YALAN VE UYDURMA SÖZLER… Serkan Yılmaz

 

Sayın Deniz ARSLAN‘a cevap niteliği taşıyan bu yazıyı yazmak zorunda kaldım…

 

Sayın Deniz Arslan; öncelikle Voleybol Federasyonu Başkanı’na EVOLEYBOL‘u okuduğunu itiraf ettirdiğiniz için sizi yürekten kutluyorum.

 

Demek ki Voleybol Federasyonu Başkanımız benim de yazı yazdığım siteyi okuyormuş. Ne mutlu sitemizin editörü Sayın EPİRDEN‘e.

 

Sayın Deniz Arslan; sizin Akif ÜSTÜNDAĞ‘ın etkisinde kaldığınızı düşünüyorum. Bizim hiç bir zaman göremediğimiz akıcı konuşmasını, çok iyi kullandığını iddia ettiğiniz vücut dilini yakalamanız ilginç. Ya siz iyi analiz edememişsiniz ya da beyefendi çok ilerleme kaydetmiş?


Beyefendinin akıcı konuşmasında kullandığı “Muhalefet istemiyorum” ifadesini hepimizin voleybol için çalıştığını o nedenle farklı düşünmememiz gerektiği kararına nereden varmış ki ? 2006 yılında Erol Ünal KARABIYIK‘ın yönetiminde yer alan beyefendi 2010 yılının ortalarında özellikle yabancı oyuncu sayısı konusunda başkanı ve yönetim kurulu ile muhalefete düşmüş, hiç bir konuda fikir birliği oluşmaz olmuş ve nitekim kendisi 2011 yılının tam ortasında istifa ederek kendisini Futbol Federasyonu içinde bulmuştur. Kısa bir süre (7 ay kadar ) Futbol Federasyonu içinde yer aldıktan sonra futbolu yönetemeden yüzlerine gözlerine bulaştırarak istifa etmişlerdir.

 

2012 yılının şubat ayından sonra beyefendi tekrar voleybol sevdası ile yanıp tutuşmaya başlamıştır. Nitekim ağabeyleri sayesinde cesaretlenmiş ve ağabeylerinin diş geçiremedikleri Erol Ünal KARABIYIK’ın arkasından en terbiyeli tabirle muhalefet yapmaya başlamıştır.

 

Nitekim hepimizin bildiği üzere, hiç bir etiğe sığmayan bir usulle 2012 yılının sonunda Özkan MUTLUGİL ile birlikte voleybolun başına atanmıştır. Maalesef Beyefendinin Özkan MUTLUGİL‘le uyumu en fazla 2 yıl sürmüş, yine en terbiyeli ve seviyeli bir ifadeyle Özkan MUTLUGİL‘e muhalefet etmeye başlamıştır.

 

Şimdi beyefendi voleybolun başına geldi. Kendi ifadesi ile kulüplerin desteğini alarak. Kargaların kahkaha sesleri size de geliyor mu Deniz bey ?

 

Şimdi size bir soru sorayım Deniz bey, siz yanıtlayabilir iseniz kabulümdür, ancak Beyefendiye yanıtlatabilirseniz daha da kabulümdür. Sürekli 10 yıl voleybola hizmet iddia ettiğini söyleyen ancak elinize kalem kağıt aldığınızda neredeyse 3-4 yılı geçmeyecek sağlıklı görev süresinde muhalefet ettiği Sayın KARABIYIK ve yönetimi, Özkan MUTLUGİL ve yönetimi beyefendi gibi voleybolu düşünmüyorlar mıydı ? Kendisi voleybolu düşünüyordu da onlar düşünmediği için mi muhalefete düştüler ?

 

Sizce de ilginç değil mi voleybol hayatının yarısından fazlası muhalefet etmekle geçen birisinin “muhalefet istemiyorum“ demesi ? Sizce de ilginç değil mi başta siz olmak üzere kendisi aleyhinde yazı yazanlara en masumane tabirle haber gönderip “fazla eleştiri yazmasınlar“ diyen birinin sonra ”tabi yazacaksınız siz bizi yönlendireceksiniz” diyebilmesi ?

 

Sayın Deniz ARSLAN; “iki başkanla çok yakın çalıştım“ ifadesi yalandır, uydurmadır. Bunu her iki başkan da nazikçe reddedecektir.
“Federasyonda en zor görevleri yerine getirdim” ifadesi yalandır, uydurmadır.
“Demokratik bir seçimle geldim“ ifadesi yalan ve uydurmadır.
“Dargınlıkları küskünlükleri sonlandırabilirim“ ifadesi yalandır, uydurmadır.

 

Genel Kurula giderken Özkan MUTLUGİL için “on tane imza toplayamaz, beceremez” dediğine şahitlik edecek en az elli kişi çıkar. Bütün bunlara rağmen Genel Kurulda “can dostum yol arkadaşım“ demesi sizce sizi çok etkileyen ihtişamlı kalıbı ile örtüşüyor mu ?

 

Bu durum gösteriyor ki beyefendinin gönlünden geçen muhalefet olmaması, ancak sanırım EVOLEYBOL‘da bir muhalefet doğacak ?

 

Saygılarımla.

 

1 Comment

  1. Bir insan yıllarca çevresi ile didişir ,sonra hiçbir şey olmamış gibi davranırsa ,o kendisi için çalışmış demektir.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s