TEŞKİLAT VE TVF… Osman Aklici

Eski Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus AKGÜL gazetesinde yazı yazdığı köşede birkaç gün önce Spor teşkilatına dokundurmuş, bu gidişle 2020-2024 olimpiyatlarının da fiyasko olacağını ifade etmiş.

2016 Rio olimpiyatları sonrası hiçbir önlem alınmadığını, son olimpiyatların değerlendirmesinin yapılmadığını yazmış. Teşkilatın bu günlerde federasyon seçimlerine odaklandığını, dişiyle tırnağıyla Avrupa ve Dünya spor örgütlerinin yönetimlerine giren federasyon başkanlarını değiştirmekle meşgul olduğunu söylemiş.

Türkiye Voleybol Federasyonu başkanı Özkan MUTLUGİL bu değerlendirmeyi okumuş mudur bilmiyoruz, ama bu yazımızdan sonra mutlaka okuyacaktır. Kendisine pay çıkartacak mıdır onu da bilmiyoruz. Ancak biz kesinlikle pay çıkartmıyoruz. Biz Özkan beyin dişiyle tırnağıyla bulunduğu yerlere gelmediğini gayet iyi biliyoruz.

Teşkilat, bisiklet federasyonu başkanı Emin MÜFTÜOĞLU‘ndan en sonunda kurtuldu. Bir sürü mahkeme açığa alma tekrar geri dönme serüveni sona erdi. Türk sporu açısından yeni başkana başarılar dilemek gerekir. Çok bilmediğimiz bir branş. Umarız ülkemizi başarıya taşırlar.

Son aylarda ülkemizin ve insanının çok can sıkıcı bir problemi var. Kurtulamadığınız, diş geçiremediğiniz insanlara ve ailelerine FETÖ ‘cü yaftası yapıştırıveriyoruz. Bu hususta devlet mücadele ediyor. İnşallah üstesinden gelecek. Ancak bizim vatandaşlar olarak çirkinleşmemize gerek yok.

Rota Koleji Spor Kulübümüzün değerli yöneticilerinin, serzenişinizi anlıyoruz. Her hafta bir kulübümüz hakemlerden şikayetçi. Bizim anlamadığımız, voleybol branşında, federasyon üst liglerinde faaliyet gösteren bir spor kulübümüzün yönetiminin gündemi takip edememesi ve sorunun temel nedenlerini göremeyen açıklama yapması.

Türkiye voleybol federasyonu başkanı ve yönetimi bulunduğu yere hak etmeden atanmıştır. Türkiye voleybol federasyonu Hakem kurulu başkanı ve üyeleri ile ilgili haksız kazanç elde ettikleri delilleri ile birlikte aylardır gündemdedir. Bu ekibin hakemlerinden adalet beklemek hayalciliktir. Nasıl oluyor da “federasyonun tüm çabasına rağmen” diyerek açıklama yapıyorlar anlayamadık.

Federasyonun tek çabası voleybolu aldıkları yerden çukura gömmektir. Daha bu iyi günlerimiz, voleybolumuzun yerlerde sürüneceği, kimin sesi yüksek çıkarsa onun kazanacağı günler bizleri bekliyor. Federasyonun muhtemel yeni başkanı yerini korumak için malzemecilere bile sesini çıkartamayacaktır.

Adaletsizliği birkaç kişiye yüklemek çok gerçekçi değildir. Sistem çökmüştür.

2010 yılında federasyon yönetiminde iken Telekom Spor Kulübü henüz batırılmadan önce, ECZACIBAŞI -TELEKOM maçında hakemlere kendi takımın aleyhine kararlar verdiği gerekçesi ile , hakarette bulunduğu, küfür ettiği için o dönemin başkanı tarafından salondan kovulan birisi federasyon başkanı olacak.

Bekleyin görün, lobiniz yoksa, yeterince cazgırlık yapamıyorsanız, voleybolda barınabilmenizin mümkün olmayacağı, ayakların baş olduğu günlere geliyorsunuz. Kul hakkı yediğinizden emin olduğunuz, kendi çapınızda açtığınız soruşturma sonucunda bunu kanıtladığınız bir adamı görevinden alamıyorsanız adaleti sağlayamazsınız…

1 Comment

  1. Anadolu Üniversitesi mektupla öğrenim (açık öğretim ) mezunu ,anten tamircisi ,Küfürbaz damat Süper ligde videolu hakem sisteminin getirilmesini önermiş. Adamın sesine kulak verin , tecrübeli nede olsa . Gerçi onun tecrübesi Telefon tapeleri ama olsun ,tecrübe tecrübedir..

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s