“HER YERDE VOLEYBOL PLATFORMU” HER ŞEYİ YAPAR MI? / Deniz Arslan

Her Yerde Voleybol’ ne güzel bir slogan.

Voleybolu sevdirmek, yaygınlaştırmak, daha fazla ön plana çıkmasını sağlamak isteyen, zaten çocuklarından dolayı hayatlarının her anında voleybol ile iç içe olan Ufuk Günesen, Meltem Karasu, Aziz Hacımustafaoğlu, Nurdan Biber, Berna Polat, Olcay Özmergen, Uğur Vural, Esra Günesen, bu sloganı alıp bir araya gelmişler. Birkaç ay önce ‘Her Yerde Voleybol Platformu’nu kurmuşlar.

Kurmuşlar kurmasına ama ‘Ohhh iyi kurduk valla. Artık rahatladık’ deyip yatmadılar. Hemen Organizasyonlara başlamışlar.

Önce Kanser tedavisi gören çocuklara Türkiye’nin ünlü kulüplerinin imzalı formalarını, toplarını dağıttılar. Kanserle pençeleşen minik yüreklere bir damla da olsa moral verdiler. Bazıları ‘Ne var yani. Bu da bir şey mi? Biz de yapardık’ deyip yaptıkları işe burun kıvırdı. Çünkü içimizde hasetlik vardır. Kıskanırız. ‘O yaptı, biz daha iyisini yapalım’ demek yerine onların yaptıklarını eleştirmek, kötülemek daha kolaydır.

Yaptıkları ilk organizasyonda basında pek de hak ettikleri gibi yer almadılar. Çünkü ‘İyilik’ yapmışlardı. İyilik ve iyi şeyler bizim ülkemizde hiç kimsenin gözünde istediği değeri bulmaz. Mesela ‘İzmir’de Kanser tedavisi gören çocuklara Forma, top dağıtacağız’ deyip ‘vermekten vazgeçtik!’ demiş olsalardı, ‘Kanserli çocukların duyguları ile oynadılar’, ‘İzmir’de skandal’ diye günlerce gazetelerde manşet, haber programlarında haber olurlardı.

Dedim ya yeni kuruldukları için çok acemiler nasıl ünlü olacaklarını bilmiyorlar. Nasıl ünlü olacaklarını bilmiyorlar ama rahat da durmuyorlar.

Bu sefer de ‘İzmir Voleybol camiasını bir yemekte bir araya getireceğiz’ dediler. ‘Birbirlerini bir kaşık suda boğmak isteyen, birbirinin arkasından demediğini bırakmayan yöneticileri, antrenörleri, hakemleri, aileleri bir araya getirin bende çıkıp horoz gibi anıracağım’ deyip güldüm. ‘Bir de Federasyon başkan ve yöneticileri de gelecekler’ dediklerinde ağzımdakini pöfkürmüştüm. ‘He he yaparsınız’ demiştim kahkaha ile.

Ben öyle dedim diye mi hırslandılar bilmiyorum. Geçen hafta beni platform başkanı Ufuk Günesen aradı, ‘Denizciğim sana bahsettiğim yemeği gelecek hafta Cuma yapıyoruz’ dedi.

Her halde sen, ben ve Hakan bey yiyeceğiz, İzmir Voleybol sorunlarını konuşacağız’ dedim.

Sen hala bize inanmıyorsun. Gel, gör’ dedi.

Dün gece, ’kimse yoktur nasıl olsa’ diye üzerimde bir kazak, kot pantolon ile sahildeki küçük villama yakın (Hatta manzaramı kapatıyor diye birkaç kez şikayet ettim) Özdilek otele yürüdüm.

Yemeği, sağ olsunlar, ‘ben daha kolay bulayım’ diye sevdiğim ve sık sık yemek yediğim bir yer olan Karşıyaka salonunda yapmışlardı.

Kapıdan içeri adım attığımda Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile göz göze geldim. Malum kendisi hakkında defalarca eleştiri yazısı yazmış hatta ona ‘Ali Kıran Başkesen’ demiştim. Sanırım ‘geleni, gideni daha rahat görsün’ diye onu tam kapıya bakan bir yere oturtmuşlardı. Elinde çatal bıçakla bir şey kesiyordu. Beni görünce sanki çatalı daha sert batırdı, bıçağı bana bakarak ileri geri götürüşü var ki bir an tırstım. Ya da ben öyle düşündüm. Öyle ya bin defa bin türlü şey yazmıştık ve bu güne kadar bir kere bile bir şey dememiş, ‘Şimdi seni yakaladım, görürsündiye düşünüyor olmalıydı.

Tam kaçmak için geriye hamle yaptım. Bir an bir duvara çarptım gibi geldi. Döndüğümde Platform başkanı Ufuk Günesen gülümsüyordu.

Denizciğim hoş geldin, gel masanı göstereyim’ diye koluma girdi.

Ben bir arkadaşa bakıp çıkacaktımdiye diretir gibi oldum.

Ben sana yerini göstereyim sonra sen çıkar bakarsın’ diye beni sürükledi.

Mübarek zaten Amerikan güreşçisi gibi bir vücuda sahip olduğundan ancak Rambo ona karşı koyabilirdi.

Çaresiz içeri girdim ‘Hangi masaya oturmak istersin?’ diye sordu.

Baktım ki haklarında yazı yazdığım pek çok kişi farklı masalarda oturuyor. Malum bir sürü çatal bıçak vardı oralarda ve bir kazaya kurban gitmek istemiyordum.

Masalara şöyle bir baktım. Çıkışa en yakın masada Gelişim Koleji velilerini gördüm.

Ben buraya oturayım’ dedim.

Ama burada da geceyi fotoğraflayan filanca abi var. Sorun olur mu?’ dedi.

Zaten sorunsuz olduğum kimse yoktu ki. Yazarlığın kaderi bu. Ya sürekli ‘‘Aman ne kadar iyi yönetici’, ‘harika, muhteşem, süper bir takım’, ‘ohh şu seyirciye bak, küfür ediyorlar ama sorun değil harika’ diye yazı yazacaksın, ya da böyle sorunsuz olduğun birilerinin olduğu masa arayacaksın.

Ben ömrümce ‘yağcı’ olmayı beceremedim.

Diğer masalardaki sorunlara baktığımda o abi melek gibi kalırdı.

Olsun ben buraya oturayım’ dedim.

Sağıma Aziz Hacımustafaoğlu‘nu, soluma Haldun Halden’i arkama da duvarı alarak oturdum.

Artık güvendeydim. Arkamı duvara yaslayıp ‘Kim var kim yok?’ diye baktım. Federasyon Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Başkan vekili Ahmet Göksu, MHGK’den Ersin Altıparmak, Voleybol İl Temsilcisi Hakan Gürsu, Arkas, Karşıyaka, Rota, Işıkkent, Gelişim Koleji, Özateş, yönetici ve antrenörleri, hakemler, aileler…

Salonda boş yer yoktu. Beraber masada oturduğumuz masada, Platformdan Uğur Vural ve Aziz Hacımustafaoğlu vardı.

Denizciğim nasıl ortam?’ diye sordular.

Valla harika. Bu kadar kişiyi nasıl bir araya getirdiniz? Helal olsun?’ dedim.

Artık sen sözünü yerine getirirsin’ diye göz kırptılar.

Horoz gibi anırmak’ sözümü hatırlattıklarını biliyordum.

Şimdi mi yemekten sonra mı?’ dedim.

Yok yok, sen bir yazı yaz, biz sözünü yerine getirmiş sayalım’ dediler.

Ben de bu yazıyı yazdım.

Umuyorum bunu kabul ederler?

Bir daha ‘Her Yerde Voleybol Platformu’ ile iddiaya girmeyeceğim. Anladım ki bu adamlar daha voleybol için pek çok şey yapacaklar ve biz de onların pek çok haberini yapacağız daha.

Onlara EVOLEYBOL ailesi olarak çalışmalarında başarılar diliyor, voleybol için çalışan herkesin yanında olduğumuzu belirtiyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s