ÇOK BAŞLIKLI BİR YAZI : Deniz Arslan

Geleceği gören adam veya Bir Türk üç İtalyanı mat etti.

Övünmeyi hiç sevmem. Ama ‘Çok mütevazi olma, gerçek sanırlar’ derler. Şimdi ben konuyu size anlatayım, siz kendimi översem haklı mı haksız mı olacağıma karar verin.

Geçen sene İzmir’de oynanan Venüs Sultanlar Ligi final etabında dört takım mücadele ediyordu. Guidettinin Vakıfbank’ını zorlayan tek takım Galatasaray’dı. Vakıfbank, Fenerbahçe ve Eczacıbaşını güle oynaya yenerken Galatasaray’ı her iki maçta da zar zor 3-2 yenmişti.

O zaman bir yazı yazıp VOLEYBOL-E sitesinde yayınlamıştım. Sitemiz şu anda erişime kapalı olduğundan siz o yazıya ulaşamayabilirsiniz. Ama facebook’ta o yazıyı paylaşan ‘Galatasaray Bayan Voleybol takımı’nın sayfasında aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=599527000207602&id=135035249990115

Orada başlığı ‘BİR İTALYAN KAÇ TÜRK’E BEDELDİR?’ diye yazmıştım.

Ataman Güneyligil, 35 yaşında genç bir Türk antrenör. Elinde genç ağırlıklı kısıtlı bir kadrosu var. 35 yaşında Centoni ve 30 yaşındaki Güldeniz dışında tecrübeli oyuncuları yok. Final turunda yer alan dört takımdan üçünün Baş antrenörü İtalyan. Bir Türk 3 italyana karşı mücadele ederken şartlar eşit değil. Diğer takımlar Milyon Eurolar döküp takım kurmuşlar. Galatasaray’ın elindeki genç oyunculara bile para vermediği söyleniyor. Buna rağmen inatla, istekle, arzuyla maç oynuyorlar. ‘’ demiştim.

Yazının devam orada. Okumak isteyenler baksınlar.

Galatasaray normal sezonu 4. Sırada bitirdi. Ligi 5. Sırada bitiren, Belçikalı Jan de Brandt’ın çalıştırdığı Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni her iki maç da 3-0 yenerek Ligi sadece tek mağlubiyet ile bitiren Vakıfbank’a rakip oldu.

Tam da bu dönemde Galatasaray’ın yardımcı Antrenörü Mert Altıntaş için bir yazı yazmıştım.

https://evoleybol.com/2017/04/06/biraz-gec-olsa-da-tebrikler-mert-altintas-deniz-arslan/

Mert Altıntaş ile o yazıdan sonra konuştuğumuzda Ona ‘Yarıfinal maçında başarılar dilerim. Vakıfbank’ı elememeniz için hiçbir sebep yok’ demiştim.

Bunun için çok çalışıyoruz. Her şeylerini didik didik ediyoruz. İnşallah düşüncelerimizi sahaya yansıtırız” demişti.

Yarı final maçını 3-0 aldıklarında tekrar Mert ile konuşup tebrik ettim. “Açıkçası 3-0 olmasını beklemiyordum” dedim.

Sansasyonel bir galibiyet oldu. Bundan bir yazı çıkar değil mi?” diye güldü.

Esas sansasyon ikinci maçı alırsanız olur’ dedim. ‘Onun için de çok çalışıyoruz. Ne olacağını Çarşamba günü göreceğiz’ dedi. ‘Valla turu geçerseniz yazının başlığı şimdiden hazır; ‘Bir Türk üç İtalyanı Yendi’ diyeceğim’ dedim. ‘İnşallah’ dedi.

O gün bir yazı yazdım.

https://evoleybol.com/2017/04/11/bir-turk-uc-italyani-ne-yapti-deniz-arslan

Orada aynen şunu yazdım ; Ben bu yazıyı yazarken başında genç Türk antrenörlerinin bulunduğu Galatasaray takımı Vakıfbank’ı eze eze yeniyordu. Keyifle çayımı yudumluyorum şimdi. Açılın Genç Türk Antrenörler geliyor.

Ha şimdi diyeceksiniz ki ‘Dur bakalım daha bunun ikinci ayağı da var. Fenerbahçe’nin Eczacıbaşı’nı yenmesi olay değil, yarı bütçedeki Galatasaray Vakıfbank’ı elerse esas olay o olacak.

O zaman başlık hazır ; ‘Bir Türk üç İtalya’nı mat etti’ demişim.

Şimdi lütfen bana söyleyin; Geleceği biraz görmüş müyüm? Kendimi biraz översem ayıp olur mu?

 

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s