BAKARSAN BAĞ OLUR… Erdoğan Arıpınar

 

Son bir aydır. Özellikle TMOK,TSA ve Gençlik Spor Genel müdürlüğünün internet sitelerindeki haberler dikkatinizi çekiyormu?

Futbolun dışındaki spor dallarında büyük, genç, bayan sporcular Balkanlarda, Avrupada ve Dünyada sayılı ülkelerle yarışıyor ve kürsüye çıkıyorlar. Eskrimde, Curlingde, Teakvandoda,Judoda bugüne kadar adı geçmeyen Türkiye’nin adı altın,gümüş ve bronz madalyalarla anılıyor.

Spor tarihimizde biz eskrimde Rusyayı ne zaman yendik? Bugüne kadar Curlingi icat eden İskoçya ile ne zaman başbaşa yarıştık? Bu Türkiye’mizin ünlü Atasözünün doğruluğunu bir defa daha ortaya çıkarıyor. “Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur’’ demiş atalarımız.

Bu dalların çocuklarını, yöneticilerini, antrenörlerini candan kutlamamız ve 50’ye varan branşa da örnek göstermemiz lazım. Birde 4 sayfanın dördünü de futbola ve dedikodusuna ayıran medyadaki spor yöneticilerine, haber bültenlerinde spor diye bizle hiç ilgisi olmayan haberlere yer veren TV spor müdürlerine okuyucu olarak, halk olarak bu başarıya ulaşan gençlerimizin aileleri olarak bir uyarıda bulunmamız lazım. Spor yalnız futbol özellikle profesyonel futbol değildir. Bu ülkenin çocuklarında cevher vardır. Yeter ki onlara imkan tanınsın ve destek verilsin, başarıları değerlendirilsin, kamu oyuna tanıtılsın. O zaman, ülke sporu her dalda nerelere doğru tırmanır hep beraber görürüz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s