İZMİR’E BU YAKIŞIR… / Deniz Arslan

İzmir derbisi nefes kesti.

Adına yakışır bir şekilde her iki takımda kazanmak için ellerinden geleni yaptı.

Bir taraftan tamamen kendi alt yapısından yetiştirdiği hepsi genç oyunculardan oluşan bir takım, diğer yandan yıllardır liglerde oynayan pek çoğu Arkas, Göztepe, gibi İzmir takımlarında ya da başka takımlarda oynamış tecrübeli oyunculardan oluşmuş bir takım.

Belki tribünler futbol seyircisi ile dolu değildi, belki verilen siyasi mesajlar ile spor amacının dışına çıkartılmadı ama ortada mücadele vardı, istek vardı, oyun vardı, heyecan vardı, keyif vardı. Herkes ‘diğer takım maçı kaybetse ne olacak, etrafı yıkıp dökecek mi?’ diye düşünmeden maçını keyifle izledi.

Bu gün Gaziemir spor salonunu dolduran insanlar sadece ‘Voleybol’ izlediler.

Önce Birinci takıma teşekkür edelim.

Gerçekten başka takımlardan oyuncu alarak değil, en başından beri kendi yetiştirdikleri genç oyuncularla bu denli kuvvetli rakiplerin arasında zirve mücadelesi yaptıkları için. Türkiye’nin geleceğine hizmet edecek oyuncu yetiştirdikleri için. Hakemle, rakiple, oynamadan temiz bir şekilde sadece ve sadece kendi oyunlarını oynamaya çalıştıkları için

Pek çoğu 2002-2003 doğumlu çocuklara şans verdikleri için

Sonra ikinci takıma teşekkür edelim

Yıllardır Gaziemir’de kendi imkanları ile Türk voleyboluna hizmet ettikleri için. Hakem hata yaptığında –ki onlar da insan, herkes gibi onlarda hata yapabilirler- hakeme bağıran seyircilerine dönüp ‘Böyle yapmayın’ diyen bir antrenörleri olduğu için. İçerdeki topu ‘İçerde’ diye hakeme işaret vererek en kritik anlarda bile böyle yaparak bu güzel oyunu daha da güzelleştirdikleri için.

Kazanmak için her şey mübah’ diye hareket etmedikleri için.

İzmir Voleybolunda böyle takımlar olduğu sürece İzmir voleybolu umut vermeye devam edecektir.

Maçı 3-2 Gelişim Koleji kazandı ama keşke Puanları eşit olarak paylaşma olanağı olmuş olsaydı. Mavi Ege Gazi Gençlik takımı ismindeki Gazi Mustafa Kemal’in söylediği gibi ‘çevik ve ahlaklı’ bir takım ve yönetimden oluşuyor.
Teşekkürler bu takımlara katkı yapan insanlar, çok yaşa voleybol.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s