GÖZÜN AYDIN VOLEYBOL… Serkan Yılmaz

 

2012 Rio olimpiyatlarının en rahat federasyonunun TVF olduğunu çünkü olimpiyatlarda katılmadıkları için başarılı olabilecek miyiz kaygısı taşımadıklarını yazmıştık.

 

Olimpiyatlardan sonra spor bakanımızın bazı federasyonlarla çalışmaya devam etmeyeceğiz anlamına gelen açıklamalarından sonra da Özkan MUTLUGİL federasyonunun sonunun geldiğini yazmıştık.

 

Ancak Spor Bakanlığı’nın Özkan MUTLUGİL federasyonunun başkan vekilini cımbızla çeker gibi aradan çekip masum göstermesini ve başarılı olacağına kanaat getirmesine asla anlam veremedik .

 

Genel kurula yaklaşık 15-16 ay kala Özkan MUTLUGİL‘in tekrar adaylık konusunu “arkadaşlarımla konuşup karar vereceğim” demecinin samimi olmadığını yazmış, arkadaşlarına değil onu oraya getirenlere danışması gerekir demiştik.

 

Seçime yalnızca iki, üç ay kala yine CEV deki görevini kullanarak, ”işimi yarım bırakmayı sevmem devam etmeyi istiyorum“ dedikten sonrada bu kararın kendisine ait olmadığını da yazdık.

 

Şimdi düz mantıkla inceleyelim, başarısı olan bir federasyonun yönetim kurulundan birisi, bu günaha ortak edilmiyor ve ona voleybolu taşıması için bir şans daha veriliyor.

 

Buradan Genel Müdürlüğe yakın olan bu şahsiyetin başarısızlığın Özkan MUTLUGİL‘den kaynaklandığını arkadaşlarını ikna etme olasılığı yüzde kaçtır sizce ? Bence % 100. .Peki tüm kamuoyunu ve devletin temsilcilerini buna inandıran birisinin genel kurulda kuyusunu kazdığı kişi için “can dostum yol arkadaşım“ diye hitap etmesinin samimi olma ihtimali yüzde kaçtır ? Bence % 0.

 

Değerli voleybol seni şu anda söylediklerinde ve davranışlarındaki samimiyet oranı % 0 olan birisi yönetiyor.

Peki otorite, bu beyefendinin başkan olmasına nasıl karar vermiş olabilir ? Elinde başka bir malzeme olmadığından ve kesinlikle söz dinletemedikleri birinin camianın baskısı ile başkan olma ihtimali ile karşı karşıya olduğunu duyduklarından olabilir mi ?

 

Peki adaylığını açıkladıktan sonra kamuoyuna seslenen ve “demokrasi açısından başka adaylarda çıkmalıdır“ diye, genel kurul için başka başkan adayı çıkmaması üzere demokrasinin canı cehenneme.. tarihinde ilk kez tek başıma seçime gidiyorum” diyen birisinin samimi olma olasılığı yüzde kaçtır voleybol ? Bence % 0.

 

Peki voleybol, herkesin duymak istediklerini söyleyebilen birisinin sana faydalı olma olasılığı yüzde kaçtır? Bence %0.


İşte bu sevgili voleybol, seni önümüzdeki dört yıl tüm olasılıkları “0” olan birisi yönetecek. Gözün aydın…

 

4 Comments

 1. Açıkçası sayın EPİRDEN 2012 yılının sonuna kadar yönetim kurulu üyesi olarak gelen , hatta kendi yönetimini ve başkanını başta voleybolX de yazı yazdığınız dönemler dahil olmak üzere sosyal medyada arkadan vuran beyefendiden Özkan MUTLUGİL ile beraber hareket ettiği yanılgısına düşerek çok şeyler beklemiştik.Yanıldık , aldandık , aldadıltık.Sadece biz mi ? Özkan MUTLİGİL ‘ in yarası daha büyüktür sanırım .

  Beğen

 2. Serkan bey haklı ,adam kime ne söyleyeceğini iyi biliyor .Yalancı duruma düşmektende korkmuyor.Bazı zavallılara üst kurula yada başka isimle onur kuruluna alacağım demiş sanki .Onlarda atanmayı bekliyor.

  Beğen

 3. Sevgili yorumcular ,yanılıyorsunuz , beyefendinin cevapları tamamen doğaçlama .NTV sporda spikerin voleybolun basınds yer alması ile ilgili sorunları var bunu nasıl çözmeyi planlıyorsunuz sorusuna , voleybolun basında daha fazla yer almasını sağlayacağız.Hatta TUİK ‘in bir araştırmasına göre Ülkemizde kız çocuklarımızın büyük çoğunluğu voleybol oynamak istiyor diye cevap veren beyefendi değil mi bu bahsettiğiniz.

  Beğen

 4. Galatasaray yönetimi ve sporcuları CEV kupası nedeniyle Eczacıbaşı maçını ileri bir zamana ertelemediği için sitem etmiş.Olur böyle şeyler değerli yöneticiler genel kuruldan önce Akif ÜSTÜNDAĞ federasyonuna güvendiğinizi açıklamıştınız.Tam gaz güvenmeye devam.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s