ATANİCO NEDİR ?… NİYE TARTIŞMA YARATTI ?… Deniz Arslan

1111111111

Osman Uraner hocamın facebook’ta bir paylaşımını gördüm.

Voleybolaktüel’den, “Guidetti; Tebrikler Atanico” başlıklı yazısını paylaşıp üstüne de “Ataman bey diyeceksin… Türk çocuğu o…” diye yazmış. “O….” yazılınca bir an için ‘başka bir anlamda mı yazılmış acaba?’ diye dikkatimi çekti.

Yazının altındaki yorumlara baktım. Pek çok kişi Guidetti ve onun şahsında Yabancı antrenörlerle ilgili biraz da olumsuz düşüncelerini paylaşmış.

Açıkçası ilk okuduğumda Guidetti için hemen içimden geçenleri yazayım (‘yediği tokatın etkisi ile ne dediğini bilmiyordur hocam’ diye yazacaktım) istedim ama yaşımın getirdiği tecrübelerle, kulağımın dibinde ak saçlı bir amca belirdi ve “Aklına gelen her şeyi hemen yazma evlat” diye fısıldadı. Yazmadım.

Bir kaç yorum sonra Savaş Eskigülek‘in “Bilgilendirme gereği doğmuş gördüğüm kadarıyla. Guidetti’nin “atanico” olarak belirttiği Sevgili Ataman Güneyligil in twitter’daki hesabının adıdır. Yazdıklarını görmesi için etiket yapmak amacıyla yazılmıştır diye tahmin ediyorum. Yoksa Milli Takım’da yardımcılığını yapacak olan Ataman hocaya herhangi bir art niyetle yazmış olduğunu düşünmüyorum. Sevgi ve saygılarımla.” açıklamasını okudum. “İyi ki kafamdan geçenleri yazmamışım” dedim.

Artık açıklama geldiğine göre konu kapandı diye düşünmüşken Osman hoca “Savaş Eskigülek bey; neden biz hep ONLARIN tarzına uyum sağlamak zorunda kalıyoruz, kısa-uzun karakter diye bir şeye gerek yok ÖZELden arar, tebrik eder.. “Ataman bey” der tebrik eder…” diye başlayan bir yorumla cevap verdiğini gördüm.

Savaş Eskigülek Guidettinin twitter paylaşımının fotoğrafını koyarak cevap verdi.

Orada twitter hesabından yaptığı açıklamada ‘Galatasaray’a büyük tebrikler! Muhteşem hızlı oyun! Her şeyde bizden daha iyi ! Bravo @atanico! Vakıf için, umarım (uyanış/uyandırma çağrısı) olur” diyordu.

“Ne kadar nazik, içten ve güzel bir şekilde düşüncelerini ifade etmiş” diye düşündüm. Onun için kafamdan geçenlerden dolayı kendime biraz kızdım, hatta utandım.

Olayın kahramanı Ataman hoca ne düşünüyor diye merak ettim.

“Sevgili Hocam; Tebrik ediyorum. Finalde başarılar diliyorum. Bu arada Guidetti twitterda güzel bir mesaj yazmış sizin için” diye yazdım ona.

“Teşekkür ederim. Okudum mesajını cevapta yazdım altına zaten” dedi.

“Gerçekten her şeyi kısa ve güzel özetleyen bir mesaj olmuş.  Ben zaten İtalyanları yeneceğinizi biliyordum. Önceden yazıyı yazdım” dedim.

“Sağol hocam; teşekkür ediyorum ama bunu bireyselleştirmemek lazım. Gamze ile ilgili sıkıntıda da söylemiştim sana. ( Bursa Büyükşehir Belediyesi maçında Gamze’ye sertçe kızdığı zaman konuşmuştuk) Biz büyük bir aileyiz. Sevinçlerimiz , üzüntülerimiz olur. Sarılır seviniriz , sarılır ağlarız. Ama bir arada hareket ederiz, etmeyene kızarız , tekrar içimize sokarız . O yüzden bunu benim başarım olarak adlandırmak olmaz. İnanamayacağın kadar güzel ve birbirinden farklı karakterlerin; sıkıntı ,sorun demeden yüreklerini ortaya koyduğu bir yer burası” dedi.

“Yazılarımda ekibinizden de bahsettim, ediyorum. Ama neticede “Başantrenör” sizsiniz. Sizi ister istemez öne çıkartıyoruz.

Yine de bu söyledikleriniz bile sizin büyüklüğünüzü gösterir

Gamze meselesinde sizin söyledikleriniz beni son derece tatmin etmiş olduğu için yazı yazmadım.

Son bir şey sormak istiyorum.

“Atamanico” sizin twitter adınız değil mi? 

Guidettinin mesajında size öyle yazması ile ilgili tartışmalar var” dedim.

Atanico benim twitter adım. Senelerdir kullanırım. Ataman ve Nihanın takma adı Niçonun birleşimi. Ben görebileyim diye mesajına eklemiştir” dedi.

Final için başarılar ve İyi geceler” dileyerek konuyu kapattık.

Böylece kendi adıma konuyu açıklığa kavuşturmuştum. Savaş Eskigülek değerli bir yazar arkadaşım. Sevdiğim bir basın emekçisi. Osman Uraner de değerli bir Antrenör ağabeyimiz. (Efendim ben de bir antrenörüm biliyorsunuz) Umuyorum konuya karıştığım için bana kızmazlar. Zira ben biri ile baş edemem bir de ikisi gelirse hele Guidetti de “demek sen benim için şöyle düşündün ha!” deyip destek verirse vay halime?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s