Spor Dünyasında Türk Bayrağı… Erdoğan ARIPINAR

Yazıma gururla bu fotoğrafı koydum. Dünyanın neresine gidersem gideyim, ilk aradığım şey bayrağımızdır. İlanlarda, reklamlarda TV’lerde hep onu ararım. Çünkü o bizim ülke olarak sayıldığımızın simgesidir. Gittiğim ve görevli olduğum her uluslararası toplantıya yanımda bayrağımızı götürürüm. Toplantılarda yanlış bayrak asılmışsa , indirtirim. Bugün, hem TMOK Web sayfasında, hem de TSA’ nın haber bülteninin içinde göreceğiniz bir haber, bizim spor dünyamıza ve Spor medyamıza çok önemli bir uyarı ve aydınlatmadır. Tüm dünyanın izlediği 2020 yaz Olimpiyat Oyunlarının nerede yapılacağına karar verecek inceleme heyeti iki aday ABD’nin Los Angeles’ini ve Fransa’nın Paris’ini ziyaret ederek adayları inceliyor.

Los Angeles’deki toplantı yapıldı, Paris’e geçiliyor. Bu önemli heyette 14 üye var. Los Angeles’te onlara saygı olarak bayraklarını toplantının şeref podyumuna koymuşlar.Türk bayrağı en başta. Niçin? Çünkü, bu önemli heyetin ön sırasında bir Türk var. IOC Dünya Olimpiyat Komitesinin başkan yardımcısı, TMOK’un da başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener.

İşte, ülke böyle temsil edilir. Binlerce gazete ve televizyon bu fotoğrafla bu habere yer veriyor. Bizdeki spor medyası ve spor dünyası bu işin ne kadar farkında acaba? Yıllarca yazdım. Tekrarlıyorum. Ülkemizi uluslar arası kurullarda bayrağımızla temsil etmek büyük bir onurdur. Görevli olanlar bu onuru hakkıyla ve gerektiği gibi taşımalı, ülkemiz ve spor dünyamız da onlarla gurur duymalıdırlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s