İZMİRSPOR VOLEYBOL İÇİN NEDEN GEREKLİ? / Deniz Arslan

Pazar günü Balçova kapalı spor salonunda oynanan İzmirspor- Gelişim Koleji maçı için salona gittim.

İzmirspor, geçen hafta İzmir Büyükşehir Belediye’ye yenildiği için “playoff”a katılma şansını mucizelere bırakmıştı. Ama çıkmamış candan ümit kesilmezdi ve oyuncular da bunun bilincindeydiler. İlk seti 25-20 alıp durumu 1-0 yaptılar.

Gelişim Koleji pek çoğu 2000, 2001 ve 2002 doğumlu ‘yıldız’ kızlardan oluşan bir takım ve dün aynı kızlar Rota Koleji ile 5 set süren bir İzmir finali oynadılar. 3-2 kazandıkları maçın yorgunluğu da vardı. Buna rağmen ikinci sette kendilerini toplayıp seti 25-18 alıp durumu 1-1 yaptılar.

Sonraki setlerde son anlara kadar mücadele oldu ama ‘hedef’i olan takım İzmirspor’du ve onlar maçı kazandı.

Maçtan sonra İzmirspor Voleybol şube başkanı Avukat Can Eren Işık ile biraz sohbet ettik.

Geçen hafta yazdığım ( https://evoleybol.com/2017/02/14/izmirspora-ozel-tesekkur-deniz-arslan/ ) yazı için teşekkür etti, ‘bizim için moral oldu’ dedi

‘O yazıda da yazdım. Seyircilerinizin centilmenliğini takdir etmemek mümkün değil. Üstelik çok önemli bir maçta yenilmiş olmalarına rağmen asla küfür etmediler, karşı takıma saldırmadılar. Biz de sadece bunu yazdık’ dedim.

‘Bakın bu günkü maç da çok önemli ve zor bir maçtı. İlk yarıda Gelişim Koleji bizi yenen tek takımdı. Ama bu gün, maç zor geçmesine rağmen en ufak bir gerilim olmadı. Her iki takımın seyircisi de iç içe maçı izlediler. Herkes kendi takımına destek verdi ki olması gereken de bu’ dedi.

‘Keşke hep bu kadar çok seyirci olsa,maç dolu salonlarda oynansa,  seyirciler de centilmence küfür etmeden maçlarını izleseler, takımlarına destek verseler’ dedim.

‘İzmirspor köklü bir kulüp. Bugün takımımızı destekleyen seyircilerden bazıları da bizim futbol takımımızın seyircileri. Ancak en ufak bir küfür duyamazsınız. Çünkü gerek İzmirspor gelenekleri, gerekse de biz yöneticiler buna müsaade etmeyiz. Bizim kızlarımıza yapılmasını hoş karşılamayacağımız bir şeyi rakip takıma yapıldığında nasıl hoş görelim?’ dedi.

‘Bazı takımlarda yöneticiler taraftara hoş görünmek adına onlar gibi davranabiliyor ama’ dedim

‘Yönetici tabii ki takımını destekleyecek ama yüklendiği sorumluluğu da bilmeli. Bir şey yapmadan önce şahıs olarak değil bir camiayı temsil ettiğini bilerek yapmalı.  Bizler bunun bilinciyle İzmirsporu tekrar Tuba Meto’lu, Emel Toma’lı, İpek Yengil’li eski parlak günlerine ulaştırmak için çalışmalarımızı yapıyoruz. Voleybol şubesi olarak üç yıldır hedefi olan takım oluşturuyoruz. Bu sene birinci lig için yola çıkmıştık ancak beklenmeyen mağlubiyetler aldık. Mesela bir Denizli mağlubiyetimiz var ki biz hala inanamıyoruz. Ancak o maçta da iki smaçörümüz sakattı, mağlup olduk. Bundan dolayı şu anda finallere gitme hedefinden biraz uzaklaşmış görünüyoruz. Ama son ana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Gidemezsek de gelecek için çalışmalara devam edeceğiz’ dedi.

‘Gelecek için çalışmalar derken alt yapıya İzmir’in başarılı hocalarından Belkıs Matmeriçli’yi getirdiğinizi duydum’ dedim.

‘Evet Belkıs hoca ile anlaştık. Birkaç yıla kadar kendi yetiştirdiğimiz oyuncularla liglerde mücadele etmek istiyoruz. Şu anda spor okullarımıza da ciddi rağbet var. Çünkü aileler üst yapıda hedefi olan bir takım gördüğünde çocuklarını daha rahat getiriyorlar. Zaten alt yapı olmadan da üstte devamlılık pek mümkün değil’ dedi.

Kendisine sonraki maç ve sezon için başarılar dileyerek ayrıldık.

Can Eren Işık gibi yöneticilerin ve İzmirspor gibi voleybola destek veren kulüplerin çoğalmasını diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s