Türkiye’de niçin bilimsel bir Spor Şurası yok ?… / Erdoğan 

Budapeşte’deki Dünya “Fair Play Konseyi”nden evvelki gün döndüm. Çok mutlu bir haberi de beraberimde getirdim. Büyük emekler verdiğimiz “TMOK Dünya Fair Play Karikatür Yarışmaları”nın ürünü olan ve gerçekten “Fair Play”i en iyi anlatan sergi olan bu sergi “Dünya Fair Play Büyük Ödülü”nü kazandı.

Ben dönerken Budapeşte’de “AIPS EUROPE Sport Media Summıt” toplanıyordu. Başında bir Yunanlının bulunduğu AIPS’in Avrupa grubu basının sorunlarını Avrupa platformunda irdeleyecek, sorunlara çareler arayacaktı. Biz de pek parlak sonuçlara ulaşamadığımız futbolda Cumhurbaşkanı’nın da katıldığı Futbol Şurası yapılmıştı. Sonuçlarını bekliyoruz!!!!.

Peki, biz geçekte neredeyiz? Türkiye’de Spor Şurası niçin yok? Şura adı altında yapılan eski toplantıların nasıl sönük ve verimsiz geçtiğini hatırlıyoruz. Biz niçin Avrupa çapında, gerekirse Dünya çapında bir Spor Şurası niçin yapmayız?. Uzmanları, başarılı organizatörleri çağırıp kendi dünyamıza ışık tutmayız? Bence, böyle bir organizasyon için Bakanlık ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi el ele verirse, ülke sporuna çok yararlı bir Şura toplayabilir. Sonra tüm konuşmaları bir kitap halinde yayınlayarak ülkemizin Spor Fakültelerine yollarız. Hem, dünyayı hem de kendimizi irdeleriz. Böyle bir şura Türk sporunun yolunu da belirler. Doğrusunu söylemek gerekirse; gösteri yerine, ciddi bir çalışmaya sporumuzun çok ihtiyacı var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s