SONSUZA DEK LAİK, DEMOKRATİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ…

Tam bağımsızlık için yola çıkan, “Ey yükselen nesil; Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve sürdürecek olan sizlersiniz…” diyerek bu ülkeyi bizlere emanet eden Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, devrim ve inkılaplarının daima izindeyiz…

 

Kurtuluş Savaşımızın ilk adımı olan “19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI” kutlu olsun !…

* Yabancılardan insaf ve iyilik dilenmek gibi bir ilke yoktur. Türk ulusu, Türk ilinin gelecek çocukları bunu bir an olsun akıllarından çıkarmamalıdır.                                           

* Türk milleti istiklalsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.

* Zabitan için ya istiklal ya ölüm vardır. Fakat arkadaşlar ölmeyeceğiz, bağımsızlığımızı muhafaza ederek yaşayacağız ve milletimizi daima bağımsız görmekle bahtiyar olacağız.

* Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklalden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye layık sayılamaz.

* Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, mahvolur. Milletlerin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkûmdurlar.  

* Lider dediğin önde yürüyen değil, yol gösteren olmalıdır.

* Eğitimdir ki bir milleti; ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s