SERPME YORUMLAR…

Jale Soydan : Genç yaşta dul kalmış, bekarlık canına tak etmiş, her konuda açlığı zirve yapmış güzel sayılamayacak bir kadın her gün yürüyüş yaptığı bir yolda yürürken kendi yaşlarında o güne kadar hiç görmediği bir erkekle karşılaşır.
Adama der ki; sizi ilk kez görüyorum buralarda, yabancı mızsınız?.
Adam, hayır ama 32 yıldır hapisteydim yeni çıktım onun için görmemişsinizdirder.
Kadın üzüldüm, neden hapisteydiniz? 32 yıl içeride kalmanıza sebep suçunuz ne olabilir ki ?diye karşılık verir.
Adam karımı kestim der…
Bunun üzerine kadın Ooo demek bekarsınız? diye cevap verir.
Kadındaki öz güven ve açlığın seviyesine bakınız sayın EPİRDEN.
Yıllardır ulaşamadığı başkanlık koltuğuna oturacak bir öz güven buldu adamcağız, ama altı boş ve dayanaksız.
Ne demişler yalan insanın içinde eksik kalanları dışa vurmasıdır. Uzatılan ya da önünüzde duran mikrofonlara açıklama yaparken içimizdeki eksikleri bastırmalıyız . Yoksa yine Pinokyo durumuna düşeriz, Allah korusun.”

Serkan Yılmaz :Vallahi pes, Akif ÜSTÜNDAĞ ‘ın son iki yıldır aralarında sorun olduğu sağır sultan tarafından bile duyulan Özkan MUTLUGİL için can dostum yol arkadaşım, voleybolu birlikte kalkındıracağız demesi ne kadar doğruysa diğer taahhütleri de o kadar doğrudur. Akif ÜSTÜNDAĞ‘ın başkan adaylığı belli olduğunda kaybedilecek bir 4 yılı daha olduğunu yazmış ve sizler için analiz etmeye çalışmıştım. ÜSTÜNDAĞ’ın beni şaşırtacak ilk icraatının voleybolu kurtaracak bir yönetim kurulu oluşturması olacağını yazmıştım. Kurtaracak bir yönetim önerimizi KURTARAN‘ı yönetimine alarak çözebileceğini düşünmüş, bizi şaşırtmayacak olanı da kariyerli, seçkin birinin kariyersiz birinin altında görev yapmak istemeyeceğini, bu nedenle yönetim kurulunun sıradan olmaktan öteye gitmeyeceğini yazmıştım. B u konuda takdiri siz okuyucularîmïza bırakıyorum. Ayrıca Metin bey 4 yıl önceki fotoğraftaki yerini korumuş sadece ceketini iliklemiş.İsim sıralaması alfabetik olmadığından 13. sıradan 6. sıraya çıkmış. Bu yükseliş bile bir referanstır. Üstelik tavana bakan ayak tabanı ile By EKSİ bile daha karizmatikti.”

Ankara’nın dikmeni :Hasan hocam sizi ve okurlarınızı memnum etmek ne kadar zor. Adam spor bakanının özel kalemini aldı yönetimine hala mutlu olmuyorsunuz. Ne yani spor bakanını alsaydı mutlumu olacaksınız? Spor bakanlığının ve voleybol federasyonunun proğramı çok yoğun olmadığından sayın kalem müdürünün iki işi birden yürüyebileceğine kanaat getirilmiş olmalı.”

Osman Aklici :AK PARTİ‘nin saygıdeğer yöneticileri, milletvekilleri, Parti yürütme kurulu üyeleri, belediye başkanları, Genel merkez teşkilatı çalışanları, İl başkanları, ilçe başkanları, taşra teşkilatı çalışanları, kadın kolları üyeleri, gençlik kolları üyeleri, sekreterleri, kalem müdürleri, reklamcıları, tanıtımcıları, parti delegeleri, sandık görevlileri, kat görevlileri, hizmetlileri, çaycıları,aşçıları, müstahdemleri; anladık kardeşim, memleketimizin her şeyine talipsiniz, her şeyi en iyi kendinizin yapacağına inanıyorsunuz. Her taşın altında olmak istiyorsunuz. Her şeyi başardınız, her şeyi hallettiniz. Spora da el attınız. Spor gırtlağına kadar siyasete bulaştı sayenizde. Kurumunuzun çağ ocağında çalışan kardeşimizin bile kendisinin federasyon kurullarında çalışabileceği öz güveni var. Tamam, kabul, razıyız buna. Zaten seve seve razı olmasak diğer seçeneği dayatacaksınız bize. Kendinizden başka herkes yeteneksiz. Yolunda giden şeylere çomak soktunuz. Başarılı olanları tasfiye ettiniz. Binlerce tesis yaptınız, Tabi onları kullanmak sizin en doğal hakkınız. İsterseniz sporun her alanına kadrolarınızı yerleştirebilirsiniz. Aman dikkat FETÖde olduğu gibi olmasın sakın? Kurum ve kuruluşların isimlerini de değiştirebilirsiniz. Örneğin AKPARTİ Basketbol Federasyonu, AKPARTİ Voleybol Federasyonu yapabilirsiniz. Hatta size ait spor kulüplerinin adını da değiştirebilirsiniz. AKPARTİ İstanbul Büyük şehir Belediye spor, AKPARTİ Bursa BB. spor kulübü, AKPARTİ Vakıfbank spor kulübü, AKPARTİ Halk Bank Spor Kulübü adını da verebilirsiniz. Milli takımlarımıza AKPARTİ güreş milli takımı adını verebilirsiniz mesela?Bütün bunlara razıyız. Tamam da kardeşim hiç mi arkanıza dönüp bakmıyorsunuz? Hiç mi sıkılmanız yok? Artırdığınız bir tek madalya sayısı yok, Uluslararası başarı yok. Boşu boşuna mı kadrolaşıyorsunuz siz? Bir şey üretemeyecek iseniz neden işin içine girmeye çalışıyorsunuz. Spor bakanlarınız laftan başka bir şey üretmiyor. Voleybol federasyonuna yerleştirdiğiniz adamlarınız en başta Akif ÜSTÜNDAĞ voleybol için ne üretebilir? Siz bunu göremiyorsanız bu ülkeyi nasıl yönetiyorsunuz?

Jale Soydan :Size bir federasyonun yönetim kurulu üyesi oldum diyen birine iyi halt etmişsin demek ne kadar uyar bilmiyorum. Spor federasyonları hatta spor teşkilatı ülkemizde bir halt etmiyor zaten. İnanmıyorsanız kısaca olimpiyat tarihimize bakınız. Dolayısı ile federasyon üyesi olmak insana bir halt etme, bir ayrıcalık kazandırmıyor. O nedenle spor federasyonlarına üç tip insan toplanıyor. Öncelikle siyasi otoritenin önerdiği size bazı kapıları açacağı düşünülen kişiler, size oy getirecek bazı grupların adamları, son olarak yola beraber çıktığınız ve henüz satmadığìnız ya da sizi satmayanlar. Özetle spordan anlamasının zaten önemi yok. Çünkü artık federasyonlar ve spor teşkatı misyonunu vizyonunu unutmuş durumda. Spor federasyonları bir branşta faaliyet göstermek isteyen kulüpleri bir araya getiriyor, fikstürlerini düzenliyor, hakem atamalarımı yapıyor. Festival voleybol düzenleyip bunu voleybolun kurtuluşu gibi düşünmek ahmaklıktır. Ha bazende sporcu devşirerek ulusal başarı yakalamanın çarelerini arıyorlar. Son olarak spor federasyonlarının yönetimlerini büyùtmeyin. Bir halt bile yapmıyorlar.”

Serkan Yılmaz : TVF eski başkanı Özkan MUTLUGİ, genel kurul üyelerine daha mali bütçe okunmadan ya da detaylı okunmadan ibra ettikleri için bir teşekkür konuşması yapmış. 2024‘e kadar voleybolun plan ve programını yaptık demiş. Allah bizi büyük bir felaketten korumuş. Dört yılda voleybolu içinden çıkılmaz hale getiren birisi düşünün, 2024‘e kadar voleybolun başında kalsaydı ne olurdu? Allah‘tan hesapları tutmamış. Türk voleybolunun gelişmesi elimden geleni yapacağım demiş. Bu iadesinde CEV ve FIVB de ki görevini kast ediyor. Senin Türkiye Voleybol Federasyonu başkanlığında ne denli başarısız olduğuna inanan Akif ÜSTÜNDAĞ orada kalmana izin verirse faydalı olmaya çalışırsın.
Efendim en sonunda Sayın Abdullah GÜMÜŞBAŞ beyin ADAM GİBİ ADAM OLMAK , ANLAYAN ANLADI hikayelerindeki gizem çözüldü sanırım. Abdullah bey bir de İstanbul‘da ki son yıllarda çakalların doldurduğu TVF tesislerine baş sorumlu olursa anlaşılmayan bir şey kalmayacak.
Voleybolun kurtarıcısı döndü. Yakın zamanda Akif beyin ayağını kaydırır ve voleybolun başına geçer.
Yönetim kurulunda bir yerlere gelmeyi ümit eden ve çevresi le paylaşan TMOK üyesi tertemiz bir dostumuzla, İzmir bölgesinden lakabı bal seven bir hayvan olan dostumuz sanırız hayal kırıklığı yaşıyordur.
Yönetim kurulumuz belli oldu. Bence voleybola katabilecek bir şeyleri yok. Diğer kurullar henüz belli değil zaten önemi de yok. Önemli olan kendilerini oraya oturtan Spor Bakanını ziyaret hepsinden önemli.
Geçtiğimiz dört yılda voleybolun içinde bir havuz olduğundan şüphelenmiştik. Sanırım şüphelerimiz devam edecek, sadece havuzun dışarı olan kaçaklarını kapatmak için sorumluluğu bir yönetim kurulu üyesine verilecek.”

İsmet 34 :Bu nasıl bir yönetim kuruludur %90 ı voleyboldan bi haber insan topluluğu..Yazıktır ya birileri buna dur demeliydi fakat elini taşın altına koyamayanlar bir süre sonra ahkam kesmeye başlayacaklardır..Yazıklar olsun Voleybolumuz kimlere kaldı..”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s