ŞAPKA DÜŞER, KEL GÖRÜNÜR… Serkan Yılmaz

 

Sayın EPİRDEN, yeni göreve gelen federasyonun hatalarını ortaya çıkarmak için yeterli malzemeniz olmadığından şikayet etmişsiniz. İzin verirseniz size bir hatırlatma yapayım. Bir kurumun ya da kuruluşun başkanı olmak ile yönetim kurulu üyesi olmanın arasında fark olacağını düşünüyorum. İki görevi yapanları aldıkları risk oranı asla birbirinin aynı değildir.

 

Örneğin biz, sınırlı yeteneğe sahip ve başarısız olduğuna inandığımız MUTLUGİL‘in başkan vekilliği yapan birini eleştirecek malzeme bulamamaktan şikayet ediyoruz. Yine aynı Özkan MUTLUGİL‘in son 1,5 veya iki yıldır “by pas” yaptığı birisinin federasyon başkanlığını izliyoruz.

 

Fenerbahçe genel kurulunda mevcut başkanın aleyhinde kulis yapan, asbaşkanlığı sırasında naklen yayın ve sentetik zemin krizi yüzünden kulübe 1 milyondan fazla ceza veren karara imza atan birini izliyoruz.


Bu beyefendi başkan olunca neden bu sorun birden bire bitiverdi ? Şu an Fenerbahçe spor kulübünün salonuna serilen taraflex zeminin hangi yollardan oraya serilebildiğini biliyor muyuz acaba ?


Özkan MUTLUGİL federasyonunun en çok başını ağrıtanlardan birisinin milli takım teknik kadrosu olduğunu hepimiz biliyoruz. Yıllarca yazdınız, yazdık. Arkasında durdukları antrenörün nasıl oluyor da birden bire işine son verdiler biliyor muyuz ?

 

İstanbul’da Genel Müdürlüğe devredilen plaj voleybolu kortunun devir edilmesindeki aslan payının, bugün etrafına mavi boncuk dağıtan adamın olduğunu biliyor muyuz ?

 

Yıllardır üstü örtülen kamera ihalesini ve milyonlarca liralık fatura bedelinin Spor Bakanlığına bağlı öğrenci yurtlarına takılan dillere destan yüzlerce kamera ile aynı tarihe rastlamasının sebebini biliyor muyuz ?

 

Özkan MUTLUGİL‘i en çok eleştirdiğimiz konuların başında gelen bu uygulamanın kararının alınmasında en büyük aslan payının yine bugün herkese mavi boncuk dağıtan adama ait olduğunu biliyor muyuz ?

 

Asbaşkan direndiği ve sorun çıkardığını konulara neden başkan iken yatkın olunduğunun nedenlerini biliyor muyuz ?


Hala anlaşılamayan TVF bütçesinin mimarlarından birisini tartıştığımızı biliyor muyuz ?


Voleybolun en büyük sorunun hakem ve gözlemci faaliyetleri olduğuna inanan bir başkana sahip olduğumuzu biliyor muyuz ?

 

Genel kurul öncesinde yazdık ve eleştirdik. Özkan MUTLUGİL‘in gözden çıkarıldığını, ancak o günün asbaşkanı ve Özkan beyin en büyük destekçisi Mustafa EKŞİ’nin tavrının ne olacağını merak ettiğimizi yazdık. Öyle ki kendisinin Özkan MUTLUGİL‘in ortada bırakabileceğini yeni yönetimde yer alabileceğini de yazdık. Mustafa EKŞİ yeni yönetimde yer almayarak bizi ters köşeye yatırdığını sanıyor. Ancak Akif ÜSTÜNDAĞ‘ın en büyük destekçisinin Mustafa EKŞİ‘nin olduğunu biliyor muyuz ?

 

Merak etmeyin Sayın EPİRDEN, Akif ÜSTÜNDAĞ sadece sizin ve kamuoyunun nabzını kontrol edecek işler yapıyor. Bu onun başarılı olacağı anlamına gelmez. Şapka düşer kel görünür. Çünkü başarısız bir adamın asistanı şu an voleybolu yönetiyor.

5 Comments

 1. Voleybolun en başarılı olduğu rakamlarla tescil olunan yıllarda , o günün başkanı tarafından kapı önünde bırakılan ve sadece” o günlerde yapılan iyi yada kötü şeylerin altında benimde imzam var ” avuntusuyla avunan birisi için malzeme sıkıntısı olmaz Epirden hocam .

  Beğen

 2. Federasyon başkanlığı makamı , 5 yılda herkesin talimat verebildiği ve talimatların emir telakki edildiği genel sekreterlik yada yönetici asistanlığı makamına dönüştürülmüştür .Siz hangi makam ve saygınlığından bahsediyorsunuz ?

  Beğen

 3. Urfa Memleket Spor Kulübü voleybol şube sorumlusu arkadaşımız istifa etmiş. Olsun 21 Kasımda misyonu sona ermişti nasılsa ?

  Beğen

 4. 2012 Rio olimpiyatlarının en rahat federasyonunun TVF olduğunu çünkü olimpiyatlarda katılmadıkları için başarılı olabilecek miyiz kaygısı taşımadıklarını yazmıştık. Olimpiyatlardan sonra spor bakanımızın bazı federasyonlarla çalışmaya devam etmeyeceğiz anlamına gelen açıklamalarından sonra da Özkan MUTLUGİL federasyonunun sonunun geldiğini yazmıştık. Ancak spor bakanlığının Özkan MUTLUGİL federasyonunun başkan vekilini cımbızla çeker gibi aradan çekip masum göstermesini ve başarılı olacağına kanaat getirmesine asla anlam veremedik . Genel kurula yaklaşık 15-16 ay kala Özkan MUTLUGİL ‘in tekrar adaylık konusunu “arkadaşlarımla konuşup karar vereceğim” demecinin samimi olmadığını yazmış , arkadaşlarına değil onu oraya getirenlere danışması gerekir demiştik.
  Seçime yalnızca iki, üç ay kala yine CEV deki görevini kullanarak ,” işimi yarım bırakmayı sevmem devam etmeyi istiyorum “dedikten sonrada bu kararın kendisine ait olmadığını da yazdık.
  Şimdi düz mantıkla inceleyelim , başarısı olan bir federasyonun yönetim kurulundan birisi ,bu günaha ortak edilmiyor ve ona voleybolu taşıması için bir şans daha veriliyor. Buradan Genel müdürlüğe yakın olan bu şahsiyetin başarısızlığın Özkan MUTLUGİL ‘den kaynaklandığını arkadaşlarını ikna etme olasılığı yüzde kaçtır sizce ? Bence % 100 .Peki tüm kamuoyunu ve devletin temsilcilerini buna inandıran birisinin genel kurulda kuyusunu kazdığı kişi için “ can dostum yol arkadaşım “ diye hitap etmesinin samimi olma ihtimali yüzde kaçtır ? Bence % 0 . Değerli voleybol seni şu anda söylediklerinde ve davranışlarındaki samimiyet oranı % 0 olan birisi yönetiyor.
  Peki otorite ,bu beyefendinin başkan olmasına nasıl karar vermiş olabilir ? Elinde başka bir malzeme olmadığından ve kesinlikle söz dinletemedikleri birinin camianın baskısı ile başkan olma ihtimali ile karşı karşıya olduğunu duyduklarından olabilir mi ?
  Peki adaylığını açıkladıktan sonra kamuoyuna seslenen ve “ demokrasi açısından başka adaylarda çıkmalıdır “ diyen ,genel kurul için başka başkan adayı çıkmaması üzere demokrasinin canı cehenneme tarihinde ilk kez tek başıma seçime gidiyorum diyen birisinin samimi olma olasılığı yüzde kaçtır voleybol ? Bence % 0 .
  Peki voleybol, herkesin duymak istediklerini söyleyebilen birisinin sana faydalı olma olasılığı yüzde kaçtır? Bence %0 .
  İşte bu sevgili voleybol , seni önümüzdeki dört yıl tüm olasılıkları ( 0 ) olan birisi yönetecek. Gözün aydın

  Beğen

 5. Voleyboldan adeta bir yıldız daha koptu.Urfa MSK voleybol şube sorumlusu Sayın Cem HAMAVİOĞLU istifa etmiş.Böylesine büyük haber değeri olan bu gelişmeyi sadece iki voleybol sitesi haber yapmış. Bu gelişmeye duyarsız kalan diğer haber sitelerimizi kınıyoruz.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s