AĞZINA SAĞLIK NEJAT HOCA… Çekirge Hüsnü

Ülkemiz zor günler geçirirken voleybolda da sancılı günler yaşıyoruz.

Gerçi bu sancı 4 yıl önce başlamıştı ve bazı ağrı kesicilerle üstesinden geliyorduk ama bu Mutlugiller sayesinde artık dayanılmaz bir hal aldı, Allah korusun ve o hale de düşürmesin, morfinlik olduk!

Nereden nereye sıçrasam Mutlu Başkan, Üstün ve Eksi Başkan vekilleri hakkında öfkeli konuşmalara şahit oluyorum. Millet artık bunalmış bu kişilerden kurtulmak için dua ediyor? Ancak bu iş duayla değil onları genel kurulda ibra etmemekle, tekrar seçilmemeleri için ortaya düzgün, zamanını voleybola vakfedecek, namuslu bir Başkan adayı çıkartmakla olur.

Aslında bunların karşısına saksı koysan kazanır inanıyorum. Ama amaç çiçek yetiştirmek değil, voleybolumuzu zirveden düştüğü bataktan kurtarıp, gene o prestijli günlerine kavuşturmak.

Lafı fazla uzatmadan lafı sayın Nejat Sancak‘ın bir yazısına etirmek istiyorum.

ALİ CENGİZ SEÇİMİ !” başlıklı yazısında sayın Spor Bakanımız Çağatay Kılıç‘ın başarısız tüm federasyon başkanlarını ve yönetimlerini istifaya ve bir daha aday olmamaya çağırdığını hatırlatmış, 2016 Rio Olimpiyatlarında tüm naturalize sporcu desteğine (!) rağmen nal toplamış Federasyonların yöneticileri ve dahi Olimpiyatlara katılamama becerisini (!) göstermiş olanlar dahil büyük bir vurdumduymazlık içerisinde duymamazlığa geldiklerini, adeta avam tabirle, salağa yattıklarını vurgulamış.

Bundan seneler önce 60. hükumetin Gençlik ve Spor’dan sorumlu Devlet bakanı sayın Murat Başeskioğlu‘nun da sporumuzda köklü değişikliklere gitmek istediğini, skandal sayılabilecek federasyonların seçimleri üzerine uzun yıllardan sonra, 2008’de düzenlediği spor şurasında bir sonuca gidilememesi üzerine şahsında uyanan olumsuz kanı üzerine bakanlık görevinden kendi isteği ile ayrıldığını hatırlatmış.

Habertürk Gazetesinin değerli köşe yazarı Atilla Türker‘in konuyla ilgili SPORDA SEÇİM VE ALİ CENGİZ !” başlıklı mükemmel köşe yazısını da, Türkiye Voleybol Federasyonu‘nun 21 kasımdaki yaklaşan seçimini de yakından ilgilendirdiği için okunmasını salık vermiş.

Ben okudum. Zaten buna benzer bir yazıyı da Epirden hocam UCU GÖZÜKMEYEN KÖPRÜ…” başlıklı yazısında geçenlerde paylaşmıştı.

Aklın yolu birdir.” derler, ben sadece bir sıfat daha ekliyor, “Aklın doğru yolu birdir.” diyor, siz aşağıdaki linkten o yazıyı okumaya davet ediyorum…

NEJAT SANCAK “ALİ CENGİZ VE SEÇİMİ”

http://www.voleybolx.com/ali-cengiz-secimi/22577/ 

“SPORDA SEÇİM VE ALİ CENGİZ !” Atilla Türker

http://www.haberturk.com/yazarlar/atilla-turker/1299899-sporda-secim-ve-ali-cengiz 

UCU GÖZÜKMEYEN KÖPRÜ…” Hasan Uğur Epirden

https://evoleybol.com/2016/09/22/ucu-gozukmeyen-kopru-hasan-ugur-epirden/

1 Comment

  1. Epirden hocam ; Sayın Atilla TÜRKER ‘in yazısında sportif değerlendirme kurulu raporunda olimpik sporlara giren 28 branşın 7 si dışında diğerlerini başarısız ilan etmiş. Rapora ben ulaşamadım .2013 yılının raporu var ama yeni rapor yok. Değerlendirme kurulunu inceledim . Başkan sayın Müsteşar , 2.adam sayın genel müdür görünüyor . Şimdi merak ediyorum .2012 yılında o günün spor bakanının talimatı ile voleybol federasyonu seçimlerinde bir kaza olmasın diye sandık başında bekleyen sayın genel müdürün içinde bulunduğu kurul TVF için nasıl bir değerlendirme yaptı.Sayın genel müdürün bu konuda tavrı ne oldu ? Acaba işlediği vebalin ağırlığını taşıyabilecek mi ? Yoksa ona göre federasyonumuz başarılı mıdır .?

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s