İzmir Gelişim Koleji Türkiye Şampiyonu

 

gelişim koleji türkiye şampiyonu

Birkaç ay önce Epirden Hocam bir anket yapmış, bana ‘Sence İzmir’in en iyi alt yapı kulübü hangisi?’ diye sormuştu.

Hiç düşünmeden Gelişim Koleji’ demiştim.

Hiç düşünmeden söyledim çünkü insan çok iyi bildiği bir şey konusunda tereddüt yaşamaz. Gelişim Kolejini çok iyi biliyorum. Çünkü ben 4 yıl Gelişim koleji ile beraber sahaya çıktım.

Kolejin sahibi Serdar Öner tam bir spor aşığı. Modern ve Atatürkçü çizgideki kolej, Tüm spor branşlarda başarılı sporculara ‘karşılıksız spor bursu’ veriyor. Ancak burs verilen oyuncular öyle ‘yan gelip yatmıyor’lar. İstenilen yüksek puan düzeylerini tutturmaları şart. Tutturamazlarsa kulaklar çekiliyor, olmazda ‘Kusura bakma, seninle yollarımız burada ayrılıyor’ diyorlar.

Amaç; hem sportif olarak hem de akademik olarak başarılı gençler yetiştirmek

Süleyman Bozkan ile başlayan, Erdal Yıldız  ile devam eden alt yapının temel çalışmalarına  onlardan sonra  gelen Halil İbrahim Çevik hoca da arttırarak, üstüne koyarak devam etti.

Son dört yılda Türkiye okullar arasındaki tüm turnuvalarda final grubunda mutlaka Gelişim Koleji oldu. İki yıl önce Mardin’de yapılan Lise B finallerinde Şenay Bayar yönetimindeki takım Türkiye İkincisi oldu.

Yine Geçen sene Şenay Bayar Yönetimindeki Ortaokul takımı finalde İstanbul birincisi TED Kolejine 3-2 yenilerek finali kaybetti. Yine Türkiye ikincisi oldular.

Geçen senenin finalist iki takımı bu sene Lise B kategorisinde tekrar finallerde ilk sekiz takım arasına kaldı. Gelişim koleji, grupta İstanbul ikincisi Atacan Kolejini yenip grubunu namağlup lider olarak tamamladı. Karşı grup ikincisi, İzmir’İn bir diğer takımı olan Rota Koleji ile final mücadelesini 3-1 alarak adını finale yazdırdı.

Finalde feleğin cilvesi olarak karşısına geçen yıl 3-2 yenildiği, İstanbul birincisi TED Koleji çıktı. Ama geçen yılın rövanşını Gelişim Koleji 3-2 aldı ve Türkiye Şampiyonu oldu.

Gelişim Koleji övgüyü hak ediyor. Çünkü bu başarı ‘ağaç altında yatıp, ağzını açarak  hurma  bekleyen bedevi misali’ gelmedi. Yatırım yaparak, gece gündüz çalışarak, planlayarak geldi.

Hani bir klasik söz vardır.Başarı bir ekip işidir’ derler. Aynen öyle.

Gelişim Koleji Başkanı bu başarı için saha, forma, malzeme gibi her türlü olanakları sağladı. Karşıyaka’da başkaları bir salon yapmak için ondan bundan para ararken, o kendi cebinden, iki Voleybol, bir Basketbol salonu yaparak öğrencilerinin kullanımına sundu.

Daha ne olsun?

Teknik ekip olarak muhteşem bir alt yapı ekibine sahipler.

Başta Halil İbrahim Çevik, Ahmet Bayar, Şenay Bayar ve bu sene aralarında katılan Halit Mert Demir ile beraber daha nice başarılar elde edeceklerini biliyorum. İddia ediyorum bu ekip Türk Milli Takımının başında olsa ‘ Voleybol Fabrikası’ gibi çalışırlar. Federasyonun istediği de bu değil mi? Ondan bundan hile ile, hurda ile oyuncu çalmadan, tamamen kendi yetiştirdikleri, kendi istekleri ile alt yapılarına gelen çocuklarla ortaya çıkan bir başarıdır bu.

Veliler; Gelişim Koleji velileri için ayrı bir parantez açmak gerek. Yaz, kış, yağmur, çamur demeden,  Mardin, Zonguldak, Erzurum, neresi olursa olsun dinlemeden çocuklarının arkasından gidip kavga etmeden, karşı takımla uğraşmadan, centilmence takımlarına destek oluyorlar. Onlarda bu başarı da pay sahibidirler.

E voleybol ailesi olarak Gelişim Koleji ailesini kutluyor,  ülke Voleyboluna yaptıkları katkı için kendilerine teşekkür ediyoruz.

Bütün bunları yazarken insanların ‘Eee tabi sen önceden beraber çalıştığın takımına yağdır bakalım methiyeleri’ diye düşüneceğini biliyorum. Ama ‘’Nazar etmeyin ne olur, planlayın, çalışın, hatta onları arayıp ‘Nasıl yapıyorsunuz? Nasıl başarıyorsunuz?’ diye sorun, belki sizinde olur, biz de yazarız merak etmeyin’ diyorum. Yazmazsak o zaman ‘Deniz Arslan Gelişim Kolejine torpil geçiyor’ dersiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s