TOPUMUZ PATLAK… / Osman Aklici

RİA VE İHANET…

Biz olmayanı varmış gibi göstermedik. Abartmadık, saptırmadık, dalkavukluk yapmadık.

Biz malumun ilanını gördük. Haykırdık, fısıldadık, yazdık, yazdırdık.

Sayısını asla tutturamadığımız 20 civarında tesis, miktarını sallayamadığımız 20 milyon civarında devredilen para, Avrupa‘da ve dünyada kabul görme, saygı görme, adalet, eşitlik, hak etmeyene verilmeyen paye, hak edenden sakınılmayan taltif, övgü, beceriksiz bir adama ulema gibi davranmadık. Becerikli bir adamı itibarsızlaştırmadık. Üç kuruşluk seyahat için inanmadıklarımızı yazmadık, yazdırmadık.

Bu gün 10 kasım 2016. Atamızı kaybetmenin 78. yıldönümü.

Bu gün voleybol katliamının 5.yıl dönümü. Ne bekliyorsunuz ? Sihirli bir değnek mi görüyorsunuz ellerinde beceriksizliklerini gizleyen ? Sahte saygı gösterileri, ceketlerinin önünü iliklemeler, yerlere kadar eğilmeler. Siz riyanın böylesini gördünüz mü ? Siz ihaneti bu derece yaşadınız mı ? Sanırsınız ki pek saygılı adamlar.

Siz bunların başyapıtlarını göreceksiniz. Herkese haklısın deneceği günleri göreceksiniz. Salonların iyice boş kaldığına şahit olacaksınız. Kimse bunlarla aynı havayı solumak istemediği için maçlara gelmeyecek.

İş kazasıdır dedik ihanete, düzelir dedik. İşin sonuna geldik hasarları onarırız dedik. Olmadı, olmayacak. Spor teşkilatının ve siyasi otoritenin sporu iyileştirme arzusu sadece lafta…..

4 Comments

 1. Saçlarında siyah kılı kalmayan voleybol duayenleri ,cilacılar , parlatıcılar ,yalakalar , dalkavuklar , uzmanlar , otoriteler, duymadık zafer çığlıklarınızı .Ne oldu size 10 günde Akif ÜSTÜNDAĞ ‘ın mükemmel olmadığına mı karar verdiniz .10 gün önceki yazılarınıza bakılırsa ,yalnız kaldı adamımız ,muhalefet yok , aday yok , tek başımıza federasyon seçimine gidiyoruz diye çığlık atmalıydınız .Bayraklarınızı kapıp sokaklara dökülmeliydiniz. Yoksa gözlerden ırak görmediğimiz yerlerde kokteyller mi veriyorsunuz ? Mumlar mı yakıyorsunuz ? Kınalar mı sürüyorsunuz ? Oteldeki yeriniz 10 gün önceden mi ayrıldı 5 yıldızlı odalarınıza erken yerleştirildiniz sefa mı sürüyorsunuz ? Şimdiye kadar sürmanşet 5 sütün yazılarınız çıkmalıydı . Haydi gözünüz aydın .

  Beğen

 2. “ Voleybolun paydaşları “
  Yanlış hatırlamıyorsam bu sıfatın ilk kullanılışı Özkan MUTLUGİL ‘e ait , Türk Dil Kurumu “ paydaş “ kelimesini bilmiyor.
  Diğer bazı sözlükleri araştırdım ,büyük bir çoğunluğunda aşağıda yazdığım açıklama var .

  Paydaş ; bir mal üzerinde ya da bir ortaklıkta payı bulunan (kimse), ortak.
  Eş anlamlısı ; hissedar

  Şimdi soruyorum ;

  TVF başkanlığı bütçesinden makam arabası alınan bürokrat TVF nin paydaşımı dır ?
  TVF nin tesislerine sadece küçük çaplı onarımlar için rutin aralıklarla emanet inşaat usulü iş yapan ve Parmak arası terlik ve capri pantolon giyebilen ince ruhlu yönetim kurulu üyesinin yakını paydaş mıdır ?
  İnce ruhlu yönetim kurulu üyesi bir paydaş mıdır ?
  Hasan Uğur EPİRDEN ‘in belgeleri ile kanıtladığı ,federasyon imkanlarını kendi özel ilerinde kullanan başkan ve yönetim kurulu üyeleri paydaş mıdır ?
  Aynı anda aynı saatte iki hatta üç ayrı yerde görevliymiş gibi ücret alan çalışan yada istifa ettirilen İl temsilcileri paydaş mıdır ?
  Yine aynı anda iki ayrı görevde para alan, gitmediği kursun ücretini alan Hakem kurulu başkanı ve üyeleri paydaş mıdır ?
  Maalesef biz voleybolun paydaşı değiliz ya siz ?

  Beğen

 3. Bu yıl garip bir protokol tribünü krizi patlak verdi . Muhtemelen otorite boşluğundan . Fenerbahçe spor kulübü kendine ait spor salonunda tüm kuralları alt üst ediyor . Bunların hepsinin suçlusu bize göre muhtemelen Akif beye göre Özkan MUTLUGİL . Bir an önce Akif ÜSTÜNDAĞ ve Ahmet GÖKSU mazbatayı almasını ve bu sorunu çözmesini bekliyoruz. Birlik beraberliği sağlayacaklarını söz vermişlerdi onun için söylüyoruz . Söz namustur öyle değil mi ?
  Sayın EPİRDEN bir güzel tahminimi sizinle paylaşalım istiyorum. Yazar kadronuza yeni yazarlar eklenecek . 4 yıl önce kaldığı yerden devam edecekler var .Hayırlısı ile federasyon yönetim kurulu üyeleri belli olsun . Bay EKSİ söylediği gibi dışarıda kalsın, bakın o zaman ne kirli çamaşırlar öğreniriz . E ne demişler “ alışmış kudurmuştan betermiş “

  Beğen

 4. Ülkemizin güzel insanları ; Spor bakanımız sayın Akif Çağatay KILIÇ , Dünya Anti Doping Ajansı (WADA)’nın yönetim kurulu üyeliğine Avrupa Birliği üyesi olmayan, Avrupa Konseyi Üyesi devletlerden bakan düzeyinde yapılan seçimlerde aday gösterildiği kurula ,Avrupa Konseyi Delegeler Komitesi kararıyla yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.
  Kılıç, 19 Kasım’da İskoçya’nın Glasgow şehrinde yapılacak olan WADA Yönetim Kurulu toplantısına katılarak göreve başlayacak.
  Sayın Bakanımızı kutluyor başarılar diliyoruz .Kulislerde dolaşan dedikodulara göre daha önce basketbol oynadığı NBA da dopingli madde kullandığı gerekçesi ile 20 maç ceza alan ülkemizin Basketbol federasyonu başkanımız ,Reisimizin danışmanı Hidayet TÜRKOĞLU ‘nu danışman olarak alacağı konuşuluyor. Biliyorsunuz sayın Hidayet TÜRKOĞLU doping testini geçememesi üzerine, bilmiyordum ,özür diliyorum içerikli bir açıklama yapmıştı. Efendim biz son yıllarda bilmiyorduk ,aldatıldık ,kandırıldık ,yanlışlıkla alet olduk , halkımdan ve camiamdan özür dilerim gibi açıklamalara alıştırıldık. Bakanımızın neden TÜRKOĞLU ‘nu seçtiği konusuna sebep olarak “sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş “ atasözümüzü dikkate alması olarak açıklanıyormuş. Kaldı ki Cumhurbaşkanlığı spor danışmanlığı ,basketbol federasyonu başkanlığı yapabilen birisi ,yıllar önce dopingli çıksa bile doping kuruluna danışmanlık yapmasında sakınca yoktur diye düşünüyoruz. Zaten Sayın TÜRKOĞLU ‘nun önce basketbol federasyonu CEO ‘su ardından Cumhurbaşkanı danışmanlığı ve ardından basketbol federasyonu başkanı seçilmesi dünya ya bir başkaldırı bir mesajdır sanıyorum. Siz bizim adamımızı dopingle suçladınız ama bizim ona güvenimiz tam mesajı . Keyifli , anlamlı ve uyumlu bir ekip olacağı kesin .

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s