BOŞ VE SIRADAN PROGRAM… BAŞKAN ÜSTÜNDAĞ GENE DÖKTÜRDÜ, EĞLENDİK… Serkan Yılmaz

BOŞ VE SIRADAN PROGRAM…

BAŞKAN ÜSTÜNDAĞ GENE DÖKTÜRDÜ, EĞLENDİK…

Serkan Yılmaz

Dün akşam NTV spor da son set programına Türkiye voleybol federasyonu başkanı Akif ÜSTÜNDAĞ katıldı.

Program “bir program yapalım başkan” formatında karar verilip düzenlenmiş. Son derece boş ve sıradan olmuş. Umarız ilerleyen günlerde içi doldurulan ve kamuoyunu rahatlatıcı bir program düzenlendiğine şahit oluruz.

Akif ÜSTÜNDAĞ son on yıl voleybolun yönetimlerinde yer aldığını hem de en zor alanlarında görev aldığını ifade etti. Örneğin hakemlerden sorumlu olduğunu söyledi.

Akif beyin bu ifadesini sıkça tekrarladığını izliyoruz. Voleybolun kitlelere yayılması, sponsorların dikkatinin çekilmesi, alt yapıların geliştirilmesi, milli takımların ivme kazandırılması, seyirci sayısının artırılması, medyadaki yer alma oranının artırılması gibi temel ve ciddi sorunlar dururken en sorunlu alanın hakemler olduğuna inanan birisi bugün voleybolu yönetiyor.

Medyada yeterince yer alamıyoruz bu konuda bir şeyler yapacak mısınız ?” diye soran Bayan HAKYEMEZ‘e “evet haklısınız voleybolun basında yer almasını artıracağız. Hatta TUİK in bir araştırmasına rağmen kız çocuklarımızın büyük bir çoğu voleybol oynamak istiyormuş. Eski günlerimize dönmeyi hedefliyoruz“ diye yanıt verdi ÜSTÜNDAĞ.

İşte bu !!! Cevaptaki mesajı anladınız mı sayın okurlarımız ? Basında yer almayı artırmayı TUİKin araştırması le nasıl ilişkilendirdi voleybolun başkanı. Ayrıca “geçmişteki gibi” Hani huzurun battığı ortalığı karıştırmadan önceki yılları kast ediyor.

Voleybol federasyonuna ait salonlara geri dönülmesi için bazı girişimleri olmuş. Bu belki sonuç getirebilir. Merak ettiğimiz bunu Özkan MUTLUGİL neden düşünememiş ya da düşündürülmemiş ? Demek ki dünya voleybolunu yönetmek vizyon için yetmiyor. Akif ÜSTÜNDAĞ kadar bile düşünemiyorsunuz ?.

Bayan HAKYEMEZ “voleybol sevdanız nereden geliyor ?” diye soruyor. Akif bey “ortaokul 2.sınıftan bu güne“ diyor.
Eksik kalan soruyu, “peki nasıl ve ne zaman depreşiyor “ diye sormuyor. Yani Futbol ve basketboldan sonra mı geliyor voleybol sevgisi ? “Voleybolun başkanı olmasaydınız Futbol yada basketbolun başkanı olabilir miydiniz ?” diye sormuyor.

Akif ÜSTÜNDAĞ bu yıl bulunan sponsorlarla voleybola daha çok katkı sağladıklarını söyleyerek, Özkan MUTLUGİL‘in bütün o showunu ve lansman görüntülerini çöpe atıyor. Size müstahak bu Özkan MUTLUGİL.

Akif bey kendisine teveccüh gösteren kulüplerimize teşekkür etti. Yani atamanın karar mekanizması Spor Bakanlığına, Genel Müdürlüğüne ve Spor Toto Teşkilatı’na teşekkür etmedi, kulaklarımızla duyduk.

Son olarak TVF Genel Kuruluna voleybolumuzun lokomotif kulüplerinden bazıları katılmamıştı. Bu kulüplerimizin de kendilerine ait spor salonları olduğunu biliyoruz.

Akif bey buradaki “biz senin davetine katılıp senin düzenlediğin toplantıya ve yere gelmedik sen de bizim salonlarımıza gelme !“ mesajını okumuş ve paniğe kapılmış.

Çok sık çıkmalı televizyonlara Akif ÜSTÜNDAĞ, çok memnun kaldık, çok eğlendik…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s