ZEVKSİZ, KEYİFSİZ VE RUHSUZ BİR MAÇ… / Deniz Arslan

Eczacıbaşı- Vakıfbank arasında oynanan Türkiye Sultanlar ligi 3.’lük, 4.lük maçı Son derece kötü, zevksiz ve ruhsuz bir karşılaşmaydı.

İlk maçı Vakıfbank almıştı. Yeni değişen statü gereği Türkiyeden ilk üç takım Şampiyonlar Ligine gidebileceği için (o zaman ligi şampiyon bitirmenin ne anlamı var biri açıklarsa seviniriz ?) onlar daha istekli ve arzuluydular. Benim de katıldığım dünkü antrenmanda kurt hoca Guidetti takımını bir saatten fazla servis ve manşet çalıştırmıştı.

“Bu düzeyde oyunculara bu antrenman gerekiyor mu?” diye düşündüm.

Bu sorunun cevabını maçta aldım. Vakıfbank’ın etkili servislerini Eczacıbaşı oyuncuları kötü karşıladı ya da karşılayamadılar.
Eczacıbaşının servislerini de armut toplar gibi topladılar ve ilk maçı 3-0 kazandıkları için bu maçta kendilerine lazım olan iki seti alıp üçüncülüğü garantilediler.


Sonraki setler “gazozuna” oynandı. Vakıfbank yedekleri oyuna aldı. Eczacıbaşı ise “Hiç olmazsa şeref seti alayım” diye kadrosunu pek bozmadan oynadı ve nitekim o seti aldılar.

Dördüncü set ise “Türk derbisi” gibiydi. Vakıfbank yine yedeklerle çıkınca Barbollini de “ayıp olmasın” diye yedeklere ” buyurun, kendinizi tanıtma fırsatı!” diye sahaya sürdü.


Vakıfbank; Kimberly‘in yanına iki Cansu ve iki Melis‘i alıp yanlarına da Libero Ayçayı koyarken, Eczacıbaşı; Ceylan, Nilay, Hande, Boskoviç, Gözde ve Aybüke ile sahadaydı.


Maçın tek zevkli seti buydu. Türk oyuncuların mücadelesinde keskin ve kuvvetli smaçlar olmadığı için ralliler daha uzun ve daha fazla mücadele vardı. Ama açıkçası “Aha, bu Türk oyuncu yabancıları keser…” diyebileceğimiz pek kimse göze çarpmadı. Sadece Eczacıbaşında pasör Nilay Ognjenovicten iyiydi.

Üzücü bir durum bu. Hemde çok üzücü. Voleybolumuzu domine eden iki güzide kulübümüzdeki Türk oyuncular fişi çoktan çekmişlerdi. Sahada değillerdi. Belki instagram, snapchat ya da bodrum ve çeşme barlarındaydılar.
Bunu sahadaki herkes için söylemiyorum tabi. Vakıfbank yedekleri biraz daha istekliydiler. Ve bu mücadelelerinin karşılığında maçı aldılar.

Ülkemiz Milli takımının geleceği olan bu çocuklara ne olacak??
Bunlar süreki yedek kaldıkları için mi böyle oldular yoksa böyle oldukları için mi yedek kalıyorlar??
Tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan??

İstanbul seyircisi çoktan tatile çıkmış zaten. Pazar günü olmasına rağmen seyirci sayısı belki Polis ve  güvenlik görevlisi toplamından azdı.

Böyle mi olmalıydı Eczacıbaşı-Vakıfbank maçı? Oysa geçen sene İzmirde salon bunun en az 3 katı doluydu.
Acilen bir çözüm bulunmalı!
Yoksa gelecek sene tamamen boş salona maç oynanacak. 

Eyy sevgili Voleybolu yönetenler, bakınız hala güzelce, kızmadan, bağırmadan, üzmeden söylüyorum. Bu işe bir çözüm bulunuz!
Bulamazsanız yabancıların sırtına biner gideriz. “Kardeşim Avrupa Şampiyonu olduk daha ne?” derseniz ben de Oldunuz da kimle oldunuz?” diye sorarım!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s