BİZİM TEMEL… / Tatlı Cadı

Gelinen son nokta itibariyle bugünki Türk voleybolumuz hakkında, girişi şu fıkra ile kısaca özetlemek isterim.

Hakim Temel’e sorar:

Bu adamı merdivenden ittun mi?

Temel Yanıtlar:

Sadece bir basamak ittum, diğerlerinden kendisu düşti.

Sevgili okurlar, uzun zamandır yaptığım tüm eleştirilerde yaşananlar; sihirli kürem ve süslü kargamdan aldığım bigiler ışığında, mevcut federasyonun faaliyetlerindeki yetersizilik, kayırmacalar ve vurdum-duymazlıklar hiç bir zaman bu kadar ayyuka ulaşmamıştı.

Voleybol camiasının hakimi olan siz değerli voleybolseverler, bu camiaya oyuncu veren her türlü fedakarlık adına çoçuklarına destek olan aileler. Bu oyuncuları gerçekten koruyan kolluyan onları yetiştiren, bu rezil ayak oyunları içerisinde olmayan nadir antrenörler. Evet sizler….. Bu camianın hakimleri sizlersiniz.. Fıkramızdaki Temel görevini üstlenen ise mevcut federasyon ve sokak arkadaşları. Artık bizlerin, sizlerin voleybolumuzun geldiği nokta itibariyle düşünülmesi gereken zaman dilimindeyiz. Voleybolumuzu üst basamaklardan adeta umursamazca aşağı yuvarlayan ve sonrasında camiayı ve voleybolseverleri salak yerine koyan anlayış.

Büyük aymazlıkla buna sebep olanların kendileri olmadığını, oyuncularımızın yetersizliklerine sığınan; ancak dayı-amca muhabbetleriyle kadrolar kuran kişilerin, fıkramızdaki misalde olduğu gibi kendilerini terbiyesizce savunmaları…..

İnanılır gibi değil…. Ayrıca Milli takımlara sırf marka değerleri içerisinde kayıp yaşanmasın diye; kabiliyetsiz oyuncu pompalayan, liglerimizin ayak oyunlarında uzman olduğunu zannederek markalarını lekeleyen insanlar artık çok fazlalar.

Ve tabi ki; bu çemberin olmazsa olmaz aktörleri, kendini antrenör sanan ve Türk voleybolcusunu Türkiye’ de değersizleştiren 1.lig ve 2.lig’de aymazsızca her türlü ayak oyunlarını takım menejerleri ile birlikte, kokuşan bu sektörde titizlikle yürüten paralı askerler…..

İşte Türkiye’ de voleybolumuzun geldiği nefis (!) ortam ve nefes kesen tablosu…. Bir “Maskeli balo”..

Bugünlerde tüm takımlarımız lig hazırlıklarını sürdürürken herkezde bir telaş havası… (Diğer yazımda bu konudaki çarpıcı tespit ve duyumlarımıza da yer vereceğim.)

Yine bir temel fıkrasıyla yazımı sonlandırmak istiyorum. Bu da seçimler sonrası oluşacak genel senaryoyu ortaya koyuyor.

Yolculuktan dönen İdris, kahvede oturanlara sordu:

Yahu pizum Temel nasıl Öldü?

-Kalpten cittu, dediler.

-Vasiyetu filan varmiydu?

-Var idu. “Beni denize cömün” demiş idu.

Cömdünüz mi?

Cömdük amma, mezaruni kazarken çok kayıp verduk…

Sayın voleybolseverler, bu süreç sonrasında akla gelen/gelmeyen vebal ustaları, sonuçta kalpten gideceklerdir. Tabi ki sizler, voleybol camiasının gerçek sahipleri, bu konuya olan hassasiyetimizi koruyabilirsek..

Vasiyetleri gereği zor olan bir iş onları denize gömmek. Son arzudur yapılması gerekecektir ve yapılmalıdır da.. Bu arada yanlarındaki bir çok insan da faydalı birer kayıp olarak camia sayfasında yerlerini alacaklardır…

Sonuçta eğer bir yerde hak ve adalet var ise birgün tecelli edecektir… O ya da bu şekilde…..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s