FENERBAHÇE İLE İLGİLİ NEDEN BİR ŞEY YAZMADIM ?… Deniz Arslan

eda ağlarken

Bir okurumla diyalogumu aktarmak istiyorum

— Deniz bey; Siz Galatasaray taraftarı mısınız?

— Yoo. O da nereden çıktı?

— O zaman siz Fenerbahçe’yi pek sevmiyorsunuz?

— Yok hayır, öyle bir şey de yok

— Belki de Aziz Başkan’ı hazzetmeyenlerdensiniz?

— Tam tersine Fenerbahçe’yi sadece bir futbol kulübü olmaktan çıkartıp tüm branşlarda kafaya oynayan takımlar yaptığı için, Fenerbahçe’yi bir kanser gibi saran, sömüren gruplardan kurtardığı için, kulübü tehdit eden fanatiklere boyun eğmediği için kendisini takdir ediyorum. Bütün bunları neden soruyorsunuz? Nereye varmaya çalışıyorsunuz?

— Galatasaray’ın Vakıfbank’ı elemesi ile ilgili iki tane yazı yazdınız ama Fenerbahçe’nin galibiyeti ile ilgili pek bir şey yazmadınız da?

— Haklısınız. Yazmadım. Fenerbahçe’nin galibiyeti mi, yoksa Eczacıbaşı Antrenörünün maçı Fenerbahçe’ye ikram etmesi mi? durumu arasında kararsız kaldığım için yazmadım.

— Niye öyle demeyeyim? Bu düzeyde hangi takım 13-7’den ya da 14-10’dan maçı verir?

— Fenerbahçe oyuncuları aldı ama?

— Evet haklısınız. Eda Erdem ve Kim için ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Özellikle son sette Eda Erdem’in isteği, hırsı ve blokları diğer oyuncuları da motive etti. Belki bu konuda özel bir yazı yazılmalıydı ama Epirden hoca bunu mükemmel yaptı.

— Deniz bey; Antrenöre de haksızlık yapmayalım ama.

— Antrenöre haksızlık yapalım. Dünyanın en büyük yıldızlarına sahip iki İtalyan antrenörden en kötüsü gitti. Siz bu durumu ‘Antrenör başarısı’ olarak görüyor olabilirsiniz ama ben ‘Antrenör başarısızlığı’ diyorum. Aradaki tek fark iki takım oyuncularının ‘takım olmuş olmaları’ ve ‘Takım olamamış olmaları’ bence

— Burası hala demokratik bir ülke ve sizin görüşünüze saygı duyuyorum. Peki Final maçı ne olacak?

— Ben de sizin görüşlerinize saygı duyuyorum. Final maçı çok gergin ve olaylı olacak, bu kesin. Geçen sene İzmir’de yapılan maçta tribünler boşaltılmıştı. Fanatikler içip, haplanıp yine salonu dolduracaklar. Oraya maç izlemeye değil, küfür edip kavga çıkarmaya bu yolla da deşarj olmaya geliyorlar. Ne yazık ki 6222 sayılı ‘Sporda şiddeti önleme yasası’ uygulanmıyor/uygulanamıyor. En başta yöneticiler yönetici gibi değil de fanatik gibi davrandıklarından güvenlik görevlilerinin işi baştan zorlaşıyor. Mesela şişe kırıp rakip yöneticilere saldıran kulüp menajerleri var ve bunlar ne yazık ki hala görevde. Durum böyle olunca o maç pek voleybol maçına benzemeyecek

— Sizce kim kazanır?

— Dediğim gibi o maçın voleybol maçı olacağını düşünmüyorum. Ama

sinirlerine hakim olan, soğukkanlı durabilen, tahriklere kapılmayan kazanır.

— Voleybolun tekrar gündem olması için Fenerbahçe- Galatasaray derbisi iyi oldu ama değil mi?

— Öyle oldu ama Türkiye’de Voleybolun gelişimine şimdiye kadar en büyük katkıyı yapan Eczacıbaşı’nı ve son yılların flaş takımı Vakıfbank’ı da unutmayalım. Onlar da çok özel teşekkürü hak ediyorlar.

— Vakıfbank neden kaybetti sizce?

— Bence rakibini yeterince ciddiye almadılar, analiz etmediler. ‘Nasıl olsa yeneriz’ diye çıktılar. Ama Galatasaray Teknik heyeti ve oyuncularının isteği, arzusu ve inancını da unutmamak lazım.

— Yani siz Fenerbahçe ile ilgili bir şey yazmayacaksınız?

— Başa mı dönelim yine?

— Yok yok, dönmeyelim. İyi günler diliyorum size…

— İyi günler….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s