FEDERASYONA TEŞEKKÜR EDİYORUM… (Kafama ne düştü?) Deniz Arslan

Valla bir gün böyle bir şey yazacaksın deselerdi inanmazdım.

Gün gelecek ve ben Voleybol Federasyonu ile ilgili olumlu bir yazı yazacaktım ha!

Vay be!

Sonum hayırlı olur inşallah.

Öncelikle herhalde bir teşekkür ile başlamam lazım.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun yaptıkları işlerle ilgili o kadar çok olumsuz yazı yazdım ki. Sayısını ben de hatırlamıyorum. Ama helal olsun onlara. Bir gün telefon açıp tehdit etmediler, bir gün ‘Sen kimsin ulen Federasyonla ilgili yazı yazıyorsun?’ demediler. Misal eski ve yeni başkanlar ‘Sen gel buraya biz sana usulünce anlatırız, derdin neyse çözeriz’ ya da ‘Kardeşim sen bizim üstümüzden ünlü mü olmaya çalışıyorsun?’ demediler.

Yazdıklarımızı okuduklarını biliyoruz.

O tür çiğlikleri yapmadılar.

Belki de ‘it ürür kervan yürür’ dediler ya da ‘O yazarı kaç kişi okuyor ki?’ deyip kaale almadılar?

Sıkıntı yok.

Biz onlar için değil kendi derdimizi anlatmak için yazdık zaten.

Pek çok yazımıza bir önceki sitemiz www.volyebol-e.com erişime kapalı olduğu için ulaşamayacaksınız. Yoksa o yazıların linklerini burada verip ‘Bakın biz işte şunu şunu demiştik’ diyebilirdik.

Ama siteye hala ulaşım yok. Neden? Federasyon seçimden önce yazdıklarımıza kimse ulaşamasın diye böyle bir karar aldırdı. Erişimi engelleme kararı yarım günde çıktı ama erişime açılma kararı 6 aydır çıkamadı nedense.

O sitede yıllardır ‘’Ferhat Akbaş daha önce hiçbir takımı tek başına çalıştırmadı, genç, tecrübesiz’’ dedik. “Bu işte tek kazananı Federasyon olacak. Ferhat hoca başarılı olursa ‘Bakın genç bir Türk Antrenörü takımın başına getirdik, başardı, biz başardık’ diyecekler. Ferhat hoca başarısız olursa ‘ Biz ne yapalım. Yıllardır ‘Türk antrenör’ dediniz bizde öyle yaptık ama bakın Türk antrenörleri başaramadı, o yüzden elimiz mahküm yabancı hocalara teslim olacağız’ diyecekler” demiştik.

Demiştik ama size kanıtlayamıyoruz.

Yasak sitelere ulaşmayı başaranlar ‘Belki bir Müslüman bu yazıyı okur’, ‘Milli takımlara Antrenör olmak istiyorum’, ‘Tanrılara neden kurban verilir’ başlıklı yazılarımızı okusunlar.

Sıkıntı yok. Biz de yeni sitemizde benzer şeyleri yazdık. Mesela ‘Federasyon Ferhat Akbaş’tan zorla bir Antrenör yaratacak, genç, tecrübesiz’ dedik. https://evoleybol.com/2016/09/22/voleybolda-tarihi-basari-yeltsin-cupta-set-aldik-deniz-arslan/

Federasyon başarılı değil çünkü Milli takımlar 7.sıradan 12. sıraya kadar düştü’

https://evoleybol.com/2016/09/21/biz-o-kadar-aptalmiyiz-deniz-arslan/

Dedik de dedik….

Bir işe yaradı mı?

Yaradı.

Yeni başkan seçilen Mehmet Akif Üstündağ yönetimi –bizi dinledi demek istiyorum- Milli takım antrenörlerinde değişikliğe gitti. 2008 yılından beri Vakıfbank’ın başında olan, Türk oyuncularını yakından tanıyan ve pek çok kişinin saygı duyduğu, başarılı bir Antrenör olan- Bu imkanlar bir Türk Antrenörüne verilse bu kadar başarılı olmaz mıydı?- Guidetti’yi getirecekleri konuşuluyor. Daha doğrusu iş imzaya kaldı deniliyor.

Şahsen bunun iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

Guidetti’nin başarılı olacağını düşünüyorum. Diğer Adayım da Galatasaray’ın başında başarılı bir performans gösteren, geçen sene Finallerde, olaylı bir maçta Guidettiyi elinden kaçıran (2-0 dan maçı biraz da Federasyon yardımı ile 3-2 vermişlerdi) Ataman Güneyligil. Ancak Ataman hocanın henüz önünde uzun bir yol var ve kendini Galatasaray’ın başında biraz daha ispat etmeli diye düşünüyorum.

Erkek Milli takımına da düşünülen kişi 2010 yılından beri Arkas’ın başında olan ve oldukça başarılı gençler yetiştiren Glenn Hoag gibi görünüyor. Bence son derece mantıklı bir seçenek. Milli takımdaki pek çok oyuncu onun eski öğrencisi. Yabancılık çekmeyecek. Yalnız Arkas’ın günümüz Erkek Voleybolunda oynanan hızlı oyun konusunda biraz sıkıntı yaşadığı göz önüne alınırsa Glenn hoca’nın bu konuya bir çözüm getirmesini bekliyoruz.

Bunu kim olarak söylüyorum?

Antrenör olarak.

Milli takımımızın başarılı olmasını isteyen bir vatandaş olarak, bir voleybolsever olarak söylüyorum.

Vatana Millete hayırlı olsun…

9 Comments

 1. Sayın Deniz ARSLAN , Umarız EVOLEYBOL sitemiz ,artık zarar yada demokratik olmayan bir müdahale görmez .Umarız ve inşallah Hasan Uğur EPİRDEN daha 25 yıl daha yazı yazmaya devam eder .Yine umarız şahsınız bizimle ve okuyucularımızla beraber olmaya devam edersiniz. Ve İnşallah biz söylemiştik , yazmıştık ama kayboldu demeyiz. Türk voleybolun öncelikli sorunu içinde bulunduğu kurumsal yapısıdır. GUIDETTI mutlak doğru tercih. Ancak başarılı olmak Voleybol federasyonunun bütünüyle ilgilidir. Pek yakında GUIDETTI’yi voleybol direktörü yapar tüm federasyonu kendisine bağlarız. Ancak başarıyı yakalayamayız . Bizce beklemek gerekir.Teşekkür etmek için erken sanki .

  Beğen

  1. Allah Hasan Hocaya uzun ve sağlıklı bir ömür versin. Kendisi olmasa bu camiada kim bize kim el verip yol gösterirdi bilemiyorum.Şahsen benim yazı yazmamı sağlayan kişidir. Umarım bundan sonrada hayat karşımıza Epirden hocam gibi insanları çıkarır

   Beğen

 2. İnternet ortamında yayınladığımız tüm yazılarımızın kopyaları dosyamda korunmaktadır… Yazarımız Deniz Arslan’ınkiler dahil… Gerekirse tekrar yayınlarız ! Engellemeler sadece zayıf birer çabadır, bizleri kimse susturamaz !… Doğruları yazmaya Allah sağlı verdiği, ömür biçtiği sürece devan edeceğiz, bu böyle biline…

  Beğen

  1. Sayın Hocam O yazılar bende de var. Ama önemli olan şudur ki; o yazıların hangi gün yazıldığının bilinmesi, görülmesi. Malum ancak kanıt ile insanlar inanıyorlar. Misal bir şey diyorsunuz’ Fotoğrafı, videosu var mı?’ diyorlar

   Beğen

 3. Türkiye voleybol Federasyonunun bugünkü vizyonu Avrupa ve dünyadan nitelikli antrenör bulup getirmek için yeterli değildir.Elinizin altında ve sosyal olarak hayatını ülkemizde sürdürmekten başka çok seçeneği olmayan birisini göreve getirmek çok yetenek isteyen bir iş değildir. TVF yönetimini çok başarılı bir iş yapmış gibi görmemek lazım.Eğer koşullar farklı olsaydı Ferhat beye dört yıl tölarans gösterilmezdi. Bunun unutulmaması gerekir.

  Beğen

  1. Ferhat Akbaş 30 Mart 2015 tarihinde göreve gelmiş, aralık 2016 da görevden ayrılmıştır. Yani sizin iddia ettiğiniz gibi 4 yıl değil.
   Ben Guidetti’yi hiç sevmiyor olmama rağmen Guidettinin en iyi seçenek olduğunu düşünenlerdenim

   Beğen

 4. Deniz ARSLAN bey ,CEV ‘in resmi internet sitesinde 26 Aralık tarihli bir haber yer almış. Haberin başlığının Türkçesi “Ailesi ile daha fazla vakit geçirmek için Hollanda milli takımı bıraktı ” deniyor. Kimin için ? Sinyor GUIDETTI için . 29 Aralıkta yazdığım yukarıdaki yorumumu bu haberi okumadan yazmıştım inanın .

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s