VOLEYBOL SİTESİNDE TESETTÜR REKLAMI… / Deniz Arslan

 

tesettür reklamı

“Hocam hayırlı olsun” dedim.

 

“Ne hayırlı olsun evladım? Hastaneden ölmeden çıktığım için diyorsan genelde geçmiş olsun gibi bir şey deniyor” dedi.

 

“Yok hocam onu demiyorum. Başka bir şey için demiştim ama hazır hastane demişken yazdıklarınızdan sonra sanırım bir daha sizi almazlar oraya” dedim.

 

“Evladım, aslında ben sabırlı bir insanım. Dört gün boyunca hiçbir şeye ses çıkarmadım. Hatta bana yapılan tedaviyi ve hastaneyi övdüm ama  ama dört günden sonra debridman operasyonum sonrası bir pansuman için beni unutmaları beni çileden çıkarmaya yetti…dedi.

 

“Hocam  gelmiş geçmiş olsun. Olanla ölene çare yok. Sizi sevmeyenlerin bedduaları tutmadı. Çok şükür sağlıklı bir şekilde taburcu oldunuz. Şimdi siteye de bir sponsor bulduğunuza göre biraz moraliniz iyice düzelmiştir. Yalnız açıkçası beni şaşırttınız. Sporla ilgili bir marka yok muydu? Netice de bizim okur kitlemiz biraz garip karşılayabilir” dedim.

 

“Evladım, bak hastanede olanlardan dolayı zaten başımda çay demleyebilirsin… Birde son zamanlarda yazdıkların  (sanırım TVF başkanı ile ilgili yazdıklarımı kastediyor) dolayısıyla sana biraz tepkiliyim… Patlamayayım diyorum… Ne söylüyorsun !…” dedi sesini birkaç desibel yükselterek.
“Hocam hani biz uzun zamandır siteye reklam, sponsor olsa daha iyi olurdu, okuyucuya daha iyi, daha hızlı hizmet verirdik demiştik” dedim.

 

“Evet demiştik ?…” dedi.
“Bulmuşsunuz işte. Bu sabah siteye girdiğimde gördüm. Ama şaşırdım. Bula bula tesettür markası mı buldunuz?” dedim.

 

“Evladım, söylediklerinden hiç bir şey anlamıyorum. Benim prensiplerim var. Öyle sponsor oldum istediklerimi yazdırırım, istemediklerimi yazdırmam ya da yazılara karışırım diyen insanlarla açlıktan ölsem bile anlaşmam !… Tesettüre saygım var… İsteyen soyunur, istyen örtünür, bu onların özgür hakları, bizi ilgilendirmez, ama sporda tesettür olmaz !… Her sporun bir giysisi var, uluslararası kurallarda da her spor dalında bu en ince ayrıntısına kadar belirlenmiştir… Sadece bu konuda toleransım bulunmamakta !…dedi.

 

Hocam peki bu arkadaşlarla hangi şartlar için anlaştınız?” diye sordum.

 

Hangi arkadaşlar?” dedi.

 

Sitemizin yeni sponsorları” dedim.

 

Ben kimseyle bir anlaşma yapmadım ki ?…” dedi.

 

Hocam sitemizde, yazıların altında bir reklam dönüyor” dedim.

 

Fotoğrafını çektim gönderdim.

 

Google reklamlarıdır. Okunan her siteye koyuyorlar…. Sporda tesettür olsa, sitemizi kapatırım gene de yayınlatmam, alet hiç olmam !…dedi.

 

 

Google’ın bize yaptığına bak. Günde binlerce kişinin girdiği, yazıları okuduğu sporla ilgili yazıların olduğu bir siteye tesettür giyim reklamı… Hem de Epirden hoca gibi bu konularda çok hassas bir büyüğümüzün, bir duayenin genel yayın yönetmenliği yaptığı bir sitede.

 

Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı…

 

Türkiye’de alıştık böyle ters köşe penaltılara…

 

 

 

 

1 Comment

  1. Kurul ikinci toplantısını yapmış.Allah nazardan korusun .Eski başkanın kulakları çınlasın , 4 yılda iki kez toplanmamıştı.Yanlız Danny DeVito illa birinin yanında poz verecekse uzun boylu bir bayanın yanında durmasın ,uzun boylu bir erkek olsa bu kadar dikkat çekmez .Yada objektife girmesin.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s