İYİ Kİ DOĞDUN, NİCE YILLARA ÖZATEŞ… / Deniz Arslan

özateş logo

Özateş Spor Kulübü 2008 yılından beri İzmir’de, Karabağlar ilçesine bağlı Fahrettin Altay semtinde, Türk Voleyboluna hizmet eden kulüplerden biri.

Kulübün kurucusu Halil Özmert hoca yıllarca o zamanki adıyla 2. Lig, şimdiki adıyla 1. Ligde yer alan Havagücü takımında köşe oyuncusu olarak oynamış, İzmir’in efsane hocalarından rahmetli İsa Subaşı‘nın emekli olmasıyla da takımın başına geçip 8 yıl antrenörlük yapmış. Daha sonra 1999-2003 arasında hem Göztepe’nin hem de Karşıyaka’nın Sultanlar liginde oynadığı dönemlerde Göztepe’nin Baş antrenörlüğü görevinde bulunmuş. 

Bu dönemlerde Türk voleyboluna sayısız yıldız kazandırmış. Şu anda Galatasaray ve Milli takımda oynayan Güldeniz Önal ve Eczacıbaşı’nda oynayan Pasör Nilay Özdemir, Çanakkale Belediye’de orta oyuncular Gözde Dal ve Sinem Yıldız, Samsun Anakent’te oynayan Pınar Eren Halil hoca ile alt yapılarda yolları kesişen oyunculardan bazıları.

Yaklaşık 9 yıldır da kendi kulübünde tecrübelerini gençlere aktarmaya çalışıyor. Kulübün bünyesinde, İzmir’deki alt yapılarda, hemen tüm kategorilerde mücadele eden yüzlerce voleybolcu var. Hakikaten de kendisini tebrik ediyorum. Ben şahsen bir takım ile uğraşamazken Halil hoca her kategorinin A takımı, B takımı ve hatta C takımını kuruyor. Yetmiyor, bölgesel lige, büyük bayanalar ve il içi turnuvalara da takım çıkartıyor. 

Bu sene Bölgesel ligde İzmir şampiyonu olup Ayvalık’ta yapılan finallere gittiler. Çanakkale takımına finalde kaybettiler.

Dün kulübün 9. Yılını kutladıkları gecede Halil Hoca müjdeyi verdi. Kendilerini ziyaret eden ve spora ilgi duyan Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç‘un (keşke her yerel yönetici böyle olsa) desteği ile 2. Lige katılmak için hazırlık yaptıklarını söyledi. Tabii sponsor arayışları da devam ediyor.
Zaten hocanın elinde yetenekli gençleri var. Bunlara bu sene 1. Ligde Bartın Polis Gücü’nde oynama tecrübesi ekleyen smaçör Melis Dere ve Işıkkent’te oynayan Beliz Başkır da eklenirse transfere de ihtiyacı yok.

Şimdi biz bu “Özateş” yazısını neden yazdık değil mi? Öyle ya, bazı insanlar merak etmiş olabilir?
Yıllardır “kendi yağı” ile arkasına hiç bir devlet kurumunu, özel şirket almadan, oyuncu aidatları ile ayakta durmaya çalışan, bu şekilde İzmir Voleyboluna hizmet eden, böyle bir gece tertipleyerek voleybol konuşulmasını sağlayan, (Bu gece konuşulanlar ile ilgili daha sonra bir kaç yazı daha yazacağım. Mesela İzmir voleybolunun neden Sultanlar L takımı yok? Mesela İzmir’de yerel yöneticiler- üstelik bayana çok önem verdiklerini, bayanın

sporda, sanatta aktif olması gerektiğini söyleyen ‘sosyal demokrat’ belediyeler- neden spora destek vermiyorlar), camiada sevilen ve sözü dinlenen böyle insanlara küçük bir yazı ile de olsa destek vermek, böyle  kulüplerin var olduğunu yetkililere duyurmak  için bu yazıyı yazdım. 

 

Halil Özmert ve ailesinin İzmir spor camiasınca ne kadar sevildiğini, sayıldığını örnekleri ile anlatmaya kalkarsak yazı bitmez.
EVOLEYBOL ailesi olarak Özateş Spor Kulübü’ne nice uzun ve başarılı yıllar diliyoruz.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s