BİRAZ GEÇ OLSA DA TEBRİKLER MERT ALTINTAŞ… / Deniz Arslan

En sevmediğiniz huyunuz ne?’ diye sorarlarsa cevabım hazır; ‘Tembellik’…

Ha şimdi, ha biraz sonra, ha şu iş olsun diye düşünürken, yapmam gereken bazı şeyleri öteliyorum, sonra da aklımdan çıkıyor.

Geçen yıl haziran ayında İzmir’de yapılan ‘Festival Voleybol’ etkinliğinde Küçük Erkekler finalinde Fenerbahçe – Galatasaray maçını izlemiştim. Galatasaray’ın başında takımını finale kadar çıkartan genç antrenörün oyunculara yaklaşımı, saha kenarında duruşu, hakemlerle sempatik diyalogu dikkatimi çekmişti. Öyle ya, ‘Kardeşim Türkiye’den antrenör mü çıkıyor? O yüzden yabancıları getiriyoruz’ diyenlerin çokça olduğu bir ülkede yaşıyorduk. Yanımda maçı beraber izlediğim Levent Matmeriçli hocama ‘Helal olsun. Gencecik çocuk ama takımı finale kadar getirmiş’ dedim.

Onun genç olduğuna bakma sahalarda büyüdü. Babası da eski bir voleybolcu’ demişti Levent hoca.

Sonra hemen yanımızda maçı izleyen Göztepe, Karşıyaka ve Emlak bankasında yıllarca başarı ile Voleybol oynamış baba Ayhan Altıntaş ile tanıştırmıştı.

Kendimizi tanıtma faslından sonra ‘Oğlunuz Mert voleybola ne zaman başladı?’ diye sormuştum.

Beni izleye izleye oda voleybolu sevdi. 8 yıl Arkas’ta oynadı. Hem spor hem dersleri bir arada başarıyla götürdü. Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar bölümünü kazanınca okumayı tercih etti ama Voleyboldan da kopmadı. Hem Şükrü Yengil hem de Nedim hoca çalışmalarını beğenip onu yardımcı olarak yanlarına aldılar. İstatistik antrenörü olarak Galatasaray da erkeklerde çalışıyor. Aynı zamanda U21 Milli takımın da istatistik antrenörü. Daha 21 yaşında. Bu sene de küçük erkeklerde finale kadar geldi işte’ dedi.

Tebrik ederim. Gerçekten de büyük başarı’ dedim

Üç dil bilen saygılı, terbiyeli, çalışkan, tertemiz bir çocuk. Ben ne söylesem yanlış anlaşılabilir. Çünkü o benim oğlum. Siz bence onu Şükrü abisine, Nedim abisine sorun’ dedi.

Ben bunları yazıp EVOLEYBOL’da da yayınlayacağım’ dedim.

Ben internetten pek anlamam. Ama hanıma söyleyin, takip etsin’ demişti.

Sonra da eşi Nursen hanım ile tanışmış sitemizin adresini vermiştim.

Araya babamın vefatı ve başka şeyler girince o yazıyı yazamadım.

Geçen hafta İzmir’de oynanan Afyon Yüntaş- Tokat Plevne maçını izlemek için Alsancak Atatürk spor salonuna gittiğimde İzmir Voleybolunun ‘Beyefendi’ lakaplı eski oyuncusu ve Saint Josephliler takımının yöneticisi Levent Eskiçeri Hocayı gördüm. Yanına gidip oturdum. ‘Ne olacak bu voleybolun hali? Sponsorlar neden gelmiyor?’ konularında sohbete daldık.

Bir ara ‘Deniz Bey yazılarınızı keyifle takip ediyoruz’ diye bir ses duydum. Arkamı döndüğüm de Nursen Altıntaş ile göz göze geldim. O an unuttuğum yazı aklıma geldi.

Mert için yazı yazacaktım…’ dedim.

Yoğunsunuz. Aklınızdan çıkmış olabilir. Sağlık olsun’ dedi.

Olur mu öyle şey? Mert gibi genç ve başarılı bir antrenörü herkes bilmeli, tanımalıdedim.

O sizin takdiriniz tabii. Ama ben bu gün bunu hatırlatmak için selam vermedim’ diye gülümsedi.

Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir. Bu gün karşılaşmamız belki o yazı için bir işaret’ dedim ve bu yazıyı biraz geç de olsa yazdım.

Mert Altuntaş şu anda Galatasaray Bayan Voleybol takımında istatistik antrenörü. Ataman Güneyligil ile beraber başarılı bir sezon geçiriyorlar. CEV CUP yarı finalinde Dinamo Kazan’a altın sette kaybettiler. Ama daha ikisinin de önünde uzun yıllar var. Galatasaray gibi büyük bir kulübümüzün genç Türk antrenörlere güvenip onlara takımı emanet etmesi bir Voleybolsever olarak beni çok mutlu ediyor. Bu vesile ile Galatasaray yönetimine de teşekkürü bir borç biliyor, bunun başak kulüplere de örnek olmasını diliyorum.

EVOLEYBOL ailesi olarak da Mert Altuntaş’a antrenörlük hayatında başarılar diliyoruz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s