YURTSEVER VOLEYBOL AŞ… Deniz Arslan

YURTSEVER VOLEYBOL AŞ…                                                                                                                         Deniz Arslan

Türkiye Bayanlar 1. Ligi playof Final karşılaşmaları için Bursa Cengiz Göllü Spor Salonunda, maçlar başlamadan önce Nejat Sancak hocamla çay alırken uzun boylu, fizikli biri geldi. Nejat hocayla samimi bir sohbete daldılar. Sonra Nejat hoca bana dönüp “Şenol Beyi tanır mısın?” diye sordu.

Daha önce hiç yüz yüze tanışmamış olmamıza rağmen facebook sayesinde birbirimizi tanıyor, takip ediyorduk.Kendisini şu anda Bursaspor’da oynayan  köşe oyuncusu Melis Ece ve  Pasör Selin Yurtsever’in babası olarak biliyordum.“Melis ve Selin’in babası tabii” dedim

Ama meğerse eksik biliyormuşum. “Sadece öyle değil. Kendisi de iyi bir voleybolcuydu ve sonrasında Bursaspor’da menajerlik de yaptı. Biz kendisi ile 1990-2000 sezonunda çalıştık. Büyük bütçeli bir sürü takım arasında Sultanlar liginde 8. olmuştuk” dedi.                             “Valla hocam bilmiyordum” dedim.                                                                                                          “Kendisini pek anlatmayı sevmez ama sen sor yine de” dedi Nejat hoca.                                            Şenol bey gülümsedi. “Biz de 25 yıl kadar voleybol oynadık tabii zamanında” dedi.
“Nerelerde oynadınız?” diye sordum.
“Bursa Mako, Sönmez filament, Paşabahçe, Petrol Ofisi ve Oyak Renault’ta. 52 defa Milli oldum. 1987 yılında Dünya Şampiyonu olan Ordu Milli takımında da oynadım “ dedi. “Valla onu da bilmiyordum” dedim utanarak.
“İki kızınızda sizi takip etmiş” dedim.
“Üçü de” dedi.
“Üçüncüsü de mi var? “ dedim.
“Evet. 2005 doğumlu tekne kazıntımız Beren’imiz de ablalarının arkasından geliyor” dedi.
” O zaman hepsini alsanız da bir resim çektirsek?” dedim
“Beren Antrenmanda şimdi. Gelsin, çektiririz” dedi
Resim çektirirken başlığı çoktan bulmuştum.                                                                                      “Yurtsever Voleybol A.Ş”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s