazıyorum Deniz bey . Çok iyi yazmışsınız . İyi ki yazmışsınız . Çok da güzel yazmışsınız . Hak edene hakkını vermişsiniz . Ne kadar güzel bir fotoğraf pozu oluşturmuşsunuz . Fotoğrafa bir o kadar da yakışmışsınız . Hepiniz ışıl ışılsınız . Allah hepiniz korusun . Helal olsun Asuman hanımefendiye . Yolu açık olsun . Ancak Suizan yapmışsınız Deniz bey . Günahımıza girmişsiniz. Şahsım adına yazıyorum. Ben size gerçekleri zaman zaman göremediğinize inandığım anlarda sitem ediyorum. Bu kadar güzel bir konuyu işlediğinizde neden sitem edeyim. Ben sizi cehennem zebanisi görünüşlü adamları meleklere benzetmeye çalıştığınızda sitem ediyorum. Ben sizi her türlü bölücülüğü , fitneyi yapan ,voleybolun en şaşalı günlerinde ekibinin kuyusunu kazan başarıları hazmedemeyen , hatta o fotoğrafını koyduğunuz tertemiz yüzlü , adeta melek gibi gülümseyen çocuklarımız Avrupa şampiyonu olduklarında salonu kös kös terk edenleri barış elçisi , günahsız ,masum göstermeye çalışmanıza içerliyorum. Yazı yazdığınız sayın EPİRDEN ‘in birbirini takip eden sitelerini kapattıran /kapattırmak için çabalayan adamları iyi niyetli göstermenize , bekleyip görelim demenize içerliyorum. Yaşadıklarımızı çabucak unutmanıza hatta unutmaya meyilli olmanıza içerliyorum. Böyle haberler bulun ,yazın bizlere de yaşatın. Zaten sizin de işlediğiniz gibi voleyboldan ne kadar haber alabiliyoruz ki ?
    Bakın Fenerbahçe basketbol takımımız THY Avrupa liginde yarı finale çıktı .İnşallah şampiyon olacak. Sayın bakan ülkemizin basketbolun odağı olacağını söylemişti geçtiğimiz hafta . Akif beyinde yakınıdır kendisi , çok destek olmuştur. Rica etse bir omuzda voleybola atıverse . Böyle bir maçın protokol kısmında devleti temsilen kimse yoktu. Tokat falan yeriz diye mi korkar oldular bilmiyorum. Yazınızın altından faydalanmış iken bir eleştiride Sayın Aziz YILDIRIM ‘ a , yalnız kalıyorsunuz sayın başkan dikkat ediniz . Protokol adabında yanlışlar yapıyorsunuz ve yalnız kalıyorsunuz .Bakın etrafınızda sürekli gazetecimi ,genel yayın yönetmeni mi ne olduğunu anlayamadığımız birini dolaştırıyorsunuz . Neden bu beyefendi sizin etrafınızda devamlı ? Siz bu ülkeyi kan gölüne çeviren örgütün en çok mağdur ettiklerinden biri değil misiniz ? Neden bu örgütün şakşakçılarından birisi sizin yanınızda dolaşıyor , protokol da oturuyor ?

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s